فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

اگر کودکی نمی خواهد انگلیسی یاد بگیرد چه باید کرد؟

اگر کودکی نمی خواهد انگلیسی یاد بگیرد چه باید کرد؟

یادگیری زبان انگلیسی به بخشی جدایی ناپذیر از آموزش مدرن و موفقیت حرفه ای تبدیل شده است. با این حال، کودکان همیشه آماده نیستند تا زبانی را که بلد نیستند یاد بگیرند. به عنوان والدین، یافتن راه‌هایی برای ایجاد انگیزه و کمک به کودکان برای ایجاد علاقه به این فعالیت برای ما مهم است. در این مقاله به چند نکته مفید پیشنهاد شده توسط معلم خود خواهیم پرداخت. اگر فرزندتان لجباز است و واقعاً نمی خواهد انگلیسی بخواند، این نکات به شما کمک می کند.

5 نکته برای یادگیری موثر انگلیسی با فرزندتان

1) یادگیری زبان انگلیسی را سرگرم کننده کنید

سعی کنید راه هایی بیابید که انگلیسی را برای فرزندتان سرگرم کننده تر کنید. این را می توان، به عنوان مثال، از طریق استفاده از منابع آموزشی اضافی انجام داد: کتاب ها، بازی ها یا کارتون های مورد علاقه او به زبان انگلیسی. شخصیت های مورد علاقه باعث می شود یادگیری زبان کمتر خسته کننده و یکنواخت شود. انگلیسی را به عنوان یک سرگرمی به جای یک فرآیند طولانی یادگیری در نظر بگیرید. باید سعی کنید اشتیاق را در او ایجاد کنید قبلا مقاله ای با عنوان یادگیری زبان انگلیسی از تعهد تا اشتیاق برای این موضوع نوشته ایم که پیشنهاد میکنم حتما مطالعه کنید.

2) از علایق شخصی حمایت کنید

ببینید فرزندتان چه علایق و سرگرمی هایی دارد و سعی کنید زبان انگلیسی را در سرگرمی های او ادغام کنید. به عنوان مثال، اگر فرزند شما به فوتبال علاقه دارد، می توانید برخی اصطلاحات فوتبال را به زبان انگلیسی به او آموزش دهید یا ویدیوهای انگلیسی درباره فوتبال را پیدا کنید. همچنین می توانید با او توپ بازی کنید و در عین حال اشیا و اعمال اطراف خود را به انگلیسی نام ببرید. در برخی مواقع کودک نمی‌داند چرا باید انگلیسی یاد بگیریم که بهتره ابتدا دلایل آن را برای او توضیح دهید.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری زبان انگلیسی رو از کجا شروع کنیم؟

3) ارتباط را به زبان انگلیسی حفظ کنید

فرزندتان را تشویق کنید تا فعالانه به زبان انگلیسی ارتباط برقرار کند. از منابع آنلاین استفاده کنید، ارتباط با افراد بومی را تشویق کنید و در رویدادهای انگلیسی زبان شرکت کنید. چنین اشکال ارتباطی به کودک کمک می کند تا ارزش عملی دانستن زبان انگلیسی را درک کند و با اطمینان بیشتری در آن ارتباط برقرار کند.

 

4) فرزند خود را در دوره های گروهی ثبت نام کنید

دوره های زبان انگلیسی برای کودکان یک روش موثر و محبوب برای آموزش زبان انگلیسی به کودکان است. کلاس های آموزشگاه های تخصصی انگلیسی رویکردی ساختارمند و سیستماتیک برای یادگیری زبان ارائه می کنند و شرایط بهینه ای را برای توسعه مهارت های انگلیسی ایجاد می کنند. و فرمت گروهی کلاس ها به فرزند شما این امکان را می دهد که نمونه سایر کودکانی را که با او درس می خوانند ببیند. در طول دوره ها او می تواند آشناها و حتی دوستان جدیدی پیدا کند. و یادگیری با هم همیشه جالب تر است! برخی از والدین هنوز نمی‌دانند بهترین سن برای یادگیری زبان چه سنی است برای همین نمی‌دانند کی باید اقدام کنند.

 

5) یک برنامه منظم برای یادگیری ایجاد کنید

زمان های خاصی را برای یادگیری زبان انگلیسی در زندگی روزمره خانواده خود تعیین کنید. منظم بودن و ثبات برای یادگیری دانش جدید مهم است. به عنوان مثال، هر روز می توانید زمان مشخصی را صرف خواندن کتاب به زبان انگلیسی یا بازی های زبانی کنید. همچنین می توانید روزهای خاصی را به موضوعات خاصی برای مطالعه اختصاص دهید. به عنوان مثال، دوشنبه روز دستور زبان است. سه شنبه روز انگلیسی صحبت کردن است. چهارشنبه روز گسترش واژگان و واژگان است. این رویکرد به شما این امکان را می دهد که تمام جنبه های زبان را پوشش دهید و آن را به طور سیستماتیک مطالعه کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  برای یادگیری زبان انگلیسی چه کار کنم؟

در پایان این مقاله، من می خواهم بر اهمیت قانون طلایی در آموزش کودکان تأکید کنم : هرگز نباید به یادگیری زبان انگلیسی یا هر موضوع دیگری علاقه مند شوید.

در عوض، والدین و معلمان باید نقش مربی را بپذیرند و کودک را در مسیر درست راهنمایی کنند. حمایت، تشویق و محیطی مهیج یادگیری زبان انگلیسی را سرگرم کننده تر و لذت بخش تر می کند. با کمک به او در یافتن انگیزه های خود برای یادگیری، علاقه کودک خود را به زبان تقویت کنید.

با توجه به تجربه معلم ما در دوره های زبان انگلیسی در مینسک، هر کودک زمانی می تواند به زبانی مسلط شود که در تلاش های خود توسط بزرگسالان حمایت و درک شود. با رعایت نکات این مقاله و احترام به نیازها و علایق فردی فرزندتان، می توانید به او کمک کنید تا در یادگیری زبان انگلیسی موفق شود و مهارتی را توسعه دهد که در طول زندگی او ارزشمند خواهد بود.

5/5 - (5 امتیاز)