فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

چرا کودک باید انگلیسی یاد بگیرد؟

چرا کودک باید انگلیسی یاد بگیرد؟

چرا یادگیری زبان انگلیسی از سنین پایین برای کودک ارزش زیادی دارد، چه مهارت هایی در آن ایجاد می شود و چگونه در آینده کمک می کند.

 

مزایای زبان انگلیسی برای کودکان چیست؟

پایگاهی برای آموزش بیشتر ما با ذخیره دانشی که در دوران کودکی و نوجوانی انباشته ایم زندگی می کنیم. با آموزش زبان انگلیسی به کودک، پایه و اساس رشد او را در آینده می گذاریم. حتی اگر یک کودک بعد از مدرسه یادگیری زبان انگلیسی را متوقف کند، می تواند به راحتی در بزرگسالی به یادگیری بازگردد. و برای افرادی که هرگز زبانی را یاد نگرفته اند، اگر توانایی های درخشانی نداشته باشند، شروع در 30 سالگی بسیار دشوارتر خواهد بود.

در اینجا می توان یک قیاس ساده ارائه داد. چرا بچه های مدرسه باید جنگ و صلح را بخوانند؟ به طوری که با این پدیده در تماس هستند. آنها ممکن است اکنون همه چیز را درک نکنند، اما می دانند که وجود دارد. اگر این ادبیات در برنامه درسی مدرسه نبود، خیلی ها نمی دانستند که می توانند به آن روی بیاورند. به همین دلیل ارزش یادگیری یک زبان خارجی را دارد. هر چه محیط زبان غنی تر باشد برای رشد کودک بهتر است. البته برخی از کودکان علاقه ای به یادگیری زبان ندارند که قبلا توضیح داده ایم که اگر کودکی نمی خواهد انگلیسی یاد بگیرد چه باید کرد.

توسعه تفکر انتقادی. در فرآیند یادگیری زبان، افق دید شما توسعه می یابد. کودکان یاد می گیرند که فکر کنند و رویدادها و پدیده های مختلف زندگی را توصیف کنند، نوجوانان استدلال و تجزیه و تحلیل را می آموزند.

توسعه مهارت های ارتباطی. ما گفتگو، مکالمه را آموزش می دهیم و مهارت های ارتباطی را توسعه می دهیم که در بزرگسالی برای تعامل با همکاران یا سفر به خارج از کشور مورد نیاز است.

توانایی خواندن متفکرانه. کتاب‌های درسی مدرن نوجوانان به گونه‌ای طراحی شده‌اند که توانایی شناسایی ایده‌های اصلی هنگام خواندن و پاسخ به سؤالات مطرح شده را توسعه دهند. در تکالیف آزمون یکپارچه، ابتدا باید بفهمید که آنها از شما چه می خواهند و سپس به درستی افکار خود را بیان کنید. این تفکر و تمرکز را توسعه می دهد، به شما می آموزد که فکر کنید، استدلال کنید و اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنید.

در دوران کودکی، صحبت از زبان انگلیسی برای سفر یا شغل نیست. والدین نباید توقع داشته باشند که فرزندشان در سفر به خارج از کشور راهنمای- مترجم شخصی آنها شود. نکته اصلی که چرا کودکان به یادگیری زبان انگلیسی نیاز دارند، رشد حافظه، تفکر و مهارت های استدلالی است. این آموزش کارکردهای شناختی و تماس با فرهنگ دیگری است.

اگر فرزند شما نخواهد انگلیسی یاد بگیرد چه باید کرد

علاقه. تا سن 12 سالگی، کودکان انگیزه ای برای یادگیری زبان برای سفر یا کار ندارند: اگر آن را دوست دارند، من آن را یاد می گیرم. اگر انگلیسی را به شیوه ای بازیگوش ارائه دهید، می توانید کودک خود را مجذوب خود کنید. در یک درس، نباید ویدیو، آهنگ و سرگرمی باشد، بلکه باید یک درس را به شیوه ای جالب و بازیگوش ساخت. برای او 10 حقیقت خارق العاده در مورد زبان ها را بازگو کنید تا علاقمند شوند.

مقاله پیشنهادی به شما  علت اهمیت زبان انگلیسی

به آن زمان بدهید. به این فکر کنید که آیا فرزندتان در حال حاضر به زبان انگلیسی نیاز دارد یا خیر، و به او فشار نیاورید – سال‌های زیادی برای یادگیری زبان در پیش است، بنابراین نیازی نیست او را مجبور کنید یا عجله کنید. حتی اگر کودکی تا سن 14 سالگی آماده یادگیری زبان انگلیسی باشد، با سخت کوشی، دو یا سه سال برای او کافی است تا بتواند امتحان دولتی واحد را با نمره خوب آماده کند و قبول شود.

این اتفاق می افتد که کودک به سادگی آماده یادگیری نیست. در تمرین من داستانی وجود داشت که مادری پسر شش ساله ای را به کلاس آورد. وارد کلاس شد و شروع کرد به گریه کردن. او نمی خواست درس بخواند، می ترسید. مادر او را مجبور نکرد و بچه را گرفت. یک سال بعد دوباره آمدند و پسر تا کلاس نهم با من درس خواند. همه چیز برای او درست شد، او دانش آموز ممتازی بود. او عاشق زبان انگلیسی شد زیرا در زمان مناسب برای او شروع به مطالعه کرد.

معلم عوض کن گاهی اوقات باید دریابید که آیا دلیل آن با معلم است یا خیر. اغلب کودکان چیزی را نمی‌خواهند زیرا آزرده خاطر شده‌اند: برای مثال، کودک اشتباه می‌کند و معلم به او می‌خندد یا به نوعی واکنش نادرست نشان می‌دهد. در اینجا مهم است که والدین ارتباط خوبی با کودک داشته باشند. با او صحبت کنید، بحث کنید که چرا ناراحت است، چه کسی او را رنجانده است. شاید باید معلم دیگری پیدا کنید و مشکل برطرف شود.

بار را کاهش دهید. ببینید آیا کودک خیلی شلوغ است یا خیر. فرض کنید، او علاوه بر تحصیل در مدرسه، ورزش می کند، ریاضیات خود را با معلم خصوصی بهبود می بخشد، به مدرسه موسیقی می رود و به سادگی منابع لازم برای یادگیری زبان انگلیسی را ندارد. در این صورت، شایسته است تعداد دروس در هفته را کاهش دهیم یا از معلم بخواهیم که میزان تکالیف را کاهش دهد و شاید برخی کلاس های اضافی را رها کند. اگر کودکی قاطعانه نمی خواهد انگلیسی یاد بگیرد، بهتر است آن را مجبور نکنید. ارزش آزادی انتخاب و انتظار را دارد.

مقاله پیشنهادی به شما  8 نکته برای تحقق یک زبان جدید در سال جدید

برای درک اینکه آیا باید کلاس را ترک کنید، باید دلیل آن را بدانید. اما نکته اصلی پذیرش احساسات کودک و موافقت با بی میلی او برای یادگیری زبان است. آن وقت راحت‌تر می‌شود حرفش را باز کرد و والدین هم مشکل را درک کردند و آن را حل کردند. میتوانید از روشهای خلاقانه برای آموزش به کودکان استفاده کنید قبلا چند روش خلاقانه برای یادگیری انگلیسی را برای شما بیان کرده ایم.

5/5 - (5 امتیاز)