فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

چگونه نمرات زبان انگلیسی را در مدرسه بهبود دهیم؟

بهبود نمره زبان انگلیسی در مدرسه

زبان انگلیسی یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین دروس در آموزش مدرن است. تسلط به زبان انگلیسی دری را به روی فرهنگ، علم، فناوری و ارتباطات جهانی باز می‌کند. اما چگونه می‌توانید در این درس موفق شوید و نمرات مدرسه خود را ارتقا دهید؟ در این مقاله نکات مفیدی را بررسی خواهیم کرد که به شما در موفقیت در یادگیری زبان انگلیسی کمک می‌کند.

تمرین منظم

مانند هر مهارت دیگری، تمرین منظم نقش مهمی در بهبود مهارت‌های زبان دارد. سعی کنید هر روز انگلیسی را تمرین کنید. و ما لزوماً در مورد انجام تکالیف یا قوانین کتاب‌های درسی مدرسه صحبت نمی‌کنیم. این می‌تواند خواندن کتاب، تماشای فیلم یا سریال به زبان انگلیسی با زیرنویس، گوش دادن به کتاب‌های صوتی یا حتی چت کردن با دوستان به زبان انگلیسی باشد.

منابع متنوع

اخیراً مجموعه‌ای از کتاب‌هایی را تهیه کرده‌ایم که ممکن است برای یادگیری زبان انگلیسی برای شما مفید باشد. شما می‌توانید این مجموعه کتاب ها را با تخفیف بی نظیر 63% تهیه کنید برای خرید عمده کتاب زبان روی لینک بزنید. نه تنها کتاب‌های درسی، بلکه مقالات، اخبار، داستان‌های کوتاه، وبلاگ‌ها و موارد دیگر را نیز بخوانید. این به شما امکان می‌دهد با ژانرهای مختلف و انواع واژگان انگلیسی آشنا شوید. یک عادت خوب می‌تواند تماشای 1 ویدیو در روز در مورد زبان انگلیسی باشد.

گسترش دایره لغات

دانستن تعداد زیادی کلمه به شما امکان می‌دهد افکار خود را بسیار دقیق تر و غنی تر بیان کنید. دایره لغات خود را از کلمات، عبارات و عبارات جدید حفظ کنید. آنها را به تدریج وارد گفتار و نوشتار خود کنید. شما می‌توانید از برنامه‌های مختلف استفاده کنید که برای شما اعلان‌هایی را با کلمات جدید برای یادگیری ارسال می‌کنند. معلمان ما اغلب دولینگو را توصیه می‌کنند، و همچنین می‌توانید بسیاری از آزمون‌های دیگر را پیدا کنید. تکنولوژی مدرن ابزارهای زیادی برای یادگیری زبان فراهم می‌کند. دانلود اپلیکیشن برای یادگیری زبان انگلیسی، استفاده از فرهنگ لغت آنلاین و منابع آموزشی.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری عمیق چیست؟

گوش دادن و تمرینات کتبی

به مطالب صوتی به زبان انگلیسی گوش دهید. این به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های شنیداری و تلفظ خود را بهبود بخشید. بعد از گویندگان با توجه به لحن و لهجه تکرار کنید.

تمرینات نوشتاری منظم به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های نوشتاری انگلیسی خود را توسعه دهید. سعی کنید مقالات، داستان‌های کوتاه، نامه‌ها یا خاطرات روزانه را به زبان انگلیسی بنویسید. پس از نوشتن تمرین‌ها توصیه می‌شود با توجه به خطاها مجدداً آنها را بخوانید. می‌توانید از منابع مختلف استفاده کنید و از انتشارات کتاب های زبان این منابع را تهیه کنید.

توجه به تست‌های آنلاین را نیز پیشنهاد می‌کنیم. امروزه اینترنت پایگاه داده گسترده‌ای از آزمون‌های آنلاین زبان انگلیسی را فراهم می‌کند که در موضوعات مختلف و سطوح دشواری موجود است. این آزمون‌ها ابزاری عالی برای خودآزمایی دانش، تمرین مهارت‌ها و آمادگی برای امتحانات هستند. آنها یک پلت فرم مناسب و تعاملی برای یادگیری فراهم می‌کنند و همچنین به شما کمک می‌کنند تا پیشرفت یادگیری زبان خود را ارزیابی کنید.

آموزش گروهی

مطالعه زبان انگلیسی نه تنها در مدرسه، بلکه در دوره‌های اضافی به صورت گروهی یا با یک شریک، می‌تواند برای شما مفید باشد. بسیاری از دانش‌آموزان می‌گویند که چنین کلاس‌هایی حتی بهتر از درس‌هایی با معلم خصوصی هستند. دوره‌های انگلیسی برای دانش آموزان به شما این امکان را می‌دهد که زبان را سریعتر و کارآمدتر یاد بگیرید. به لطف روش ارتباطی که  استفاده می‌شود، می‌توانید در مورد موضوعات بحث کنید، کلمات جدید را به یکدیگر آموزش دهید و اشتباهات خود و دیگران را اصلاح کنید.

نگرش مثبت

حفظ نگرش مثبت نسبت به یادگیری زبان مهم است. از اشتباهات نترسید، آنها بخشی از فرآیند هستند. کم کم با پشتکار و اعتماد به نفس قطعا به موفقیت می‌رسید!

بهبود نمرات انگلیسی مدرسه شما به زمان، تلاش و صبر نیاز دارد. با رعایت این نکات می‌توانید به تدریج دانش و اعتماد به نفس خود را در استفاده از زبان انگلیسی در زندگی روزمره افزایش دهید.

مقاله پیشنهادی به شما  موثرترین راه برای صحبت کردن و فکر کردن به زبان انگلیسی

 

10 نکته برای بهبود نمرات

  1. تمرین منظم: یکی از عوامل کلیدی برای بهبود نمرات انگلیسی شما، تمرین منظم است. سعی کنید هر روز زمانی را به خواندن، نوشتن و صحبت کردن اختصاص دهید. غوطه وری زبان به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های خود را بسیار سریعتر توسعه دهید.
  2. خواندن کتاب به زبان انگلیسی: با کتاب‌های ساده شروع کنید و سپس به تدریج به سراغ متون پیچیده تر بروید. این نه تنها مهارت‌های خواندن شما را بهبود می‌بخشد، بلکه دایره لغات شما را نیز غنی می‌کند.
  3. مطالعه با افراد بومی: اگر فرصت دارید، به دنبال افراد انگلیسی زبان باشید. آنها می‌توانند با لهجه، تمرین مکالمه و درک فرهنگی به کودک شما کمک کنند.
  4. نوشتن کلمات و عبارات: فرزند خود را تشویق کنید تا کلمات و عبارات جدید را در یک دفترچه یادداشت کند. این به آنها کمک می‌کند نه تنها واژگان جدید را به خاطر بسپارند، بلکه دانش خود را نیز نظام‌مند کنند.
  5. دوره ها و معلمان: در نظر بگیرید که فرزند خود را در یک دوره انگلیسی ثبت نام کنید یا یک معلم خصوصی بگیرید. آموزش حرفه‌ای و توجه شخصی می‌تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.
  6. بازی‌ها و برنامه‌ها: بازی‌ها و برنامه‌های آموزشی زیادی وجود دارند که می‌توانند به شما در توسعه مهارت‌های زبانی کمک کنند. برنامه هایی مانند این می‌توانند یادگیری را جالب تر و سرگرم کننده تر کنند.
  7. حمایت و تمجید: حمایت از کودک در تلاش و تشویق او بسیار مهم است. قدر موفقیت‌های او را بدانید، حتی اگر کوچک به نظر برسند. انگیزه مثبت به او کمک می‌کند تا علاقه خود را به یادگیری زبان حفظ کند.
  8. آزمایش و نظارت: برای ارزیابی پیشرفت و شناسایی نقاط ضعف، آزمایش‌ها و ارزیابی ها را به طور منظم انجام دهید. این به شما این امکان را می دهد که تلاش خود را بر روی بهبود جنبه‌های خاص متمرکز کنید.
  9. ایجاد یک محیط زبانی: سعی کنید کودک خود را با محیطی به زبان انگلیسی احاطه کنید. فیلم و موسیقی به زبان انگلیسی پخش کنید، درباره اخبار به زبان انگلیسی بحث کنید و بازی های رومیزی انگلیسی زبان را انجام دهید.
  10. تحمل اشتباهات: به یاد داشته باشید که اشتباهات بخشی از فرآیند یادگیری هستند. از اشتباهات نترسید و به فرزندتان فشار نیاورید. اشتباهات فرصتی برای یادگیری است.
مقاله پیشنهادی به شما  ویژگی های زبان انگلیسی مدرن

 

بهبود نمرات انگلیسی شما یک فرآیند تدریجی است که نیاز به صبر و تلاش دارد. ایجاد انگیزه و علاقه برای یادگیری زبان بسیار مهم است و با رعایت نکات فوق، فرزند شما در مدرسه به نتایج بالایی دست خواهد یافت. حمایت از او و باور به توانایی های او را فراموش نکنید!

5/5 - (5 امتیاز)