فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

10دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

۱۰دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

چرا زبان انگلیسی مهم شد؟

10دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟ به راحتی می توان فهمید که زبان انگلیسی در سراسر جهان چقدر اهمیت دارد. بسیاری از کسب‌ وکارهای بین‌المللی جلساتی را به زبان انگلیسی برگزار می‌کنند، دانشگاه‌ها دوره‌هایی را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند و در سرتاسر جهان، گردشگران و مسافران از انگلیسی به عنوان زبان مشترک استفاده می‌کنند.

اما چگونه زبان انگلیسی اینقدر مهم شد؟ خوب، همه چیز به امپراتوری بریتانیا برمی گردد که در اوج خود 25 درصد از سطح زمین را پوشانده بود. در دوران استعمار، حاکمان بریتانیا اغلب مردم آن کشورها را مجبور می کردند که به جای زبان مادری خود، انگلیسی صحبت کنند. اگرچه خاستگاه زبان انگلیسی به عنوان یک زبان جهانی گذشته پیچیده ای دارد، اما این زبان علامت مهمی در رسانه ها و تجارت  به جا گذاشته است. اگر هنوز در مورد یادگیری زبان مطمئن نیستید، 10دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی را بررسی کنید.

1. انگلیسی یک زبان جهانی است
انگلیسی رایج ترین زبان در جهان است. از هر پنج نفر یک نفر می تواند انگلیسی صحبت کند یا حداقل بفهمد!

2. مطالعه زبان انگلیسی می تواند به شما در یافتن شغل کمک کند
انگلیسی زبان علم، هوانوردی ، کامپیوتر، دیپلماسی و گردشگری است. دانستن زبان انگلیسی شانس شما را برای یافتن شغل خوب در یک شرکت چند ملیتی در کشور خود یا یافتن کار در خارج از کشور افزایش می دهد.

3. یادگیری زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند با افراد جدید آشنا شوید
انگلیسی زبان رسمی 53 کشور است و به عنوان lingua franca (زبان شناخته شده متقابل) توسط مردم از سراسر جهان استفاده می شود. این بدان معناست که چه در پکن کار کنید و چه در حال سفر به برزیل، مطالعه زبان انگلیسی می تواند به شما کمک کند تا با مردم از سراسر جهان گفتگو کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  کتاب آموزش Vocabulary (درس ششم)

4. بسیاری از مقالات علمی به زبان انگلیسی نوشته شده اند
در قرن اخیر، تعداد مقالات علمی که به زبان انگلیسی نوشته شده اند، از تعداد مقالاتی که به زبان مادری محقق نوشته شده اند بیشتر شده است. برای مثال، در هلند، این نسبت 40 به 1 است. به همین دلیل، داشتن دانش زبان انگلیسی برای کسانی که در زمینه علمی کار می کنند بسیار مهم است.

5. انگلیسی زبان صنعت رسانه است
به دلیل برجستگی هالیوود در رسانه های جهانی، حجم عظیمی از فیلم ها، برنامه های تلویزیونی و آهنگ های محبوب به زبان انگلیسی نوشته شده است. اگر انگلیسی صحبت می کنید، دیگر نیازی به ترجمه و زیرنویس ندارید تا از کتاب ها ، آهنگ ها ، فیلم ها و برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود لذت ببرید.

۱۰دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی

6. انگلیسی زبان اینترنت است.
انگلیسی یک زبان آنلاین بسیار مهم است که بیش از نیمی از مطالب موجود در اینترنت به زبان انگلیسی نوشته شده است . علاوه بر این، برخی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان در کشورهای انگلیسی زبان مستقر هستند.

7. سفر با دانش خوب انگلیسی بسیار آسان تر است
تصور کنید که یک فرد اسپانیایی هستید که در تعطیلات در تایلند است، در حالی که پذیرش هتل شما ممکن است نتواند به سوال شما به زبان اسپانیایی پاسخ دهد، به احتمال زیاد آنها قادر خواهند بود به سوال شما به زبان انگلیسی پاسخ دهند.

8. انگلیسی یکی از مهم ترین زبان ها برای تجارت است
چه صاحب کسب و کار، دانشجو یا کارمند باشید، زبان انگلیسی در دنیای تجارت بسیار مهم است. انگلیسی به دلیل اینکه زبان رسمی ایالات متحده و زبان رسمی بریتانیا، کانادا، هند و آفریقای جنوبی است، یکی از مهم ترین زبان های تجاری محسوب می شود.

9. با زبان انگلیسی می توانید در تمام دنیا تحصیل کنید
از آنجایی که انگلیسی در بسیاری از کشورهای مختلف صحبت می شود، هزاران مدرسه و دانشگاه در سراسر جهان وجود دارند که برنامه هایی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند. اگر انگلیسی آکادمیک خوبی صحبت می کنید ، فرصت های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید یک مدرسه و دوره آموزشی مناسب با نیاز خود پیدا کنید. در مورد رفتن به دانشگاه در یک کشور انگلیسی زبان، اطلاعات کسب کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  آموزش گرامر زبان انگلیسی (درس دهم)

10. انگلیسی به شما امکان دسترسی به فرهنگ های متعدد را می دهد
دانش خوب زبان انگلیسی به شما امکان می دهد به فیلم ها ، موسیقی و ادبیات صدها کشور در سراسر جهان دسترسی داشته باشید. ناگفته نماند که کتاب های متعددی از سراسر جهان به انگلیسی ترجمه شده اند. تجربیات اندکی شما را به عنوان یک فرد بیشتر از یادگیری ارزش ها، عادات و شیوه زندگی در فرهنگی متفاوت از فرهنگ شما، رشد خواهند داد.

اهمیت زبان انگلیسی

امروزه افراد بیشتری وقت خود را به مطالعه زبان انگلیسی به عنوان زبان دوم اختصاص می دهند. بسیاری از کشورها زبان انگلیسی را در برنامه درسی مدارس خود گنجانده‌اند و کودکان در سنین پایین‌تر شروع به یادگیری زبان انگلیسی می‌کنند. اما ارزش واقعی یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

چه به دنبال شغل جدیدی باشید و چه قصد سفر به دنیا را دارید، مطالعه زبان انگلیسی می تواند به پیشرفت شما در زندگی هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای کمک کند. شما می توانید در بازار کار جهانی رقابت کنید، مهارت های شغلی خود را افزایش دهید و شروع به ملاقات با مردم در سراسر جهان کنید.

 

امتیازدهی به post