فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

10 حقیقت خارق العاده در مورد زبان ها

10 حقیقت خارق العاده در مورد زبان ها

دنیای شگفت انگیز زبان فرصت های بی پایانی را برای رشد و ارتباط به ما ارائه می دهد و ریشه در تاریخ بسیار غنی دارد. زبان برای اولین بار در زمان هومو ساپینس مدرن، 50000 تا 150000 سال پیش تکامل یافت و از آن زمان تاکنون، بیش از 7000 زبان گفتاری مختلف ایجاد شده است. برای خرید عمده کتاب روی لینک کلیک کنید.

این جهان وسیع از زبان‌ها همچنین مملو از حقایق جالب و سرگرم‌کننده است که هر زمان که می‌خواهید دوستان خود را تحت تأثیر قرار دهید، باید آن‌ها را به زبان بیاورید. مانند این واقعیت که خود کلمه “زبان” در واقع از کلمه لاتین “lingua” به معنای زبان آمده است. تشنه چیزهای بیشتر زبانی هستید؟ به خواندن ادامه دهید!

 

1. زبانی وجود دارد که فقط 8 نفر صحبت می‌کنند

در مورد انحصاری صحبت کنید! زبان طبقه بندی نشده Busuu در بانتویید جنوبی کامرون صحبت می شود، اما فقط توسط هشت نفر. در واقع، زمانی که آنها در سال 1986 بررسی کردند، هشت سخنران Busuu و در سال 2005، تنها سه نفر وجود داشت که آن را به یک زبان در معرض خطر تبدیل کرد.

 

2. ماندارین چینی سخت ترین زبان برای یادگیری در نظر گرفته می شود

با توجه به اینکه الفبای ماندارین چینی به طور کامل از نمادها تشکیل شده است، این واقعیت تعجب آور نیست. تخمین زده می شود که مردم محلی چینی به طور متوسط ​​با بیش از 8000 نماد آشنا باشند و 3000 نماد حداقل برای خواندن روزنامه است. همچنین چهار لحن مختلف برای تلفظ برای تمایز بین کلمات وجود دارد زیرا بسیاری از کاراکترها صدای یکسانی دارند.

 

3. انگلیسی زبانی است که بیشترین کلمات را دارد

انگلیسی کیک در این دسته را با افتخار 750000 کلمه دریافت می‌کند و موارد جدید همیشه اضافه می‌شود. در واقع، تخمین زده می‌شود که سالانه حدود 5400 کلمه انگلیسی جدید ایجاد می‌شود، اگرچه تنها حدود هزار مورد از این واژه‌ها در واژگان عموم گنجانده می‌شود.

مقاله پیشنهادی به شما  آزمون آیلتس و هر آنچه که باید در مورد آن بدانید

 

4. ویلیام شکسپیر 1700 کلمه را اختراع کرد

در موضوع کلمات جدید، مرد ما ویلیام شکسپیر مجموعه بسیار بزرگی از اصطلاحات بدیع را ارائه کرد. او این کار را از طریق ترکیبی از تغییر اسم به فعل، افعال به صفت، ترکیب کلمات، اضافه کردن پیشوندها و پسوندها و همچنین اختراع موارد کاملاً جدید انجام داد.

 

5. ایالات متحده هیچ زبان رسمی ندارد

در حالی که انگلیسی رایج ترین زبان مورد استفاده در ایالات متحده است، در واقع یک زبان رسمی در آنجا وجود ندارد. بیش از 300 زبان در داخل کشور صحبت می‌شود، و آن را به مکانی متنوع از نظر فرهنگی و زبانی تبدیل می کند، جای تعجب نیست که تعیین تنها یک زبان رسمی دشوار است!

 

6. یادگیری زبان دوم می تواند مغز شما را تقویت کند

صحبت کردن به بیش از یک زبان فواید زیادی دارد، یکی از آنها این است که مغز شما را به روش هایی که مطالعات نشان داده اند می‌تواند شما را باهوش تر کند به چالش می‌کشد. یادگیری یک زبان دیگر حتی می‌تواند روند پیری مغز را کاهش دهد و ذهن شما را با افزایش سن تیزتر نگه دارد.

10 حقیقت خارق العاده در مورد زبان ها

7. کوتاه ترین جمله صحیح گرامری «برو!» است.

زبان انگلیسی برنده مفتخر جایزه کوتاه ترین جمله صحیح گرامری است. دستور “GO!” به شخص دستور می دهد تا اقدامی انجام دهد، در اینجا موضوع نوشته یا گفته نمی‌شود، اما بلافاصله درک می‌شود.

 

8. روسی رایج ترین زبان در اروپا است

زبان روسی در مورد رایج ترین زبان در اروپا با 120 میلیون زبان مادری پیشتاز است. آلمانی با 95 میلیون در رتبه دوم قرار دارد، اما همچنان در زمینه تجارت و بازرگانی بیشتر استفاده می‌شود.

 

9. حدود 160 گویش مختلف انگلیسی وجود دارد

در حالی که نمی توان مجموع دقیق لهجه های انگلیسی را اندازه گیری کرد، تخمین زده می‌شود که بیش از 160 گویش مختلف در سراسر جهان وجود دارد. اگرچه تشخیص اولین یادگیری زبان همیشه آسان نیست، اما انگلیسی زبانان بومی اغلب می‌توانند خیلی سریع بگویند که هموطنانشان از کجا آمده اند، صرفاً بر اساس لهجه آنها.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه بر ترس از صحبت کردن به زبان خارجی غلبه کنیم؟

 

10. «پنومونولترامیکروسکوپی سیلیکوولکانوکونیوزیس» یکی از طولانی ترین کلمات جهان است.

به نظر نمی رسد که توافق روشنی در مورد طولانی ترین کلمه رسمی در جهان وجود داشته باشد (و همانطور که می‌‍دانیم، زبان همیشه در حال تغییر است) اما این کلمه 45 حرفی قطعاً وجود دارد. این کلمه به یک بیماری ریوی خاص اشاره دارد که از استنشاق گرد و غبار بسیار ریز سیلیس، عمدتاً از یک آتشفشان ناشی می‌شود. با این حال، معادل کلمه “سیلیکوزیس” است که به نظر می رسد گزینه بسیار ساده تر و کارآمدتری باشد.

5/5 - (1 امتیاز)