فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

روش‌های یادگیری رایگان زبان انگلیسی

روش‌های یادگیری رایگان زبان انگلیسی

یادگیری رایگان زبان انگلیسی

یادگیری رایگان زبان انگلیسی امروزه از مباحث پرطرفدار است زیرا یادگیری صحبت کردن به زبان انگلیسی ضروری است، اما هزینه دوره و وقت گذاشتن برای گذراندن آنها از موانع رایج است. به همین دلیل ما چند نکته برای یادگیری رایگان زبان انگلیسی را گردآوری کرده‌ایم که به شما در انجام این کار کمک می‌کنند.

زبان انگلیسی چرا مهم است؟

یادگیری زبان انگلیسی، به عنوان یک زبان دوم می‌تواند یک کار چالش برانگیز باشد. اما زمانی‌که از آن استفاده کنید، متوجه خواهید شد که تلاش و زمانی که برای مطالعه زبان صرف کرده‌اید ارزشش را داشته است! با تسلط به زبان انگلیسی، سفر لذت بیشتری خواهد داشت. همچنین، لازم نیست منتظر باشید تا آخرین کتاب پرفروش یا فیلم هالیوود به زبان مادری شما ترجمه شود تا بتوانید از آن‌ها لذت ببرید. برای کمک به شما در یافتن روش‌های یادگیری رایگان زبان انگلیسی، چند نکته مهم را بیان می‌کنیم.

 

روش‌های یادگیری رایگان زبان انگلیسی

عبارات را مطالعه کنید نه کلمات

هنگامی که زبان انگلیسی یا هر زبان دیگری را مطالعه می‌کنید، نباید کلمات را به صورت تکی و تنها را یاد بگیرید زیرا به سرعت از خاطرتان می‌رود، در عوض باید عبارات را به صورت کامل مطالعه کنید. همچنین علاوه‌ بر این‌که این‌گونه به خاطر سپردن معنی کلمات بسیار ساده تر است، اگر بدانید معنی کلمات چیست و چگونه در یک جمله استفاده می‌شود، در مکالمه کردن نیز برای شما کمک بزرگی است.

با گوش دادن یاد بگیرید

در حالی که خواندن کتاب‌های آموزشی می‌تواند به شما در یادگیری رایگان زبان انگلیسی کمک کند، نباید تنها به آنها تکیه کنید. کتاب‌های درسی برای آموزش گرامر و واژگان عالی هستند، اما ممکن است در انجام مکالمه کمک زیادی به شما نکنند. اگر می خواهید یاد بگیرید چگونه انگلیسی صحبت کنید، با گوش دادن یاد بگیرید نه با خواندن. با گوش دادن بیش‌تر، می‌توانید واژگان و گرامر مفیدی را بیاموزید بدون اینکه متوجه آن شوید یا تلاش کنید تا حفظشان کنید!

یک آزمون تعیین سطح بگیرید

قبل از شروع برنامه‌ای برای یادگیری، آگاهی از سطح مهارت فعلی زبان‌‌‌انگلیسی شما بسیار مهم است زیرا نوع برنامه ای را که باید دنبال کنید را تعیین می‌کند.

برای مثال یک برنامه و دوره‌ی جامع آموزش زبان انگلیسی اگر سطح شما در حدود سطح متوسط یا پایین‌تر باشد برای شما مناسب است اما اگر سطح متفاوتی دارید از منابع آموزشی مناسب با سطح خود بتوانید بهره‌مند شوید.

مقاله پیشنهادی به شما  آموزش گرامر زبان انگلیسی (درس هشتم)

کیفیت را بر کمیت اولویت دهید

وقتی صحبت از یادگیری هر زبانی می‌شود، همه چیز به اهمیت کیفیت بر کمیت بستگی دارد. به جای یادگیری ده‌ها کلمه جدید در مدت زمان کوتاه، باید روی یادگیری یک کلمه و ده‌ها بار تکرار آن تمرکز کنید. علاوه بر این، این استراتژی به شما این امکان را می‌دهد تا معنی کلمات و عبارات را عمیق‌تر در مغز خود ثبت کنید. در نتیجه به راحتی آنها را فراموش نخواهید کرد.

گرامر را با داستان‌ها یاد بگیرید

یکی از بهترین راه‌ها برای یادگیری رایگان زبان انگلیسی و یادگیری گرامر گوش دادن به داستان‌های کوتاهی است که در زمان‌های مختلف گفته می‌شود. این به شما کمک می کند گرامر انگلیسی خود را به طور خودکار و طبیعی‌تر بهبود بخشید. برای مثال، اگر داستانی با جمله «من موز دوست ندارم اما می‌خواهم یکی بخورم» شروع می‌شود، داستان دیگر باید این باشد: «من موز دوست نداشتم اما می‌خواستم یکی بخورم».

شاید دوست داشته باشید کمی هم هزینه کنید و منابع مفید به‌صرفه‌ای را برای خود تهیه کنید و بدانید که برای یادگیری زبان انگلیسی، “چگونه کتاب‌های داستانی به روز و کاربردی مناسب خود را پیدا کنیم و یا از کجا کتاب عمده بخریم” ما در انتشارات دهکده زبان تمامی منابع آموزشی به روز و مورد نیاز شما را به صورت یکجا تهیه کرده‌ایم و با در نظرگرفتن تخفیف برای شما، سعی کردیم تا حدودی شرایطی را محیا کنیم تا همه زبان‌آموزان این امکان را داشته باشند که از منابع معتبر و به‌روز استفاده کنند.

گوش کنید و پاسخ دهید

اگر می‌خواهید زبان انگلیسی خود را بهبود ببخشید، از استراتژی استفاده شده در کتاب‌های درسی انگلیسی، یعنی «تکرار بعد از سخنران» استفاده نکنید. به جای تکرار طوطی‌‌وار کلمات یا عبارات گفته شده توسط گوینده، باید به سؤالات مطرح شده پاسخ دهید. به عنوان مثال، اگر در حال گوش دادن به یک پادکست یا ویدیو هستید، آن را هر 20 تا 30 ثانیه متوقف کنید و یک خلاصه مختصر از آنچه گفته شده است را برای خود بازگو کنید.

در یک دوره آنلاین شرکت کنید

دوره‌های آنلاین زیادی در اینترنت وجود دارد. یک جستجوی سریع در گوگل لیستی از ارائه دهندگان آموزش را به شما نشان می دهد و یکی از راه‌های کاهش هزینه این است که دروس خود را با یک دوره یادگیری زبان انگلیسی خودآموز آنلاین تکمیل کنید. به طور کلی با استفاده از برنامه آنلاین برای تکمیل کلاس‌های مداوم خود، بیش از 50٪ در هزینه صرفه‌جویی می‌کنید. همچنین نرم‌افزارهای متنوعی هم در این خصوص در دسترس است.

مقاله پیشنهادی به شما  زبان انگلیسی رو بی کلاس یاد بگیر

نوشتن

برای یادگیری رایگان زبان انگلیسی، یک دفتر خاطرات داشته باشید و حداقل 500 کلمه در روز بنویسید. با نوشتن هر روزه‌، هر چیزی را که آموخته‌اید تقویت خواهید کرد. همچنین این کار شما را مجبور می‌کند که صحت و درستی آنچه را که می‌نویسید زیر سوال ببرید. با انجام این فرآیند به سازماندهی مجموعه وسیعی از اطلاعاتی که در ضمیر ناخودآگاه خود دارید کمک می‌کنید. در مورد هر موضوعی که دوست دارید بنویسید، اما مطمئن شوید که خود را با واژگان جدید و ساختارهای گرامری مختلف به چالش می‌کشید.

صحبت كردن

بلند بخوان! خواندن با صدای بلند به شما این امکان را می‌دهد که کاملا تمرین کنید. به یاد داشته باشید که این یک تمرین کامل است! با خواندن با صدای بلند از نظر گرامری به زبان‌انگلیسی صحبت می‌کنید. اگر مکالمه معمولی داشته باشید، خطاهایی ایجاد می‌شود. نه فقط برای زبان آموزان انگلیسی، بلکه برای زبان مادری نیز. اگر خطاها به طور مداوم تکرار شوند، تصحیح آن خطاها به طور فزاینده ای دشوارتر می‌شود. همچنین، شما از کلمات واژگانی استفاده خواهید کرد که معمولا از آنها استفاده نمی‌کنید. در یک مکالمه معمولی یک ساعته، ممکن است به مدت 30 دقیقه با تعدادی خطا صحبت کنید، اما اگر با صدای بلند بخوانید، می‌توانید یک ساعت بدون هیچ اشتباه گرامری با استفاده از کلمات جدید واژگانی صحبت کنید و این یکی از بهترین روش‌ها برای یادگیری رایگان زبان انگلیسی است!

یادگیری رایگان زبان انگلیسی

 

یادگیری رایگان زبان انگلیسی با موسیقی

زبان تقریبا نوعی موسیقی برای خودش است. یادگیری مهارت‌های زبانی با استفاده از موسیقی، آن‌را آسان‌تر و سریع‌تر می‌کند. آهنگ‌های زیادی برای یادگیری رایگان زبان انگلیسی وجود دارد که بسیاری از آنها را می‌توانید در یوتیوب یا سایت‌های مختلف  پیدا کرده و به آن‌ها گوش دهید، با آنها آواز بخوانید و  مطمئن باشید که به زودی مانند یک بومی صحبت خواهید کرد!

زبان گوشی خود را به انگلیسی تغییر دهید

اقدامات ساده مانند شناسایی یک شبکه Wi-Fi جدید و انجام کارهای روزمره‌ با گوشی خود با تغییر زبان آن ناگهان می‌تواند چالش برانگیزتر شود اگر زبان‌آموزی هستید که می‌خواهد نحوه یادگیری زبان انگلیسی را با سرعت بیش‌تر بیابد، این دقیقا همان چیزی است که به شما کمک می‌کند تا به هدف خود برسید.

مقاله پیشنهادی به شما  آموزش گرامر زبان انگلیسی (درس دوم)

با اتخاذ این عادت با نوع دیگری از استفاده از زبان، کاربردی‌تر، یادگیری عبارات جدید و کلماتی که در زندگی روزمره شما از جمله در بعد حرفه‌ای بسیار مفید هستند، تماس خواهید داشت و هم به یادگیری رایگان زبان انگلیسی خود کمک بهینه کرده‌اید.

یادگیری رایگان زبان انگلیسی با تکنولوژی

چه به صورت صوتی، تصویری یا نوشتاری، فناوری امروزی چیزهای زیادی برای کمک به یادگیری رایگان زبان انگلیسی دارد. به عنوان مثال، یک جایگزین عالی، پادکست است.

پادکست‌ها محتوای صوتی موجود در پلتفرم‌های مختلف هستند که می‌توان آن‌ها را در هر جایی به همراه داشت زیرا فقط به تلفن همراه و اینترنت وابسته هستند.

می‌توانید به برنامه‌هایی درباره موضوعی که دوست دارید مانند سینما یا ادبیات گوش دهید. یا، اگر هنوز احساس آمادگی نمی‌کنید، گزینه‌های زیادی برای مبتدیانی وجود دارد که اولین گام‌های خود را در تحصیل برمی‌دارند.

به زبان انگلیسی بازی کنید

شما همچنین می‌توانید از تمام این امکانات تکنولوژیک به روشی فوق العاده سرگرم کننده برای یادگیری رایگان زبان انگلیسی بهره ببرید. در تلفن همراه خود می‌توانید بازی‌های زیادی را دانلود کنید که به شما کمک می‌کنند زبان انگلیسی را سریع یاد بگیرید و مطالعه‌تان را در زندگی روزمره‌تان حفظ کنید.

یادگیری زبان انگلیسی با پادکست

پادکستها از جمله روش های موثر در یادگیری زبان انگلیسی هستند زیرا دارای موضوعات متنوعی می باشند که شما میتوانید با توجه به سلیقه خود آنها را انتخاب کرده و استفاده کنید. شنیدن پادکس به زبان انگلیسی باعث تقویت مهارت شنوایی و افزایش تمرکز میشود. همچنین شما با اصطلاحات روزمره و کلمات به روز آشنا شده و از مسایل مهم روز دنیا نیز باخبر خواهید شد.

کلام آخر

یادگیری زبان انگلیسی می‌تواند سرگرم کننده و مفید باشد. با این حال، گاهی اوقات ممکن است دشوار یا خسته کننده هم به نظر برسد. اما نگران نباشید! با انجام این چند نکته ساده در مورد روش‌های یادگیری رایگان زبان انگلیسی، می‌توانید به بهبود مهارت‌های مکالمه انگلیسی، گرامر، واژگان، شنیدن و خواندن خود کمک کنید.

 علم ثابت کرده است که رعایت برخی از نکات بهتر و سریعتر از سایرین کار می‌کنند.

با توجه به مطالعات و آزمایشات علمی، نکات بالا به شما کمک می کند زبان انگلیسی را بهتر و سریعتر یاد بگیرید و همانطور که شما یاد می گیرید و رشد می کنید، مغز شما نیز رشد خواهد کرد!

 

4.9/5 - (20 امتیاز)