فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

چگونه با دیگران انگلیسی صحبت کنیم | 7 تکنیک قدرتمند و اثبات شده

چگونه با دیگران انگلیسی صحبت کنیم

آیا تا به حال به این فکر کرده‌اید که چگونه با اطمینان با دیگران انگلیسی صحبت کنید؟ حتی اگر ساعت‌ها در خانه انگلیسی تمرین کنید و همه کلمات را بدانید، گاهی اوقات از دهانتان بیرون نمی آیند! اگر تا به حال با این مشکل مواجه شده اید، احتمالا از خود می پرسید… “چگونه می‌توانم توانایی خود را در صحبت کردن انگلیسی بهبود بخشم و  چگونه با مردم انگلیسی صحبت کنم ؟”

ممکن است مشکل اصلا از زبان انگلیسی شما نباشد. شاید فقط به کمی اعتماد به نفس بیشتر نیاز داشته باشید! اعتماد به نفس به این معنی است که هنگام صحبت کردن سر خود را بالا بگیرید. به این معناست که از اشتباه کردن نترسید و در صورت بروز اشتباه، آنها را بپذیرید. این یعنی انگلیسی را روان و قدرتمند صحبت کنید!

به انگلیسی زبان با اعتماد به نفس بیشتری تبدیل شوید

اما چگونه این کار را انجام می‌دهید؟ با استفاده از…

  • روی تلفظ خود کار کنید. صحبت کردن در مقابل آینه را تمرین کنید مکالمه انگلیسی بین دو نفر را تصور کنید.
  • تسلط خود را بهبود بخشید. تسلط یعنی چقدر خوب می‌توانید بدون مکث صحبت کنید. به جای هر کلمه، بر انتقال معنای خود تمرکز کنید.
  • کلمات جدید یاد بگیرید. هرچه کلمات بیشتری بدانید، صحبت کردن با دیگران در مورد هر چیزی آسان تر خواهد بود!
  • از تمرین های سرگرم کننده سخنرانی در جمع استفاده کنید که باعث ایجاد اعتماد به نفس می شود!

حتی بهترین سخنرانان عمومی باید قبل از سخنرانی تمرین کنند. یکی از محبوب ترین سخنرانان TED بیش از 200 بار سخنرانی خود را قبل از رفتن روی صحنه تمرین کرد!

البته، شما نمی‌توانید پاسخ‌های دقیق خود را برای هر سوالی که ممکن است در طول روز از شما پرسیده شود، تمرین کنید. اما شما می‌توانید تمرین کنید که چگونه نفس بکشید، به درستی با دیگران انگلیسی صحبت کنید، و مهمتر از همه، بداهه بسازید. همه چیز را درست کنید! برای تقویت مکالمه ی انگلیسی در منزل باید به تنهایی تلاش کنید.

 

حالا بیایید با چیزی شروع کنیم که احتمالاً حتی به آن فکر نمی‌کنید: تنفس.

مقاله پیشنهادی به شما  بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی

قدرت مکالمه انگلیسی خود را افزایش دهید

1. تنفس را تمرین کنید

آیا می‌دانید چگونه نفس بکشید؟ البته که انجامش میدی! الان داری انجامش میدی

نفس کشیدن بخش مهمی از صحبت کردن است. می‌تواند به شما کمک کند آرام شوید و می‌تواند به تسلط شما کمک کند (اگر در وسط جمله دچار تنگی نفس شدید، توقف کنید!). بسیاری از گویندگان، بازیگران و سایر افرادی که از صدای خود زیاد استفاده می‌کنند، قبل از صحبت کردن، تنفس خود را تمرین می‌کنند.

برای تمرین تنفس، صاف بایستید (یا بنشینید). مدت زمان دم و بازدم را محاسبه کنید. سعی کنید بازدم دو برابر بیشتر از دم طول بکشد. این نیز یک روش اساسی آرامش در یوگا است. آیا هنوز احساس راحتی بیشتری می‌کنید؟

هنگام بازدم، گلوی خود را با زمزمه کردن گرم کنید. زبان خود را در دهان خود حرکت دهید. دهان شما هم گاهی نیاز به تمرین دارد!

 

2. صداهای مصوت را اغراق آمیز کنید

با شنیدن صداهای A، E، I، O و U، دهان خود را برای صحبت آماده کنید. در حین ایجاد این صداها با دهان خود یک شکل بسازید. صداها و شکل ها را اغراق آمیز کنید. این به این معنی است که آنها را بزرگ و واضح کنید. این تمرین به شما در تلفظ صداها کمک می‌کند، زیرا شنیدن تفاوت بین کلمات مشابه را آسان تر می‌کند. با این روش می‌آموزید که چگونه انگلیسی را روانتر صحبت کنیم.

3. گفتار سریع و آهسته

این یک تمرین عالی برای ضبط است. اکثر تلفن‌ها با یک ضبط‌کننده یا دوربین فیلم‌برداری اولیه عرضه می‌شوند، اما می‌توانید از اینجا برای اندروید و اینجا برای iOS نیز یکی را تهیه کنید.

یک پاراگراف کوتاه در سطح خواندن خود پیدا کنید. کتاب انگلیسی مورد علاقه خود را در یک صفحه تصادفی باز کنید و یک یا دو پاراگراف را انتخاب کنید.

خودتان را در حال خواندن متن با صدای بلند به دو روش مختلف ضبط کنید. ابتدا تا جایی که می‌توانید سریع، سپس بسیار آهسته.

مقاله پیشنهادی به شما  خرید کتاب زبان با ارسال رایگان

به صداهای ضبط شده گوش دهید آنها چه شکلی هستند؟ وقتی صحبت می‌کردی هم باید تفاوت را احساس می‌کردی. آهسته صحبت کردن به شما کمک می‌کند تا روی تلفظ خود کار کنید (چقدر واضح مطالب را بیان می کنید). سریع صحبت کردن به شما کمک می‌کند تا تسلط خود را بهبود ببخشید، زیرا نگران هر کلمه‌ای که می‌گویید نیستید.

4. بداهه نوازی

بداهه به معنای ساختن چیزها در لحظه است. بسیاری از ایده‌های بداهه بسیار سرگرم کننده وجود دارد که حتی در یک گروه سرگرم کننده تر هستند.

در اینجا دو ایده بداهه وجود دارد که می‌توانید خودتان انجام دهید:

یک شی معمولی (مانند خودکار) را انتخاب کنید و در مورد آن داستان بسازید. در مورد اهمیت او برای شما صحبت کنید، چگونه به شما کمک کرد دوست قدیمی خود را پیدا کنید که مدت زیادی است ندیده اید یا چگونه او زندگی شما را نجات داده است. یک چیز دیوانه کننده بساز!
یک حرف از الفبا را انتخاب کنید و تا زمانی که می‌توانید هر جمله را با آن حرف شروع کنید صحبت کنید. یا با حرف A شروع کنید و در حین صحبت از طریق الفبا حرکت کنید. سخت تر از آن چیزی است که به نظر می رسد!
تمرین بداهه‌نویسی راه خوبی برای راحت‌تر شدن با نحوه صحبت انگلیسی با دیگران است، زیرا به شما یاد می‌دهد بدون آمادگی انگلیسی صحبت کنید. این شیوه جز مهم ترین نکات در یادگیری زبان انگلیسی محسوب می‌شود.

5. دو دقیقه صحبت کنید

این نوع دیگری از بداهه نوازی است که می‌تواند به تقویت مهارت مکالمه انگلیسی شما و افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند.

یک تایمر (روی تلفن یا ساعت خود) برای دو دقیقه تنظیم کنید. یک موضوع تصادفی انتخاب کنید. می‌توانید موضوعات روزمره را برای صحبت در مورد مکالمه یا ایده های متفکرانه تر در مورد تمرین‌های نوشتن پیدا کنید. حالا دو دقیقه کامل درباره این موضوع صحبت کنید بدون اینکه به خودتان فرصت فکر کردن بدهید.

دقیقه اول ممکن است دشوار باشد، اما امیدواریم که در دقیقه دوم با اطمینان بیشتر و راحت‌تر صحبت کنید. این کار را چند بار امتحان کنید تا زمانی که در دقیقه اول احساس راحتی کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری زبان انگلیسی بدون معلم

دفعه بعد که کسی از شما می‌خواهد در مورد خودتان به او بگویید، شما آماده خواهید بود!

6. کلماتی را که تلفظ آنها دشوار است را  آهسته بگویید

برخی واژگان هستند که تلفظ سریع آنها دشوار است. این برای سرگرمی سریع گفته می‌شود، تا ببینید قبل از اینکه زبانتان گیج شود چقدر سریع می توانید آن را دریافت کنید.

با این حال، آهسته گفتن آنها یک راه عالی برای یادگیری صحبت کردن انگلیسی با مردم و کار بر روی تلفظ و شفافیت صحبت شما است.

7.  گفتن کلمات مبهم

حالا که فهمیدن را تمرین کردی، وقت آن است که حرف های بیهوده بزنی!

مبهم صحبت کردن به معنای بیان کلمات ساختگی است که هیچ معنایی ندارند. جلوی آینه یا شخص دیگری بنشینید یا بایستید و سعی کنید بدون استفاده از کلمات واقعی صحبت کنید. شما می‌توانید کلمات بی معنی و یا حتی الفبا را بگویید.

این چگونه می‌تواند به مهارت های انگلیسی شما کمک کند؟ این فقط در مورد کلمات نیست. حتی بدن و لحن صدای شما (نحوه بیان چیزها) تفاوت زیادی در درک شما ایجاد می‌کند.

وقتی حرف‌های بیهوده می‌زنید، از دست ها، بدن و لحن صدای خود استفاده کنید تا کلمات بی معنی را به چیزی معنادار تبدیل کنید. سعی کنید نشان دهید که غمگین، عصبانی، خوشحال، سردرگم هستید. ببینید وقتی از کلمات واقعی استفاده نمی‌کنید چقدر می‌توانید معنی داشته باشید؟

در خاتمه، دانستن زبان انگلیسی برای صحبت با مردم بسیار مهم است. اگر نمیدانید که چرا باید انگلیسی یاد بگیریم؟ این مقاله را حتما مطالعه کنید. اما همچنین مهم است که بدانید چگونه با دیگران انگلیسی صحبت کنید. این تمرینات تفاوت زیادی در اعتماد به نفس شما و میزان خوب صحبت کردن شما به زبان انگلیسی ایجاد می کند. و در حین انجام آن نیز از آن لذت خواهید برد!

5/5 - (5 امتیاز)