فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

7 مزیت پادکست برای بهبود زبان انگلیسی

پادکست برای بهبود زبان انگلیسی

تصور کنید که 5 تا 10 ساعت در هفته زبان انگلیسی را بدون وقفه در روز کاری شلوغ خود بخوانید. تصور کنید وقتی در ترافیک، اتوبوس، آشپزی، نظافت یا در صف بازار یا بانک ایستاده اید، به راحتی می توانید انگلیسی خود را تمرین کنید.

پادکست همه اینها و بیشتر را ممکن می کند. اگر هنوز دنیای جادویی پادکست ها را کشف نکرده اید، فرصت را از دست داده اید. پادکست به طور فزاینده ای محبوب می شود.

مخاطبان پادکست در تمام دنیا در حال افزایش است. محققان پیش بینی می کند که این رشد تا سال 2030 به 30 درصد خواهد رسید. حتی میتوانید برای شروع یادگیری زبان انگلیسی از پادکست ها استفاده کنید پیشنهاد می‌کنیم 10 قانون که به شما کمک می‌کند زبان انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید را مطالعه کنید.

دنیا عاشق پادکست ها شده است. شما؟ اگر هنوز وارد دنیای جادویی پادکست ها نشده اید، در اینجا 7 دلیل وجود دارد که چرا پادکست ها روش یادگیری زبان انگلیسی را تغییر می دهند:

 

1. انگلیسی را در هر زمان و هر مکان یاد بگیرید

اگر یک پخش کننده mp3 دارید، می توانید در هر زمان و هر مکان انگلیسی یاد بگیرید. بر خلاف رادیو یا تلویزیون، شما انتخاب می کنید که چه زمانی می خواهید به برنامه ها گوش دهید.

2. یادگیری با پادکست به زمان اضافی نیاز ندارد

برخلاف کتاب خواندن، می توانید در حین فعالیت های خسته کننده معمولی مانند رفت و آمد به محل کار/ مدرسه، شستن ظروف، ایستادن در صف بازار یا ورزش به پادکست گوش دهید.

3. پادکست رایگان است

هر پادکست در فروشگاه iTunes رایگان است. چه چیزی بهتر از رایگان؟ برای بسیاری از پادکست‌های ESL، برای خواندن رونوشت‌ها باید هزینه پرداخت کنید، اما صدا همیشه رایگان است.

4. بهترین راه برای بهبود درک شنیداری

اگر می خواهید مهارت های شنیداری خود را بهبود ببخشید، باید به زبان انگلیسی گوش دهید! پادکست ها مانند برنامه های رادیویی هستند و اگر موارد مناسب را پیدا کنید، به زودی معتاد خواهید شد.

مقاله پیشنهادی به شما  چجوری انگلیسی رو سریع یاد بگیریم

هیچ راه بهتری برای تمرین گوش دادن وجود ندارد تا اینکه برای گوش دادن به پادکست بعدی از انگلیسی زبانان مورد علاقه خود بسیار هیجان زده باشید.

اگر نمی توانید همه چیزهایی را که به شما گفته می شود درک کنید، نگران نباشید. اگر فعالانه گوش دهید، چیزهای زیادی یاد خواهید گرفت. تلاش برای درک ایده کلی آنچه گفته می شود مهم است. اگر مشکلی دارید، همیشه می توانید….

5. گوش دادن مجدد یا کاهش سرعت

یادگیری خودگام را آسان‌تر می‌کنند. اگر چیزی را متوجه نشدید، می توانید چند ثانیه به عقب برگردید و دوباره گوش دهید.

یا می توانید دوباره به کل پادکست گوش دهید تا درک خود را عمیق تر کنید. و اگر آنها خیلی سریع صحبت می کنند، می توانید سرعت پادکست را به ½ کاهش دهید.

6. استفاده بسیار آسان و راحت

برخلاف رادیو و تلویزیون، لازم نیست به یاد داشته باشید که برنامه مورد علاقه شما چه ساعتی پخش می شود و مطمئن شوید که در دسترس هستید. به‌علاوه، اجتناب از نمایش‌هایی که دوست ندارید آسان است و فقط به آن‌هایی که دوست دارید گوش دهید. (اگر پادکست را دوست دارید، روی Subscribe کلیک کنید و به طور خودکار قسمت های جدید را دانلود خواهید کرد.)

ممکن است کمی طول بکشد تا به فروشگاه iTunes عادت کنید، اما وقتی این کار را انجام دادید، آسان است.

7. به هر آنچه می خواهید گوش دهید

یکی از مزایای بزرگ گوش دادن به پادکست به زبان انگلیسی این است که میلیون ها پادکست برای انتخاب وجود دارد (زبان های دیگر بسیار عقب هستند – حتی ناهموارتر از این واقعیت که 52٪ از وب سایت های جهان هستند. به زبان انگلیسی نوشته شده اند).

می‌توانید پادکست‌های خوب زیادی در مورد هر موضوعی که به آن علاقه دارید پیدا کنید: سفر، موسیقی، روابط، غذا و آشپزی، ورزش و سرگرمی‌ها، اخبار و سرگرمی‌ها، تجارت، خودسازی، سلامت و تناسب اندام، تاریخ، فلسفه یا علم.

مقاله پیشنهادی به شما  ایا استعداد یادگیری زبان انگلیسی را دارم؟

همانطور که می بینید، پادکست ها راحت، آسان و رایگان هستند. شما می توانید به آنچه که می خواهید، زمانی که می خواهید و هر کجا که می خواهید گوش دهید. حتی اگر در حال آماده شدن برای سفر به یک کشور انگلیسی زبان هستید بهتره از پادکست ها استفاده مداوم کنید.

با این حال، مانند صدها برنامه تلویزیونی، احتمالاً نمی خواهید بیشتر آنها را تماشا کنید. اما وقتی کسی را پیدا کنید که واقعا دوستش دارید، به راحتی می توانید عاشق شوید. در مورد پادکست ها هم همینطور است.

اگر به چند پادکست گوش می دهید که دوست ندارید، تسلیم نشوید. قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای شما مناسب نیست، حتماً به تعداد زیادی پادکست گوش دهید.

 

منابع برای استفاده از پادکست

اگر می خواهید به پادکست های ESL گوش دهید، توصیه های زیر را دارم:

 • The RealLife English ESL Podcasts
 • ESL Pod
 • The LT Green Room
 • MuseumTimes
 • The Real Time Minute
 •  English We Speak
 • BBC Podcasts
 • Splendid Speaking
 • Better @ English
 • Business English Pod
 • 6-minute English (BBC)

در پایان، امیدواریم الهام گرفته باشید و آماده باشید تا گوشی خود را با صدای آموزشی بیشتری پر کنید. اگر می‌خواهید حتی نکات بیشتری برای یادگیری زبان داشته باشید، مقالات دیگر ما را که در آن دانش تخصصی خود را برای بهترین نکات به اشتراک می‌گذاریم، بررسی کنید.

5/5 - (5 امتیاز)