فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

10 نکته برای تقویت مهارت نوشتن مقاله به زبان انگلیسی

تقویت مهارت نوشتن

اگر نوشتن یک مقاله به زبان انگلیسی کمی ترسناک به نظر می‌رسد، آن را فرصتی برای بهبود مهارت‌های نوشتاری خود در نظر بگیرید. هیچ کس انتظار ندارد اولین مقاله شما بی نقص باشد. فقط مطمئن شوید که هر بار که مقاله ای می نویسید چیز جدیدی یاد می گیرید و توانایی های خود را افزایش می دهید.

ما با ده نکته برای نوشتن مقالات بهتر در حین یادگیری زبان انگلیسی به شما کمک خواهیم کرد.

 

1. یک بانک کلمه ایجاد کنید

این یک روش جالب برای نوشتن مقاله انگلیسی شما است. ابتدا موضوعی را انتخاب کنید و پایان نامه بنویسید. پایان نامه بحث اصلی مقاله شماست. به عنوان مثال، اگر موضوع شما  خواندن است، ممکن است پایان نامه شما “خواندن شما را باهوش تر می کند ” باشد. همانطور که میدانید مطالعه و خواندن داستن هم به نوشتن کمک میکند قبلا از تاثیر داستان بر یادگیری سریع‌تر زبان برای شما گفته ایم.

پس از اتمام پایان نامه، به موضوع اصلی خود فکر کنید و به دنبال کلماتی باشید که به طرق مختلف با آن مرتبط هستند. در مرحله بعد، فهرست خود را گسترش دهید (بسط و متنوع کنید) تا شامل کلماتی شود که ارتباط نزدیکی با موضوع اصلی شما ندارند.

در مثال بالا، فهرست اولیه شما ممکن است شامل کلماتی مانند «کتاب»، «خواندن» و «هوشمند» باشد. سایر فهرست‌های «شاخه‌شده» ممکن است شامل «هری پاتر»، «خواندن کنار آتش» یا «نمرات آزمون» باشد.

این فرآیند به شما کمک می کند تا دایره لغات خود را در طول زمان گسترش دهید. استفاده از این کلمات در هنگام نوشتن نیز مقاله شما را سرزنده تر می کند (سرزنده و رنگارنگ).

 

2. به عنوان یک خبرنگار عمل کنید

وقتی برای اولین بار موضوعی به شما اختصاص داده شد، ادامه دهید و گزینه های ممکن برای پایان نامه خود را بررسی کنید. سوال بپرس. کنجکاو باشید هر چه قبل از شروع نوشتن سوالات بیشتری بپرسید، اطلاعات بیشتری باید در مقاله استفاده کنید.

یک مقاله قوی، مقاله ای است که بسیاری از مطالب را به صورت مختصر (کوتاه و دقیق) پوشش دهد. گزارشگر بودن به شما نقل قول ها، منابع و واژگان ارزشمندی می دهد تا روند نوشتن خود را سریع شروع کنید.

به عنوان مثال، اگر در مورد یک برنامه غذایی جدید  می نویسید  ، ممکن است سوالاتی مانند “بهترین کاندید برای این برنامه رژیم غذایی چه کسی است؟” و “کسی چگونه می تواند شروع کند؟” بپرسید. سخت ترین بخش این طرح چیست؟

 

3. جملات موضوعی ایجاد کنید

جمله موضوعی اولین جمله در پاراگراف است و بقیه پاراگراف را خلاصه می کند. می توانید ابتدا آنها را ایجاد کنید تا به شما کمک کنند هنگام نوشتن مقاله خود در مسیر خود بمانید.

برای پایان نامه “خواندن شما را باهوش تر می کند”، جمله موضوعی برای یک پاراگراف ممکن است “روزنامه ها شما را از رویدادهای جاری بیشتر آگاه می کنند” باشد. جمله موضوعی یک پاراگراف دیگر می تواند این باشد: “خواندن نمایشنامه و ادبیات کلاسیک شما را با فرهنگ تر می کند”.

اگر در مورد سه موضوع عمده ای که نویسندگان امروز با آن مواجه هستند می نویسید، می توانید سه جمله کامل بنویسید که هر کدام به یک موضوع اصلی می پردازند. اینها را بگذارید کنار. سپس، هنگامی که شروع به نوشتن مقاله به زبان انگلیسی می‌کنید، به جملات موضوعی بازگردید تا ساختار محکمی ایجاد کنید که از نقطه  A شروع می‌شود و  به نقطه  C ختم می‌شود.

مقاله پیشنهادی به شما  آموزش انگلیسی برای سفر و مهاجرت

 

4. هر دو طرف را مجادله کنید

اگر باید یک مقاله انگلیسی طولانی تر یا پیچیده تر بنویسید، ممکن است قبل از شروع نوشتن، شناسایی هر دو طرف بحث مفید باشد. هنگام نوشتن مقاله، باید یک جنبه را برای تمرکز روی آن انتخاب کنید. اما در حین آماده شدن، داشتن فهرستی از نکات در کنار هم می تواند در توسعه پایان نامه شما مفید باشد.

همچنین، با بحث در مورد طرف دیگر نظر خود، متوجه خواهید شد که به چه نکاتی باید در مقاله خود بهتر بپردازید. در مورد موضوع بیشتر خواهید آموخت و واژگان بیشتری برای غنی سازی مقاله به دست خواهید آورد.

به عنوان مثال، ممکن است مقاله ای بنویسید که در آن استدلال کنید: مردم باید کمتر قهوه بنوشند. برای بحث کردن با هر دو طرف، باید طرف دیگر را در نظر بگیرید: فواید قهوه. اگر افراد معتاد شوند چگونه ترک خواهند کرد؟ آنتی اکسیدان های قهوه چطور؟ آیا اینها برای شما خوب نیستند؟ قبل از نوشتن، کل مفهوم (هر دو طرف استدلال) را بررسی کنید.

5. برعکس بخوانید

گرامر صحیح انگلیسی حتی برای مسلط ترین انگلیسی زبانان نیز دشوار است. از آنجایی که شما در حال یادگیری زبان انگلیسی هستید، در حال حاضر یک مزیت دارید. بسیاری از زبان مادری از همان ابتدا دستور زبان نادرست را یاد می گیرند. خسارات ناشی از نوشتن نادرست در طول عمر به سختی قابل جبران است.

وقتی انگلیسی یاد می گیرید، برای تمرین دستور زبان و ساختار جمله تلاش جدی کنید. یکی از راه‌های تشخیص دستور زبان نادرست در نوشتار انگلیسی این است که هر جمله را به عقب بخوانید (با کلمه آخر شروع کنید و با اولین کلمه تمام کنید). به این ترتیب، وقتی کلمات را در ذهن خود می خوانید، فریب صدای آنها را نخورید.

آیا همه چیز در زمان صحیح (گذشته، حال، آینده و غیره) است؟ اگر در مورد جمع  می نویسید ، آیا اسم های ملکی جمع هستند؟ آیا آپستروف ها در مکان های صحیح قرار دارند؟ آیا هر جمله با علامت نقطه گذاری (نقطه، علامت سوال، علامت تعجب) به پایان می رسد؟ خواندن متن به عقب باعث می شود به جای روی جریان جمله روی قواعد دستور زبان تمرکز کنید.

 

6. از فرهنگ لغت و اصطلاحنامه آنلاین استفاده کنید

شاید در حین مطالعه برای کنکور تعداد زیادی لغات فانتزی را یاد گرفته باشید. اما قبل از اینکه شروع به استفاده از آنها در مقالات دانشگاهی کنید، کاملاً مطمئن شوید که معنی آنها را در زمینه مقاله خود می دانید. اینجاست که دیکشنری می تواند مفید باشد. میتوانید کتابهای خود را از انتشارات دهکده زبان و با خرید عمده کتاب زبان تهیه کنید.

واژه نامه ابزار ارزشمند دیگری هنگام نوشتن مقاله است. اصطلاحنامه مترادف یا کلماتی را به شما می گوید که معنایی یکسان یا مشابه با کلمه مورد نظر شما دارند. این مهم است زیرا می تواند حجمی به مقاله شما بیافزاید و تأثیر کلمات شما را افزایش دهد.

مقاله پیشنهادی به شما  کامل‌ترین نقشه راه یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

برای مثال، اگر در مورد آشپزی می نویسید، ممکن است کلمات «هم بزنید» و «افزودن» اغلب ظاهر شوند. این تکرار برای خواننده خسته کننده است.

بنابراین به‌جای گفتن دائمی «گوجه‌فرنگی را اضافه کنید» و «تخم‌مرغ‌ها را اضافه کنید»، فرهنگ لغت به شما یاد می‌دهد که جملاتی مانند «تخم‌ها را هم بزنید» یا «گوجه‌فرنگی‌ها را به آرامی بریزید». دیدی؟ خیلی بهتر به نظر می رسد و به مقاله شما علاقه می بخشد.

اصطلاحنامه بصری منبعی است که درست مانند یک اصطلاحنامه معمولی کار می کند، اما ارتباط بین کلمات را نیز به شما نشان می دهد. به عنوان مثال، اگر کلمه “stir” را تایپ کنید، بلافاصله یک دایره کامل از کلمات دیگر مرتبط با “stir” را همراه با خطوط خواهید دید. از آنجا، می توانید روی هر یک از کلمات موجود در دایره کلیک کنید (مثل ‘حرکت’ در این مورد) و سپس همه کلمات مرتبط با آن کلمه را مشاهده کنید. این به شما کمک می کند کلمات جدید را سریع پیدا کنید و یاد بگیرید، و همچنین سرگرم کننده است!

 

7-جملات را با هم ترکیب و جدا کنید

هنگامی که مقاله خود را نوشتید، به نوشته خود برگردید تا جملاتی را که بیش از حد طولانی یا لفظی به نظر می رسد بیابید. آن را به دو یا چند جمله تقسیم کنید.

به عنوان مثال، جمله زیر بسیار طولانی است و آن را نامشخص می کند:

اگر می‌خواهید به زبان دیگری بنویسید، باید نوشتن را به روش‌های خلاقانه تمرین کنید، مانند نوشتن در وبلاگ، نوشتن شعرهای سرگرم‌کننده یا ارسال پیامک به دوستی که هر روز به زبانی که شما یاد می‌گیرید صحبت می‌کند.

از طرف دیگر، می توانید آن را در دو جمله واضح تر بنویسید (با تکرار کمتر کلمه “نوشتن”):

اگر می خواهید به زبان دیگری بنویسید، باید هر روز به روش های خلاقانه تمرین کنید. برای مثال، می‌توانید یک وبلاگ راه‌اندازی کنید، شعرهای سرگرم‌کننده بسازید یا به یک دوست پیام بفرستید.

با جملاتی که خیلی کوتاه می بینید برعکس عمل کنید.

همچنین به دنبال جملاتی باشید که ارتباط نزدیکی با یکدیگر دارند. اگر دو جمله به نظر می رسد که ایده ها به هم مرتبط هستند، می توانید آنها را با یک نقطه ویرگول ( ; ) ترکیب کنید.

به عنوان مثال، جملات زیر بسیار نزدیک به هم مرتبط هستند:

یادگیری نوشتن به زبان دیگر می تواند واقعاً دشوار باشد، به خصوص زمانی که برای اولین بار شروع به کار می کنید. به همین دلیل است که به تمرین هر روز کمک می کند.

به همین دلیل می توانید آن را به این صورت بنویسید:

یادگیری نوشتن به زبان دیگر می تواند واقعاً دشوار باشد، به خصوص زمانی که برای اولین بار شروع به کار می کنید. تمرین روزانه مفید است.

 

8. از یک انگلیسی زبان بخواهید مقاله شما را ویرایش کند

با دوستی آشنا شوید که به زبان انگلیسی (یا حداقل مسلط تر از شما) مسلط است. این دوست می تواند مقاله شما را ویرایش کند و به خطاهای تکراری اشاره کند.

اگر اشتباهاتی را بیابند که شما اغلب مرتکب می شوید ، می توانید در حین نوشتن مقالات بعدی، آن اشتباه را به دقت زیر نظر داشته باشید. این دوست همچنین می تواند به اشتباهات گرامری یا املایی که ممکن است از قلم افتاده باشد اشاره کند.

مقاله پیشنهادی به شما  هر چیز درباره یادگیری زبان

اگر هیچ دوستی ندارید که به زبان انگلیسی مسلط باشد، می توانید از وب سایتی مانند تبادل مکالمه استفاده کنید . این یک وب سایت رایگان است که در آن انگلیسی زبانان بومی نوشته شما را تصحیح می کنند. در عوض، نوشته شخصی که زبان مادری شما را یاد می گیرد، تصحیح می کنید.

 

9. کل مقاله را با دوست خود مرور کنید، سپس آن را بازنویسی کنید

هنگامی که شما و دوستتان مقاله خود را بررسی کردید و هر گونه خطا را شناسایی کردید، کل مقاله را بازنویسی کنید. این مرحله مهم است. فقط توجه به اینکه برخی اشتباهات را مرتکب شده اید، به شما کمک نمی کند تا در آینده از آنها اجتناب کنید.

با بازنویسی مقاله با در نظر گرفتن اصلاحات، نحوه صحیح نوشتن آن بخش ها را به خود یاد خواهید داد. شما یک حافظه برای استفاده از دستور زبان صحیح یا املای صحیح کلمه ایجاد خواهید کرد. بنابراین، احتمال اینکه دفعه بعد آن را درست بنویسید بیشتر است.

 

10. از اپلیکیشن های آنلاین استفاده کنید

در نهایت، چند منبع آنلاین عالی وجود دارد که می تواند به بهبود نوشتن شما کمک کند. به عنوان مثال، یک ویرایشگر همینگوی می تواند سند شما را برای یافتن جملات گیج کننده یا لفظی بازبینی کند. می توانید آن را بازنویسی کنید تا درک آن آسان تر شود.

کتاب گرامر یک منبع عالی برای تمرین گرامر و املای صحیح است.

از آنجایی که بسیاری از منابع آنلاین به راحتی در دسترس هستند، با خیال راحت گزینه های خود را آزمایش کنید. سعی کنید آنچه را که با عادات و نیازهای یادگیری شما مطابقت دارد پیدا کنید.

توصیه در این پست عمدتاً بهبود مقاله نویسی خود در طول زمان است. با این حال، اگر می خواهید نظر حرفه ای تری در مورد یک مقاله مهم داشته باشید، می توانید از Scribendi نیز استفاده کنید . Scribendi یک منبع آنلاین ویرایش مقاله است که به مقالات دانشگاهی و مقالات پذیرش کمک می کند. اگر برای مدرسه ای درخواست می دهید یا مقاله مهمی می نویسید، ممکن است بخواهید خدمات آن ها را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که مقاله شما بهترین است.

یادگیری یک زبان جدید قطعا یک کار بلندپروازانه (سخت) است. جزئیات کوچک زیادی برای یادگیری وجود دارد و این فرآیند زمان و تعهد زیادی را می طلبد. اما با تمرین و مطالعه پیشرفت خواهید کرد.

برای تبدیل شدن به یک نویسنده قوی در یک زبان جدید، تلاش بیشتری لازم است، اما این نکات به شما کمک می کند تا شروع کنید.

امیدواریم توانسته باشید یک یا دو نکته را بیابید که فکر می کنید به شما در بهبود توانایی های مقاله نویسی کمک می کند. با گذشت زمان، سعی کنید از همه این استراتژی ها (یا حداقل بیش از یک) در روال نوشتن خود استفاده کنید. موفق باشید!

5/5 - (5 امتیاز)