فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

تقویت مهارت Speaking

speaking

تقویت مهارت Speaking مسئله ایست که هر زبان آموزی دغدغه‌ی پیشرفت در آن را دارد. امروزه زبان انگلیسی در اکثر کشورها و فرهنگ ها به عنوان یک زبان بین المللی راه یافته و بین اقشار مختلف جوامع در تمام رده های سنی و تحصیلی جایگاه ویژه ای یافته است. از این رو ارتقای مهارت های زبانی، به ویژه تقویت مهارت Speaking در راستای ارتقای کیفیت و کمیت ایجاد ارتباط مناسب در موقعیت های مختلف شغلی و اجتماعی اهمیت ویژه ای دارد. به علاوه هر چقدر بتوانیم روان تر صحبت کنیم،میتوانیم مکالمات زیباتر، هیجان انگیزتر و مفیدتری داشته باشیم و فرصت های شغلی، تحصیلی و اجتماعی بیشتر و با کیفیت تری به دست بیاوریم.

انتشارات دهکده زبان در این نوشته سعی دارد نکات آموزشی و راه حل های مفید را در خصوص تقویت مهارت Speaking را به شما زبان آموزان محترم ارائه دهد. همچنین اگر تمایل دارید این مهارت ها را با کتاب یادبگیرید می توانید با خرید عمده کتاب زبان در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

مهارت speaking

۱- هر روز لغات جدید یادبگیرید

با خود قرار بگذارید که هر روز حداقل سه لغت جدید را در شروع و پایان صبح مطالعه و مرور کرده باشید. این کار به مرور باعث تقویت مهارت Speaking انگلیسی شما می‌شود. تعداد بیشتر لغات روزانه بستگی به خودتان دارد. منبع یادگیری لغات می تواند یک مقاله، داستان، ترانه، فیلم، سریال و یا هر چیز دیگری باشد. باید ببینید با کدام راحت ترید و یا کدام یک را بیشتر دوست دارید.

۲- لغات را در جمله و عبارت یاد بگیرید

با توجه به اینکه اکثر لغات در زبان انگلیسی مفاهیم و معانی متفاوتی را در موضوعات متفاوت می‌رسانند، یادگیری لغات در متن و در گروه کلمات اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال کلمه book را در دو جمله ذیل در نظر بگیرید:

I have booked a table at restaurant.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه یادگیری زبان جدید می تواند زندگی شما را عوض کند؟

I have a great book of selected poems.

در جمله اول book با نقش فعلی و به معنای “رزرو کردن” و در جمله دوم با نقش اسمی و به معنای “کتاب” آمده است.

۳- به انگلیسی فکر کنید

هرچقدر بیشتر به انگلیسی فکر کردن را تمرین کنید، در موقعیت های صحبت کردن افکار فارسی خود را به انگلیسی ترجمه نکرده و در نتیجه کمتر با مشکل جمله سازی مواجه می شوید. برای تمرین فکر کردن به انگلیسی نوشتن خاطرات روزانه می تواند بسیار مفید باشد.

۴- خواننده شوید

متن ترانه های خواننده های انگلیسی زبان مورد علاقه خود را از اینترنت بردارید و سعی کنید با تمرین بتوانید آنها را زمزمه کرده و حتی در جمع های دوستانه بخوانید. این تمرین ضمن تقویت مهارت شنیدن تاثیر زیادی در تقویت مهارت Speaking انگلیسی شما خواهد داشت.

۵- ضبط صدا

استفاده صحیح از واژه‌ها مهم‌تر از لهجه است. اما همه ما دوست‌داریم لهجه‌ای نزدیک به کسانی داشته باشیم که انگلیسی زبان مادری آنها است. بهبود و ارتقای لهجه کار ساده‌ای نیست و به زمان زیادی نیاز دارد. برای تمرین تلفظ و لهجه، متنی را بخوانید و صدای خود را ضبط کنید. به صدای خوانده‌شدن آن متن گوش دهید سپس آن را بلند بخوانید و سعی کنید مانند گوینده اصلی تلفظ کنید و لحن خود را تغییر دهید. به واژه‌هایی که اشتباه تلفظ می‌کنید دقت کنید و سعی کنید آن‌ها را اصلاح کنید.

۶- دیدن اخبار

افرادی که در بخش خبر کار می‌کنند، مهارت‌ ارتباطی قوی‌ دارند. شبکه‌های خبری سعی می‌کنند مختصر و مفید باشند، زیرا واژه‌های بیشتر، هزینه‌های بیشتری برای آن‌ها به‌همراه دارد. به واژه‌هایی که گوینده‌های خبر، مهمان‌ها، کارشناس‌ها و خبرنگارها برای توضیح یک حادثه یا بحث درمورد موضوعی خاص به‌کار می‌برند، دقت کنید.قطعا دیدن اخبار نقش مهمی در تقویت مهارت Speaking دارد.

دانش‌آموزان اغلب می‌گویند که همه چیز را فراموش می‌کنند زیرا وقتی انگلیسی صحبت می‌کنند خیلی عصبی می‌شوند. بیشتر مردم از اشتباه کردن می ترسند یا می ترسند هیچ کس آنها را درک نکند. این ترس است که برخی افراد را از صحبت کردن باز می دارد. هدف شما از صحبت کردن به زبان انگلیسی باید انتقال پیام شما باشد، نه گفتن یک جمله کامل. از اشتباهات نترسید! یک اشتباه همیشه این نیست که دیگران را از درک شما بازدارد.

مقاله پیشنهادی به شما  فروشگاه کتاب زبان انگلیسی

 

7-تقلید

این روش یکی دیگر از روش های شناخته شده برای بهبود زبان گفتاری است. پیش‌فرض تکنیک تقلید این است که با تکرار و تقلید آنچه می‌شنوید، می‌توانید در بیان آن محتوا مهارت کافی پیدا کنید. برای تمرین می توانید از منابع مختلفی مانند فیلم، کتاب صوتی، ویدئوهای یوتیوب یا هر فایل صوتی و تصویری دیگری استفاده کنید. با دقت گوش کنید و ابتدا هر جمله را تکرار کنید. سعی کنید علاوه بر تلفظ، به نکات مهم دیگری مانند لحن صدا، بیان و تاکید در جمله توجه کنید و آنها را به دقت تقلید کنید. تمرین جلوی آینه که در پاراگراف های قبل به آن اشاره کردیم نیز می تواند در این امر به شما کمک کند. به عنوان مثال، تقلید گفتگو از یک سریال یا فیلم.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ها (0)