فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

7 روش علمی برای فکر کردن به انگلیسی

فکر کردن به انگلیسی

مسلم است که فکر کردن به انگلیسی، سرعت تسلط شما را مانند صحبت کردن، خواندن و نوشتن افزایش می‌دهد، اما تنها تفاوت فکر کردن به انگلیسی این است که شما تنها کسی هستید که بر افکار خود مسلط هستید.

بر خلاف تصور بسیاری از افراد مبنی بر اینکه این روش مزایای محدودی دارد و اتلاف وقت است، فکر کردن به انگلیسی در واقع یک مهارت بسیار مفید و کاربردی است که به شما کمک می‌کند افکار خود را از زبانی که می‌دانید و تسلط دارید ترجمه کنید. به زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید. این به شما انعطاف‌پذیری برای بیان و فکر کردن درباره آنچه فکر می‌کنید، می‌دهد، و بنابراین توانایی سازمان‌دهی افکار و جملات خود و دسترسی سریع به آن‌ها در صورت نیاز پیدا می‌کنید.

لئو گومز، دانشیار نویسنده در RushMyEssay Academic Writing، می‌گوید: هنگامی که به نقطه ای رسیدید که دانش یک زبان خارجی را دارید و می توانید جملات مفیدی بنویسید، وقت آن است که روی آن زبان کار کنید و مهارت تفکر خود را در آن توسعه دهید و مانند زبان مادری خود به انگلیسی صحبت کنید.

در اینجا 7 روش علمی برای فکر کردن به انگلیسی وجود دارد که به شما در تسلط بر این مهارت کمک می‌کند:

1. روی تفکر تمرکز کنید نه دقت

شما باید تلاش خود را متمرکز کنید و روی تسلط به زبان جدید، یعنی آشنایی با واژگان زیاد تمرکز کنید تا بتوانید هر ایده ای را به زبان جدید ترجمه کنید و محدودیت های این زبان را بشکنید. فرآیند پیوند دادن ایده های شما و توانایی شما برای بیان آنها با استفاده از زبان جدید.
وقتی بیشتر از تسلط بر روی جزئیات پیچیده مانند گرامر تمرکز می‌کنید، قادر به بیان خود و افکارتان نیستید و در برقراری ارتباط با دیگران دچار مشکل می‌شوید. گرامر و واژگان بسیار مهم هستند و قطعا باید یاد بگیرند، اما وقتی نوبت به فکر کردن در ذهن شما می رسد، زمان آن رسیده است که از آن اجتناب کنید.

کلید دستیابی به تفکر به یک زبان خارجی، رهایی از این ایده است که باید کامل باشد. تلاش برای کمال منجر به چیزی می‌شود که کارشناسان آن را فلج کمال می‌نامند، که می‌تواند باعث ناامیدی شما شود و انگیزه شما برای یادگیری را کاهش دهد، زمانی که متوجه می‌شوید نمی‌توانید افکاری را که در ذهن دارید بیان کنید و در نتیجه برقراری ارتباط به زبان جدید را برای شما دشوار می‌کند.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی یاد بگیریم؟

 

2. پرورش مهارت تخیل

تجسم یک ترفند رایج برای افزایش مهارت زبان خارجی شما است. برای بیان افکار خود به زبانی متفاوت از زبانی که روزانه استفاده می‌کنید، بسیار مفید است که چیزهایی را که می‌خواهید بگویید یا نحوه نوشتن آنها را تصور کنید و آنها را در قالب فرمول بندی کنید.
یک مطالعه ثابت کرد که مغز نمی‌تواند به طور کامل بین اعمال تصوری و اعمال واقعی تمایز قائل شود. مغز هنگامی که فرد دویدن را تصور می‌کند، همان تحریک عصبی را به پاهای او ارسال می‌کند، همانطور که در هنگام دویدن واقعاً انجام می‌شود.
مغز ما به گونه‌ای مجهز است که تجسم را شبیه به اعمال واقعی بداند و به همین دلیل است که ما از تخیل برای برنامه‌ریزی چیزها و توسعه استراتژی‌هایی برای کار و مطالعه استفاده می‌کنیم و چرا باید هنگام یادگیری یک زبان خارجی تصور کنید.

 

3. تفکر مستقیم

برخی از کارشناسان توصیه می‌کنند که برای یادگیری یک زبان فقط به آن زبان فکر کنید. مطمئناً این چیزی نیست که بتوانید در مراحل اولیه یادگیری زبان خود به آن دست یابید، اما باید تلاش خود را برای این “تفکر مستقیم” آغاز کنید. این کار باعث افزایش هوش با یادگیری زبان انگلیسی می‌شود.
وقتی تمام ایده هایی که به ذهنتان می‌رسد را ترجمه می‌کنید، ممکن است در فرمول بندی کلمات دچار لغزش شوید یا ایده اصلی را از دست بدهید، اما زمانی که مستقیماً به زبان مقصد فکر می‌کنید، به راحتی می‌توانید نقاط ضعف خود را در این زبان کشف کنید، چه کمبود واژگان و چه مشکل در فرمول بندی جملات شما همچنین می‌توانید عبارات و کلمات خفته موجود را در ذهن خود بیدار کنید که معمولاً هنگام صحبت از آنها استفاده نمی‌کنید.

 

4. روی ترجمه ایده های خود کار کنید

وقتی نمی‌توانید مستقیماً به زبان فکر کنید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ایده ها را در ذهن خود ترجمه کنید. اگر به نقطه ای نرسیده اید که بتوانید به زبان خارجی تصور و فکر کنید، پس باید از خودتان شروع کنید و تمام واژگان و کلمات درون ذهنتان را ترجمه کنید.
احتمالاً نام این استراتژی را شنیده اید و احتمالاً شنیده اید که برای یادگیری زبان چیز بدی است. استراتژی قبلی قطعاً بیشترین توصیه را در مورد فکر کردن به انگلیسی می‌دهد، اما همه ما می‌توانیم موافق باشیم که هنگام یادگیری یک زبان کاملاً جدید نمی‌توان از مهارت «تفکر مستقیم» صرف نظر کرد.
اگر مبتدی هستید، شروع به ترجمه افکارتان کنید. شروع به ترجمه چیزهایی کنید که می‌خوانید و می‌بینید. این باعث می‌شود گنجینه واژگان جدید شما افزایش یابد. زمانی که احساس آمادگی کردید، می‌توانید روی «تفکر مستقیم» کار کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  علت اهمیت زبان انگلیسی

 

5. خواندن کتاب به زبان جدید

خواندن گامی عالی است که هنگام یادگیری زبان دیگر نباید آن را از دست بدهید. زمانی که کتاب‌ها را به زبانی که در حال یادگیری آن هستید مطالعه می‌کنید، نه تنها دایره لغات شما را بهبود می‌بخشد و افزایش می‌دهد، بلکه تا حدودی به فرهنگ نویسنده تعلق می‌یابد و می‌توانید آداب و رسوم افراد زبان مادری را در جامعه خود درک کنید. از طریق وقایع و دیالوگ هایی که نویسنده روایت می‌کند.

بدیهی است که خواندن افکار و نوشته‌های دیگران به طور مستقیم تفکر به زبان خارجی نیست، اما فرآیند خواندن فواید بیشتری نسبت به آنچه فکر می کنید دارد پس بهتر است زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید. خواندن به شما این امکان را می دهد که ایده های جدیدی بسازید تا مهارت های تفکر خود را تقویت کنید، دایره لغات و روان خود را بهبود بخشید و توانایی خود را برای ایجاد رویدادها و دیالوگ های تخیلی متفاوت از آنچه نویسنده در نوشته های خود انتخاب کرده است افزایش دهید.

 

6. یادداشت‌های روزانه خود را به انگلیسی بنویسید

روزنامه نگاری راهی عالی برای سازماندهی و تمرکز افکارتان است، نه فقط راهی برای یادداشت برداری. یک دفتر خاطرات بنویسید و شروع به نوشتن افکار و کارهایی که در طول روز انجام دادید با استفاده از زبانی که در حال یادگیری هستید، کنید.
علاوه بر این، می‌توانید در حساب کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی مانند واتس‌اپ و فیس‌بوک بنویسید و افکار و نظرات خود را به زبان جدید بیان کنید. اگر مجله یا وبلاگی را هم پیدا کنید که بتوانید در آن بنویسید و منتشر کنید، گام بسیار مفیدی است، به این معنی که می توانید ایده های خود را با دیگران مطرح کنید و نظرات خود را دریافت کنید.

 

7. محیط اطراف خود را توصیف کنید

خوشبختانه، هیچ قانونی در مورد بهترین موضوع برای فکر کردن در ذهن شما وجود ندارد، که به شما آزادی بداهه سازی و بیان خود را می‌دهد. وقتی به زبان خارجی که در حال یادگیری آن هستید نمی‌توانید به چیزی فکر کنید، سعی کنید چیزهایی را که در اطراف خود یا چیزهایی که به طور معمول در خانه یا محل کار خود استفاده می‌کنید را توصیف کنید. برای مثال می‌توانید برچسب‌هایی را روی ابزارها یا مبلمان خانه قرار دهید. زبان جدید و به مرور زمان با خواندن مکرر آنها این مطالب ذخیره می شود. در ضمیر ناخودآگاه شما در زبان جدید ذخیره می شود و نیازی به تلاش برای به خاطر سپردن آن ندارید. قبلا در مقاله‌ای 8 راه برای غوطه ور شدن در زبان انگلیسی در خانه را برای شما کاملا شرح داده‌ایم پس حتما آن را مطالعه کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  شش روش برتر یادگیری لغات انگلیسی

اکنون هفت مرحله اساسی برای یادگیری نحوه تفکر در یک زبان خارجی را می‌دانید. هنگامی که آن را اجرا کنید و آن را به بخشی از برنامه روزانه خود تبدیل کنید، متوجه تغییرات سریع و شگفت انگیزی در افزایش مهارت‌های یادگیری زبان خود خواهید شد.

5/5 - (5 امتیاز)