فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

5 مزیت دو زبانه بودن

5 مزیت دو زبانه بودن

ممکن است برای سخنرانان زبان های جهانی مانند انگلیسی و اسپانیایی تعجب آور باشد، اما در واقع تعداد افراد دوزبانه و چند زبانه در این سیاره بیشتر از افراد تک زبانه است. برای یادگیری زبان انگیسی با سفارش آنلاین کتاب های آموزشی با تخفیف یادگیری را آغاز کنید.

در برخی از مناطق، مانند آفریقا ، که در آن بیشتر مردم به زبان محلی و همچنین به زبان بومی خود صحبت می کنند، دوزبانگی یک هنجار است. چه با دو زبان بزرگ شده باشید و چه در حال یادگیری زبان دوم خود در آینده هستید، دوزبانه بودن فواید زیادی دارد که بسیار فراتر از سفارش یک غذل و درخواست در حین سفر به خارج از کشور است. بیایید در اینجا به برخی از آنها نگاه کنیم.

 

5 مزیت دو زبانه بودن

با افزایش سن مغز شما را سالم نگه می دارد

مطالعات متعدد ارتباط واضحی را بین دوزبانگی و کاهش بروز یا شروع دیرتر زوال عقل نشان داده‌اند . به نظر می‌رسد دوزبانه بودن مغز را سالم نگه می‌دارد و بهتر می‌تواند در برابر اثرات پیری مقاومت کند و به آن کمک می‌کند تا «ذخایر شناختی» را به حداکثر برساند – یعنی توانایی استفاده از شبکه‌های عصبی جایگزین برای جبران آن‌هایی که با افزایش سن آسیب می‌بینند. در یک مطالعه روی 200 بیمار تک زبانه و دوزبانه مبتلا به آلزایمر، گروه دوم گزارش کردند که علائم اولیه را به طور متوسط ​​5 سال دیرتر از اولی نشان می‌دهند (77.7 سال در مقایسه با 72.6 برای افراد تک زبانه). تحقیقات همچنین نشان می دهد که افراد مسن دوزبانه نسبت به افراد مسن تک زبانه از حافظه بهتری برخوردار هستند.

5 مزیت دو زبانه بودن

چشم انداز شغلی شما را بهبود می بخشد

در دنیای جهانی شده امروز، شرکت هایی که در سطح بین المللی فعالیت می‌کنند یا به دنبال توسعه در خارج از کشور هستند، بیش از هر زمان دیگری به سخنرانان دو زبانه نیاز دارند. صحبت کردن به بیش از یک زبان، به خصوص زمانی که یکی از آنها انگلیسی، اسپانیایی یا به طور فزاینده ای چینی باشد، به شما امکان دسترسی به بازار کار گسترده تری را می دهد و اغلب منجر به دستمزد بالاتر می شود . برای کل کشورها نیز، مزایای داشتن جمعیت دو یا چند زبانه قابل توجه است. به عنوان مثال، یک گزارش به این نتیجه رسیده است که تولید ناخالص داخلی سوئیس، یکی از چندزبانه ترین کشورهای اروپا، تا 10 درصد بیشتر از آن چیزی است که در غیر این صورت به دلیل چند زبانه بودن است.

مقاله پیشنهادی به شما  آموزش کاربرد گرامر wish

 

می تواند به کودکان مزیت تحصیلی بدهد

اگرچه غیرمعمول نیست که والدین ابراز نگرانی کنند که یادگیری زبان دوم ممکن است در رشد زبان اول فرزندشان اختلال ایجاد کند، کودکان در یادگیری بیش از یک زبان مشکلی ندارند ، مشروط بر اینکه ورودی‌ها منسجم باشد (یعنی بزرگسالان در زندگی آنها با زبانهایی که با آنها صحبت می کنند ترکیب نمی شود). در عین حال، از نظر سواد زبان مادری، مطالعات نشان داده است که دانش‌آموزانی که آموزش با کیفیت خوبی در زبان دوم دریافت می‌کنند، بیشتر از همسالان خود که چنین نمی‌کنند، عمل می‌کنند.

 

به شما امکان دسترسی به بیش از یک فرهنگ را می دهد

البته، اگر می‌خواهید از سفارش دادن آن آبجو یا پرسیدن مسیر در حین سفر فراتر بروید و در عوض می‌خواهید واقعاً با یک فرهنگ خارجی درگیر شوید، باید زبان آن را به خوبی بدانید. توانایی مکالمه با مردم محلی، خواندن رسانه های چاپی و ادبیات، درک تلویزیون و رادیو، مقابله با مشکلات، معاشرت و مشارکت ساده در زندگی روزمره به شما دریچه ای به فرهنگ می دهد که در غیر این صورت غیرممکن است. در بهترین حالت، شما را با روش های جایگزین برای بیان خود آشنا می کند و به درک شما از تجربه انسانی عمق می بخشد.

درک شما از زبان مادری شما را بهبود می بخشد و یادگیری زبان سوم را آسان تر می کند
آموزش دو زبانه اگر بعداً در زندگی زبان دومی را یاد بگیرید، مخصوصاً زبانی که با زبان خودتان بسیار متفاوت است، اغلب مجبور می شوید در مورد زبان خود تأمل کنید و بهتر می توانید ساختارهای زبان را به طور کلی تجزیه و تحلیل کنید. این درک بهتر از نحوه عملکرد زبان ، همراه با تجربه ای که قبلاً از یادگیری زبان دوم به دست آورده اید، یادگیری زبان سوم را آسان تر می کند.

مقاله پیشنهادی به شما  شش روش برتر یادگیری لغات انگلیسی

 

5/5 - (1 امتیاز)