فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

نحوه مبارزه با اهمال کاری هنگام یادگیری زبان

مبارزه با اهمال کاری هنگام یادگیری زبان

هنگامی که شروع به انجام کارهای مهم در زندگی خود می‌کنیم، مانند یادگیری یک مهارت یا زبان جدید، برای یک یا دو روز با انگیزه قوی و موفقیت قابل توجهی ادامه می‌دهیم، اما با گذشت زمان شروع به به تعویق انداختن کارهایی می‌کنیم که بر عهده ماست. بعد از آن متوجه می‌شویم که کم کم میل ما به یادگیری کاهش یافته و کمرنگ شده است و خود را در حال به تعویق انداختن یک عمل می‌بینیم که می‌خواستیم به آن برسیم. در واقع، همه ما هنگام یادگیری هر چیزی از تعلل رنج می‌بریم، به خصوص در یادگیری زبان، بنابراین باید تصمیم بگیریم که متوقف نشویم و همیشه هدف اساسی را که می‌خواهیم به آن برسیم به خود یادآوری کنیم، زیرا انگیزه چیزی است که ما را به ادامه سوق می‌دهد. و اهمال کاری چیزی است که ما را از پیشرفت در زندگی به تاخیر می‌اندازد.

در این مقاله می‌دانیم اهمال کاری چیست و با چند روش ساده برای خلاص شدن از شر آن آشنا می‌شویم. برای خرید عمده کتاب زبان می‌توانید از انتشارات دهکده زبان و تخفیفات فوق‌العاده آن بهره ببرید.

تعریف اهمال کاری

به تعویق انداختن و به تاخیر انداختن انجام کار مهمی است که باید انجام دهیم یا آن را به زمان دیگری موکول می‌کنیم و با انجام کارهای غیر مفید جایگزین می‌کنیم که عواقب زیادی دارد، مانند تنش و احساس پشیمانی از انجام ندادن کاری که باید انجام دهیم. انجام شود و از انجام وظایف و مسئولیت‌های ناشی از آن طفره رود، زیرا انسان را از پیشرفت باز می‌دارد.

چند راه برای خلاص شدن از اهمال کاری

1. یک برنامه مطالعاتی متنوع را انتخاب کنید

در ابتدا، یادگیری یک زبان ممکن است کمی دشوار به نظر برسد. با وجود کلمات، عبارات و ساختارهای زیاد برای یادگیری، جای تعجب نیست که در ابتدا کمی احساس خستگی کنید. این می‌تواند منجر به تلاش شما برای انجام بیش از حد در یک جلسه مطالعه شود اگر به اهداف خود نرسید احساس شکست اجتناب ناپذیر است. در این جلسه این تردید در ذهن شما ایجاد می شود که اگر نتوانید هر روز به اندازه کافی مطالعه کنید، نمی توانید زبان یاد بگیرید.

مقاله پیشنهادی به شما  زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید

یادگیری زبان لازم نیست آنقدر استرس زا باشد، اما می تواند بسیار ساده باشد. سعی کنید این برنامه را دنبال کنید:

  • 5 دقیقه برای مرور کلماتی که دیروز یاد گرفتید.
  • 20 دقیقه برای خواندن یک متن جدید.
  • 15 دقیقه برای امتحان کردن نوشتن در مجله خود به زبانی که در حال یادگیری آن هستید.
  • 15 دقیقه برای نوشتن فلش کارت با کلمات جدید.

روی آن ساعت یا هر چقدر که ممکن است برای یادگیری صرف کنید، تمرکز کنید و سعی کنید از آن لذت ببرید. اگر دوست دارید اخبار را در صبح بخوانید، مدتی را به خواندن آن به زبانی که در حال یادگیری آن هستید صرف کنید و کلمات و عبارات جدید را همانطور که ظاهر می شوند حفظ کنید. شما از داشتن یک دفتر خاطرات لذت می برید، سعی کنید به زبان بنویسید، که حتی اگر سطح شما مبتدی باشد و فقط می توانید ساختارهای اولیه را بنویسید، یاد می گیرید زیرا یک فعالیت نوشتاری مانند نوشتن خاطرات شما را وادار می کند به جستجوی واژگان جدید و راه های بیان و بیان بپردازید. نوشتن.به این ترتیب در کاری که هر روز انجام می‌دهید موفقیت خواهید دید و از خود رضایت بیشتری خواهید داشت.

2. به خود جایزه دستاورد بدهید

هیچ چیز مانند دریافت جایزه یا پاداش پس از پایان تحصیلات، اهمال کاری را متوقف نمی‌کند، پس شروع کنید به قدردانی و پاداش دادن به خودتان!

اگر یک ماه هر روز مطالعه می کنید چرا به خودتان جایزه نمی دهید؟ می‌توانید بعد از جلسه مطالعه با قهوه صبح خود وعده یک تکه کیک را به خودتان بدهید، یا بعد از یک هفته مطالعه و رسیدن به اهداف، جمعه شب غذای خوشمزه سفارش دهید، یا زمانی که می‌خواهید استراحت کنید و با دوستانتان به مکانی که دوست دارید بروید. احساس کنید در پایان هر درس یا برنامه چیز زیبایی در انتظار شماست، سرعت پیشرفت و موفقیت شما افزایش می‌یابد.

مقاله پیشنهادی به شما  موثرترین راه ها برای بهبود زبان انگلیسی

3. از شر عوامل حواس پرتی خلاص شوید

چیزی که معمولاً اتفاق می‌افتد این است که می‌نشینید و در حالی که موبایلتان در کنارتان است از روی کتاب مطالعه می‌کنید و سپس ده دقیقه اول را صرف بررسی ایمیل یا خواندن اخبار می‌کنید. همه چیزهایی که حواس شما را پرت می‌کند مانند تلفن همراه، کامپیوتر را خاموش کنید و در آن طرف اتاق در کمد قرار دهید، مثلا برای اینکه حواس شما پرت نشود، اگر با کامپیوتر، تبلت یا گوشی کار می‌کنید، می‌تواند برنامه ای را نصب کند که استفاده از وب سایت ها را مسدود می‌کند.

4. هر از گاهی خود را به چالش بکشید

یکی از راه های مطمئن برای به تعویق انداختن مطالعه زبان این است که به محتوای زبانی که آسان و بسیار خسته کننده است پایبند بمانید. برای مبارزه با این کسالت، می توانید خود را با محتوای جدید که تا حدودی دشوار است به چالش بکشید. بسیاری از محققان بر این باورند که ماندن طولانی مدت با مطالب مبتدی زبان را خسته کننده می کند و هر چه زودتر بتوانید محتوای مبتدی گاهی خسته کننده را به محتوای دشوارتر و سرگرم کننده تر تغییر دهید، بهتر است.

5. هدف اصلی خود را به خود یادآوری کنید

فراموش نکنید که هنگام مطالعه هدف نهایی خود را به خود یادآوری کنید.اگر هدف شما این است که به زبان پرتغالی روان صحبت کنید تا بتوانید به برزیل سفر کنید، تصاویر مکان هایی را که می خواهید به آن سفر کنید را در آنجا قرار دهید.اگر در حال مطالعه روسی هستید تا بتوانید رمان بخوانید. به زبان مادری توسط نویسنده ای که دوستش دارید، یک نسخه روسی را نگه دارید، چه کسی آن را روی میز شما نوشته است، یعنی سعی کنید خود را با دلایلی که شما را ترغیب به یادگیری کرده است احاطه کنید تا انگیزه داشته باشید و بتوانید ادامه دهید.

مقاله پیشنهادی به شما  در کدام آزمون انگلیسی شرکت کنم؟

در پایان، این روش های ساده به شما کمک می کند در هنگام یادگیری زبان با تعلل مبارزه کنید و مطمئناً به هدفی که می خواهید خواهید رسید، اما تنها کاری که باید انجام دهید این است که از مرحله شروع بگذرید.به یاد داشته باشید که سفر هزار مایلی با یک بار شروع می شود. گام.

دریغ نکنید، همین حالا سفر یادگیری خود را با ما شروع کنید!

5/5 - (5 امتیاز)