فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

10 راه برای تمرین مکالمه انگلیسی

تمرین مهارت مکالمه انگلیسی

این مهارت صحبت کردن است، بزرگترین مشکل در یادگیری زبان انگلیسی و یادگیری هر زبان دیگری، شما متوجه خواهید شد که فرد به سطوح پیشرفته رسیده است و ذخیره زیادی از کلمات و واژگان در زبان انگلیسی دارد، اما وقتی صحبت می‌کند، انگار مبتدی است و وقتی جمله می‌نویسد، حافظه‌اش از بین می رود، با کلمات مناسب او را در حال لکنت زبان و تاخیر در گفتار می‌بینید، دلیلش چیست؟

ما به بحث تئوریک در مورد این موضوع نمی‌پردازیم، زیرا گام‌های عملی می‌خواهیم، ​​اما به طور خلاصه، دلیل اصلی تاخیر در مهارت گفتاری این است که زبان هنوز در ذهن خودآگاه است، در حالی که باید به سمت ناخودآگاه خودکار حرکت کند. ذهن، برای نرم شدن و چیزی که نیاز به تفکر ندارد، جملات به جای اینکه در ذهن خود داشته باشید آماده و حفظ می‌شوند، این نیاز به تمرین مداوم، تمرین شنیداری و تمرین گفتاری دارد.

 

تمرین گوش دادن آسان و ساده است. منابع، وب سایت‌ها و برنامه‌های بسیار زیادی وجود دارند که هزاران ساعت صدای متمایز را در اختیار شما قرار می‌دهند که از طریق آنها می‌توانید گوش دهید. مشکل در مهارت مکالمه است، به خصوص زمانی که شما در یک محیط فارسی زندگی می‌کنید، در جامعه‌ای که به این زبان صحبت نمی‌کند، پس چگونه صحبت کردن را تمرین کنیم.

این مقاله انشاالله بهترین توصیه‌های مفید و روش‌های کاربردی را برای تمرین اسپیکینگ به شما خواهد داد و حاصل تجربه طولانی در این زمینه و از یک فرد مجرب است، پس به نام خدا شروع می کنیم.

حتما در مسیر یادگیری زبان انگلیسی نیاز به کتاب های آموزشی و کمک آموزشی پیدا خواهید کرد که توصیه می‌کنم برای خرید بهتر از انتشارات کتاب های زبان دهکده زبان آنها را تهیه کنید.

 

1. زیاد گوش کنید

بله، این راه اصلی است. راه صحبت کردن از در گوش دادن می‌آید. چطور فرزندان ما یادمی‌گیرند که صحبت کنند. بله فقط با گوش کردن و مشاهده کردن. پس مهمترین مهارت برای یادگیری مکالمه زبان انگلیسی مهارت گوش دادن است. هرچی شنونده بهتری باشید می‌توانید مکالمه بهتری هم داشته باشید.

2. با صدای بلند بخوانید

بیشتر شما، زبان انگلیسی را از چندین منبع یاد می‌گیرید، چه از طریق اینترنت، کتاب یا هر وسیله دیگری که مطالب خواندنی را فراهم می‌کند. میتوانید اگر کتاب‌های زیادی نیاز دارید با خرید عمده کتاب زبان در هزینه های خود صرفه جویی کنید. وقتی هر متن انگلیسی را می‌خوانید، سعی کنید آن را با صدای بلند و منظم بخوانید. خود را طوری تصور کنید که انگار شما روی یک سکو ایستاده و این مطالب را در دست گرفته و برای گروه زیادی از مردم می خوانید، انگار میکروفونی را در دست گرفته‌اید که پژواک آن در سالنی پر از شرکت کنندگان طنین انداز می‌شود و سپس از شما خواسته می‌شود که واضح صحبت کنید.

به خواندن با صدای بلند و با لحن واضح عادت کنید. این عادت به شما در رشد مهارت گفتاری به خصوص در تلفظ صحیح کلمات بسیار سودمند خواهد بود. اگر روی کلمه‌ای که در تلفظ شما را گیج می‌کند متوقف شوید می‌توانید به فرهنگ لغت ترجمه شده مراجعه کنید و آن را درست گوش کنید، سپس به خواندن ادامه دهید.

مقاله پیشنهادی به شما  چرا احتیاج به یادگیری زبان انگیسی داریم

 

3. فیلم ببینید و جملات را تکرار کنید

یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم‌های خارجی یکی از راه‌های موثر یادگیری است. در اینجا به مهارت تکرار جملات و عباراتی که در فیلم می شنوید می‌پردازم. فیلم همانطور که در کلاس‌های اول به کودکان آموزش داده می‌شود تلقین موفق‌ترین راه برای یادگیری تلفظ صحیح است.

روش کار به این صورت است که در انتهای هر جمله‌ای که بازیگر می‌گوید توقف می‌کنید در حالی که زیرنویس انگلیسی فیلم را تماشا می‌کنید، سپس حرف او را تکرار می‌کنید و سعی می‌کنید دقیقاً از کلمات و لحن صدای او تقلید کنید و این روند را بیشتر تکرار کنید. بیش از یک بار این روش موثر است زیرا شما بعد از یک نفر از آن زبان که درست تلفظ می کند تکرار می‌کنید و کلمات و عبارات را می‌بینید و تلفظ می‌کنید و به این ترتیب تلفظ صحیح را یاد می‌گیرید.

 

4. دوستی پیدا کنید تا با او صحبت کنید

این تقریبا مهم ترین و موثرترین روش برای تمرین اسپیکینگ و تسلط بر آن است، قرار است در ابتدا باشد، اما من آن را تا اینجا به تاخیر انداختم زیرا در دسترس همه افراد نیست، این روش برای پیدا کردن فردی در اطراف شماست که از نظر سطح زبان انگلیسی مانند شما یا بهتر از شما است و با او موافق باشید که تمام ارتباطات با شما فقط به زبان انگلیسی است و در هر شرایطی ارتباط بین شما باید به زبان انگلیسی و فقط به زبان انگلیسی باشد.

این فرد باید نزدیک شما باشد، یکی از اعضای خانواده یا همکارتان در محل کار یا مدرسه، فردی که چندین ساعت در روز را با او سپری می کنید، کسی که هنگام اشتباه کردن در مقابل او احساس خجالت نمی‌کنید، تا این روش موفق باشید همچنین این روش برای کسانی که در … سطح متوسط ​​یا بالاتر از حد متوسط ​​هستند مفیدتر است.

گفتگوهای زیادی بین شما و این فرد به دلیل نزدیکی او به شما خواهد بود، ذخیره کلمات را در ذهن خود زیر و رو می‌کنید تا به دنبال کلمه‌ای مناسب برای انتقال آنچه می‌خواهید بگردید، لکنت خواهید داشت، اشتباه می‌کنید، و تلاش کنید، اما مهمتر از همه این است که شما در تمرین صحبت کردن سود زیادی خواهید برد و نخواهید داشت وقتی اشتباه می‌کنید خجالت آور می‌شوید زیرا یکی از نزدیکان شماست. اگر از علائم تکبر و عزت نفس رنج می‌برید. این نیاز به تغییرات روانی مهمی از شما دارد تا در زندگی خود موفق شوید.

 

5. در خانه به دو زبان صحبت کنید

خوب، اگر همراهی در نزدیکی خود پیدا نکردید که همیشه با او به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید، با این روش بهانه‌ای ندارید، بنابراین با خانواده یا همکاران خود در محل کار توافق کنید که با آنها به دو زبان صحبت کنید. ابتدا به انگلیسی به آنها بگویید چه می‌خواهید و سپس همان جمله را به زبان فارسی تکرار کنید.

به این ترتیب کسی را پیدا می‌کنید که به شما و صحبت های شما به زبان انگلیسی گوش می‌دهد، درست است که در بیشتر موارد حرف شما را متوجه نمی‌شوند، اما مجبور می‌شوند به شما گوش دهند زیرا جمله فارسی بعد از جمله انگلیسی آمده است. روش زیبا و ترفند بامزه‌ای است، اینطور نیست؟

مقاله پیشنهادی به شما  بهترین سن برای یادگیری زبان چه سنی است؟

 

6. با خودتان به زبان انگلیسی صحبت کنید

اکنون به ساده‌ترین و آسان‌ترین روش می‌رسیم، زیرا نیازی نیست دیگران مکالمه شما را با آنها به اشتراک بگذارند، زیرا شما با خودتان صحبت خواهید کرد. آیا تعجب کرده‌اید؟ چگونه می تواند این باشد؟ معمولا نمی گویند (به خودم گفتم)؟ بله، آدم همیشه با خودش حرف می‌زند، اما بیشتر یک مکالمه بی‌صدا است، کلمات و جملات در ذهن شما بدون اینکه به زبان و لب شما برسد استفاده می‌شود، آیا بارها تفاوت دیدگاه بین خودتان و خودتان را تجربه نکرده‌اید؟ تا زمانی که یک مکالمه در درون خود وجود دارد، پس از یک زبان در این مکالمه استفاده می شود، فقط باید زبان را از فارسی به انگلیسی تغییر دهید.

در ابتدا خسته می‌شوید اما به آن عادت می‌کنید و در نهایت سود زیادی خواهید برد، یکی از روش‌های موثری است که متخصصان زبان آموزی توصیه می‌کنند، در ابتدا سخت خواهد بود، اما عادت خواهید کرد. و متوجه می‌شوید که بدون هیچ تلاشی به طور خودکار با خود به زبان انگلیسی صحبت می‌کنید. وقتی از این روش استفاده می‌کنید، متوجه می‌شوید که در برخی از کلماتی که معنی آن را در انگلیسی نمی‌دانید، توقف می‌کنید، که لازم است در به منظور ادامه مکالمه با خودتان سپس معنی آن را جستجو کرده و با آن آشنا می‌شوید و به این ترتیب زبان انگلیسی خود را توسعه می‌دهید و در حین تمرین کلمات جدیدی اضافه می‌کنید.

 

7. در Paltalk صحبت کنید

ما نمی خواهیم موضوع را فقط به برنامه Paltalk محدود کنیم، بلکه در واقع معروف ترین برنامه چت صوتی است، همچنین یک وب سایت (Tinychat) وجود دارد، اما در اکثر موارد گروه های صوتی تخصصی در یادگیری و تمرین پیدا نمی‌کنید. زبان انگلیسی در مورد برنامه Paltalk شما چندین اتاق صوتی اختصاصی در آن پیدا خواهید کرد برای تمرین زبان انگلیسی آن را جستجو کنید و آن را پیدا کنید سپس وارد یکی از این اتاق ها شوید و دست خود را بالا ببرید و سپس منتظر بمانید نوبت شما برای صحبت کردن برسد.

یکی از راه های زیبا و مفید، چون صحبت خواهید کرد و از اشتباه و اشتباه نمی‌ترسید، زیرا هیچکس شما را نمی‌شناسد و حتی نام شما که با آن ثبت نام کرده‌اید، فقط یک نام جعلی است که نشان نمی‌دهد شما کی هستید. پس چرا خجالت میکشی؟ حتی با دو یا چهار کلمه لکنت حرف بزن. مهم اینه که هر روز حرف بزنی، حتی به همین اندازه. ساده، همانطور که همیشه میگیم، رازش اینه که ادامه بدی، حتی یه کم، هر روز.

 

8. با دنیای بیرون صحبت کنید

فرصتی بزرگ، به خدا، اینترنت، کامپیوتر، تلفن های هوشمند، فناوری‌هایی که جهان را به یک دهکده تبدیل کرده است، شرق را با غرب و شمال را با جنوب پیوند می‌دهد، فرهنگ‌ها را در هم می آمیزد و زبان ها را به هم نزدیک می‌کند، اکنون می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید. کسانی که در اقصی نقاط زمین هستند مستقیم و رایگان، پس بیایید از این سطحی که به آن رسیده‌ایم برای رسیدن به رویای خود که به آن رسیده‌ایم بهره ببریم. او به این دلیل در دسترس‌تر شد، دوستانی پیدا کنید و دوستانی پیدا کنید که زبان مادری آنها انگلیسی است. و سپس گهگاه با یکدیگر صحبت کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری زبان انگلیسی در هنگام ورزش

مشکلی که با آن مواجه خواهید شد این است که چگونه آن دوستان خارجی را پیدا کنید و چه کسانی وقت خود را صرف صحبت کردن با شما می کنند. ممکن است این یک مشکل ساده باشد اما راه حل های زیادی وجود دارد. برنامه های تلفن و وب سایت های زیادی وجود دارند که این ویژگی را ارائه می دهند. ارتباط زبان آموزان با یکدیگر به عنوان مثال شما می‌خواهید انگلیسی بیاموزید فرد دیگری در آن سوی کره زمین است که می خواهد زبان فارسی را یاد بگیرد از طریق این برنامه‌ها دوستانی مانند آن ها پیدا خواهید کرد تا رابطه برقرار کنند. شما به او کمک می کنید تا زبان فارسی خود را توسعه دهد و او به شما کمک می‌کند تا زبان انگلیسی خود را توسعه دهید.

 

9. صدای خود را به صورت آنلاین پخش کنید

این یک گام حرفه ای و مفید است. اگر می‌خواهید گام بزرگی بردارید، شروع به انتشار ویدیو یا صدا کنید، اما به زبان انگلیسی. می‌توانید از وب سایت آپارات برای انتشار تصویری استفاده کنید یا اینستاگرام. شما می‌توانید در هر یک از رشته هایی که در آن مسلط هستید، درس‌های آموزشی منتشر کنید، مانند توضیح برنامه‌های کامپیوتری و یا …، اما به زبان انگلیسی و چون رشته مورد نظر شما رشته و تخصص شما خواهد بود، آسان خواهد بود زیرا شما یک اصطلاحات زیادی در این زمینه وجود دارد.

اگر از این روش خسته شده‌اید، خوب، می توانید صدای خود را در تلفن همراه خود ضبط کنید تا در آینده به تنهایی به آن گوش دهید. صدای خود را برای اینکه ماهها بعد و بعد از اینکه سطح زبان انگلیسی شما بهبود یافت به خود گوش دهید تا بتوانید روزهای خود را به یاد بیاورید و ببینید سطح شما چقدر بوده و به کجا رسیده است.

 

10. در برخی از خدمات پولی مشترک شوید

این یک روش رایگان نیست، اگر پول کافی دارید و مایلید بخشی از آن را صرف ارتقای سطح زبان انگلیسی خود کنید، این خدمات پولی بسیار به شما کمک خواهند کرد. از طریق آن می‌توانید دوره‌های آموزش مکالمه را خریداری کنید و هر چقدر که می‌خواهید تماشا کنید مثل سایت ایستگاه زبان که دوره های آموزشی فوق العاده‌ای دارد.
اگر ایده یا تجربه دیگری در زمینه تمرین مکالمه دارید، آنها را در اینجا در نظرات ارسال کنید تا همه کسانی که با این مقاله مواجه می شوند بتوانند از   بهره ببرند و در صورت تمایل برای تشکر از من بابت این مقاله، لطفا روی دکمه اشتراک گذاری کلیک کنید تا بتوانید آن را به دوستان خود اطلاع دهید و بهترین آرزوهای من برای برتری و موفقیت را بپذیرید

5/5 - (5 امتیاز)