فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

آینده یادگیری زبان چیست؟

آینده یادگیری زبان

بسیاری از مردم تعجب می‌کنند که آیا یادگیری زبان‌های خارجی با گسترش فناوری و بهبود آن در بسیاری از جنبه‌های زندگی ما منسوخ می‌شود یا خیر. برای مثال، می‌توانیم غذا سفارش دهیم، قبض‌ها را پرداخت کنیم یا مسیرها را از طریق Google Maps پیدا کنیم. تلفن‌های همراه با فشار یک دکمه. همچنین می‌توانیم دوربین تلفن را به سمت متنی هدایت کنیم، جایی که برنامه متن را تشخیص می‌دهد و فورا نوشته‌های شما را به زبان مورد نظر شما ترجمه می‌کند. طبیعی است که بپرسید همه اینها چه تأثیری بر آینده یادگیری زبان خواهد داشت. از یادگیری زبان، و فناوری تا چه اندازه بر یادگیری زبان تأثیر می گذارد؟ آیا مردم در آینده فقط یک زبان یاد خواهند گرفت؟

در این مقاله چندین سوال در رابطه با این موضوع مطرح خواهیم کرد، با ما همراه باشید زیرا ممکن است پاسخ ها شما را شوکه کنند!

نقش فناوری در آینده یادگیری زبان

در واقع، شرکت‌ها به استفاده از فناوری برای بهبود بازار یادگیری زبان ادامه خواهند داد.به نظر می‌رسد بین هوش مصنوعی، اینترنت، کامپیوتر و تلفن‌های همراه، هر روز پیشرفت‌های جدیدی در مورد برنامه‌های کاربردی در زمینه یادگیری زبان وجود دارد. در حال حاضر تعداد زیادی برنامه در بازار وجود دارد که برای کمک به افراد برای رسیدن به سطح خوبی در زبانی که می‌خواهند یاد بگیرند، طراحی شده‌اند، تنها کاری که باید انجام دهند این است که به فروشگاه برنامه مراجعه کنند، یک برنامه را انتخاب کنند و آن را به صورت آنلاین دانلود کنند. صادقانه بگویم، فناوری تسلط را تضمین نمی‌کند، اما مزایای مهم آن را فراموش نکنیم، که وسعت داده‌هایی است که می‌تواند برای کمک به زبان آموزان زبان‌های مختلف ارائه دهد.

برخی از مؤثرترین کاربردها آنهایی هستند که به سیستم‌های تکرار فاصله دار متکی هستند، زیرا این سیستم‌ها مرور را به طور طبیعی در دروس ادغام می‌کنند. وقتی محتوای جدید یا یک درس را یاد می‌گیرید، درس‌های قبلی را به گونه‌ای مرور می‌کنید که به شما کمک می‌کند آنها را برای مدت طولانی‌تری به خاطر بسپارید حتی اگر در حال یادگیری سخت ترین زبان های دنیا باشید. این برنامه‌ها همچنین یادگیری زبان را سرگرم کننده تر و آسان تر می‌کنند زیرا می‌توانید بدون هیچ تلاشی به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنید، در حالی که در گذشته مجبور بودید کتاب های درسی را به صورت آنلاین سفارش دهید یا برای دریافت سی دی برای یادگیری زبان از کتابخانه محلی خود بازدید کنید.

 

آیا فناوری ترجمه، یادگیری زبان را بی فایده می کند؟

فناوری ترجمه از ابتدای اختراع خود تا به امروز به پیشرفت های بزرگی دست یافته است و اتکای شرکت ها و افراد به آن مانند Google Translate به وضوح افزایش یافته است، اما هنوز کامل نیست، اما آیا آنها به آن خواهند رسید. یک روز؟ احتمالا نه.

مقاله پیشنهادی به شما  در کدام آزمون انگلیسی شرکت کنم؟

ربات‌ها به تفسیر مختصر و تحت اللفظی متن محدود می‌شوند. اگر به ترجمه تحت اللفظی نیاز دارید، می‌توانید آنچه را که می‌خواهید ترجمه کنید در کادر جستجوی برنامه ترجمه تایپ کنید و کلماتی را دریافت کنید که بتوانید آن را درک کنید. اما کاملاً دقیق نیست و هر چه جمله پیچیده‌تر باشد، یعنی از چند کلمه و ضمیر تشکیل شده باشد، احتمال خطا در ترجمه بیشتر و دقت کمتر می‌شود.

در واقع، فناوری ترجمه ابزاری است، نه راه‌حلی، که می‌تواند به شما کمک کند تا در موقعیت‌های خاصی به درک درستی برسید، اما راه‌حل جامعی برای شکستن سد یادگیری یک زبان جدید و دستیابی به روانی نیست.

آیا مدارس روش‌های جدید یادگیری زبان را اتخاذ خواهند کرد؟

احتمالاً نه، کل سیستم آموزشی در اکثر کشورهای جهان قدیمی است و نیاز به یک بازنگری جامع دارد و یادگیری زبان تفاوت چندانی با آن ندارد. در واقع، معلمان متعهد به درس هایی هستند که حفظ کردن را بیشتر تشویق می‌کنند تا اینکه متکی به روش‌های مشارکتی و تعاملی هستند که درک ایده ها را افزایش می دهد. آنها همچنین تست‌هایی ارائه می‌دهند که اضطراب و استرس را تحریک می‌کند و تلاش می‌کنند افراد را از هدف اصلی خود یعنی یادگیری یک زبان خارجی و دستیابی به آنها دور کند.

تا زمانی که معلمان زبان را به عنوان یک موضوع مطالعه و نه به عنوان ابزاری برای استفاده در نظر بگیرند، مردم برای دستیابی به تسلط در کلاس درس زبان خارجی تلاش خواهند کرد که فایده‌ای نداشته باشد. ابتدا باید بدانیم که چرا احتیاج به یادگیری زبان انگیسی داریم و بعد از آن با اشتیاق و احساس نیاز آن را یاد خواهیم گرفت.

مشکل دیگر در کلاس‌های یادگیری زبان این است که به ازای هر 20 تا 30 دانش آموز فقط یک معلم وجود دارد، این امر باعث می شود معلمان کار با دانش آموزان، تصحیح تلفظ آنها، کشف خلاءهای هر دانش آموز و تلاش برای رفع و اجتناب از آنها را دشوار کنند. محیط آموزشی سنتی می تواند اضطراب زیادی ایجاد کند.در مورد یادگیری زبان، دانش آموز به خاطر اشتباهات خود تنبیه می‌شود، در حالی که دانش آموزان گروه سنی بالاتر بیشتر به این اهمیت می‌دهند که در بین همکاران خود احمق ظاهر نشوند و در نتیجه احساس اضطراب و ترس از خجالت می کنند. به طور کامل فرآیند یادگیری صدا را متوقف کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  خرید کتاب زبان با تخفیف

اما خوشبختانه یک جنبه مثبت نیز وجود دارد، از آنجایی که افراد بیشتری صاحب تلفن همراه هستند و ایده آموزش از راه دور از طریق اینترنت مطرح می شود، این نوع محیط ها از دانش آموزان پشتیبانی بهتری را در سطح فردی ارائه می کنند که معمولاً در این زمینه از آنها برخوردار نیستند. کلاس درس، و مدارس شروع به تکیه بیشتر و بیشتر بر برنامه های کاربردی کردند. در نتیجه، دانش‌آموزان ممکن است راه‌هایی برای یادگیری زبانی بیابند که واقعاً برای آنها مفید است، برخلاف فعالیت‌های دستور زبان و کتاب‌های زبان با عبارات پیچیده و مرکب.

همچنین تکنیکی به نام تسلط بر زبان از طریق خواندن و داستان گویی (TPRS) وجود دارد. معلم با استفاده از TPRS دانش‌آموز را به واژگان و جملات قابل درک از طریق داستان‌های مختلف راهنمایی می‌کند. این داستان‌های ساده و سرگرم‌کننده، درس‌های کوچک یادگیری زبان را تقویت می‌کنند، آن‌ها را در حافظه تثبیت می‌کنند و رویدادهای داستان یا رمان را با واژگان و جملات مختلف پیوند می‌دهند. روش تدریس باید دوباره فرموله شود تا نتایج چشمگیر به دست آید.

آیا آینده یادگیری زبان محبوب تر خواهد شد؟

تا سال 2050، ایالات متحده احتمالاً دارای بالاترین درصد اسپانیایی زبانان در جهان خواهد بود. این هجوم اسپانیایی زبانان می‌تواند الهام بخش فرهنگ دوزبانه برای توسعه در ایالات متحده باشد.

نیاز به یادگیری زبان هر روز در حال افزایش است زیرا مردم به اهمیت دو زبانه یا چند زبانه بودن پی می‌برند و با گسترش آگاهی بیشتر در مورد این ایده‌ها، محبوبیت یادگیری زبان افزایش می‌یابد زیرا مرده به علت اهمیت زبان انگلیسی پی برده‌اند. گسترش جهانی شدن نیز نقش مهمی ایفا خواهد کرد و هر چه کشورهای بیشتری فرهنگ های خود را به اشتراک بگذارند و سفرها به شکوفایی ادامه دهند، افراد بیشتری به ارزش واقعی یادگیری یک زبان جدید پی خواهند برد.تکنولوژی همچنان مردم را به هم نزدیکتر می کند و این امر نقش مهمی را ایفا می کند. نقش مهمی در الهام بخشیدن به افراد برای یادگیری یک زبان جدید دارد.

به طور خلاصه، اگر افراد بیشتری ببینند که فرصت ها و مزایای زیادی در هنگام استفاده از یک زبان جدید در انتظار آنها است، آن را یاد می گیرند و بنابراین یادگیری زبان همچنان محبوب باقی می ماند و انتظار می رود که شکوفا شود و محبوبیت آن نیز افزایش یابد.

مقاله پیشنهادی به شما  مزایای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

آیا یک زبان جهانی وجود خواهد داشت؟

آیا به نقطه‌ای خواهیم رسید که فقط یک زبان وجود داشته باشد؟ جواب کوتاه، نه است.

انگلیسی زبان فعلی در سراسر جهان است. بسیاری از مردم آن را به عنوان زبان دوم مطالعه می کنند. همچنین زبان تجارت، اینترنت و بسیاری از فرهنگ های رایج است. با توسعه کشورهای بیشتر، مردم تمایل دارند افکار، احساسات خود را به اشتراک بگذارند. و فرهنگ ها با دنیا از طریق زبان هایشان زبان فقط شکلی از… ارتباط بیانگر آن فرهنگ ها، عقاید و تاریخ است و بخشی از هویت فرد است و تا زمانی که مردم به ریشه و ریشه خود افتخار کنند. از جایی که آنها می آیند، چندین زبان به ناچار به وجود خود ادامه خواهند داد.

 

چرا باید یک زبان جدید یاد بگیرید؟

در واقع، فناوری نه تنها در دقت و کمال، بلکه در استفاده از آن نیز محدودیت‌هایی دارد.

اگر در مسافرت گوشی خود را گم کنید یا باتری آن در شرف تمام شدن باشد، اپلیکیشن آموزش زبان در گوشی شما چه مزیتی دارد؟ یا به اینترنت دسترسی ندارید؟ یا اگر نیاز دارید سریع صحبت کنید اگر نمی‌توانید حداقل به برخی از زبان ها یا واژگان رایج صحبت کنید چگونه می توانید با همسفران یا افراد محلی ارتباط برقرار کنید؟

در واقع، هیچ کس منتظر نخواهد ماند تا شما در طول مکالمه ای که بین شما انجام می شود، جمله ای را در برنامه تایپ کنید و ترجمه آن را بفهمید.

یادگیری یک زبان جدید مزایای زیادی دارد، علاوه بر آزادی در برقراری ارتباط با دیگران، می توانید بدون محدودیت سفر کنید. در واقع، یادگیری یک زبان جدید دیدگاه شما را نسبت به جهان تغییر می دهد و طرز تفکر شما در مورد مشکلات متفاوت می شود. همچنین قادر خواهید بود ذهن خود را فعال و متمرکز نگه دارید، با بیماری های مغزی تحلیل برنده مانند بیماری آلزایمر مبارزه کنید، وضعیت خود را بهبود بخشید. حافظه، و ما مزایای زندگی مانند فرصت های شغلی، امنیت شغلی بهتر و لیست ادامه دارد را فراموش نخواهیم کرد و طولانی تر می‌شود.

زبان ابزاری برای برقراری ارتباط است و چیزی نیست که باید در کلاس‌ها یا ترم ها مطالعه شود. به همین دلیل، اگر می‌خواهید به روانی دست پیدا کنید، باید به زبان مقصد خود صحبت کنید نه فقط نوشتن. ابتدا باید مشکلات رایج هنگام یادگیری زبان انگلیسی را پیدا کنید و آنها را رفع کنید. معطل نکنید، همین حالا یادگیری زبان را شروع کنید!

5/5 - (3 امتیاز)