فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

10 قانون که به شما کمک می‌کند زبان انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید

زبان انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید

امروزه بسیاری از مردم می خواهند انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرند، اما اغلب تمایل به تنهایی کافی نیست. آموزش نه تنها مغز، بلکه شخصیت نیز ضروری است. مهم است که کوشا و هدفمند باشید، زیرا یادگیری زبان انگلیسی از صفر، به خصوص بعد از 20 سال، دشوار است، اما ممکن است. ما 10 قانون را ارائه می دهیم که به شما کمک می کند قوانین انگلیسی را درک کنید و با افراد بومی صحبت کنید.

این مجموعه قوانین اساسی برای افراد در هر سنی که می خواهند زبان را بدانند مناسب است. نکات جهانی هستند، بنابراین با پیروی از این قوانین، می توانید نه تنها انگلیسی، بلکه اسپانیایی، فرانسوی و سایر موارد را نیز یاد بگیرید. یعنی حتی اگر قصد مهاجرت به شهرهای اسپانیایی هم دارید از این شیوه می‌توانید استفاده کنید.

 

یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا – پیدا کردن معلم خود

یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا شامل شرکت در کلاس های شخصی یا گروهی است، جایی که آنها در مورد ویژگی های گرامر و واژگان صحبت می کنند. از طرف دیگر، می توانید دوره هایی را برای یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا انتخاب کنید. در عین حال باید تعامل کاملی بین معلم و دانش آموز وجود داشته باشد. بسیاری از افراد نمی توانند به تنهایی مطالعه کنند، آنها باید دائماً با معلم صحبت کنند، وظایف روشن را تکمیل کنند، اهدافی را تعیین کنند و به آنها برسند. شاید اولین کار این باشه که بفهمیم چگونه به زبان انگلیسی علاقه پیدا کنیم و بعد به سراغ یادگیری برویم. یادگیری زبان انگلیسی از صفر شامل کار فردی و گروهی و کلوپ مکالمه می شود. چنین تعاملی به شما کمک می کند که دائماً صحبت های انگلیسی را بشنوید و فوراً دانش و مهارت های کسب شده را در عمل به کار ببرید.

 

تکرار فشرده روشی برای یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا

ابزارهای مختلفی وجود دارد که به دانش آموزان در سنین مختلف کمک می کند تا انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرند. یکی از موثرترین روش ها روش تکرار مکرر است. بسیاری از دوره های زبان از آن برای تقویت کلمات، عبارات و جملات آموخته شده استفاده می کنند. به این ترتیب، فقط در صورتی می توانید انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید که از روش تکرار مداوم استفاده کنید: در کلاس، در هنگام استراحت یا در حین انجام برخی کارهای مکانیکی، به عنوان مثال، هنگام شستن ظروف.

می توانید از فلش کارت ها به عنوان راهی برای تکرار چندین بار استفاده کنید. آنها بر روی مقوای کوچک یا کاغذ ضخیم ساخته می شوند. از یک طرف یک تصویر تداعی و یک سوال وجود دارد و از طرف دیگر – پاسخ. تصویر به عنوان یک اشاره عمل می کند. هنگام مشاهده چنین کارت هایی، به خاطر سپردن کلمات راحت است.

روش های مختلفی برای استفاده از فلش کارت برای یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا وجود دارد. یکی از آنها در کتاب گابریل وینر “روش انقلابی برای یادگیری سریع هر زبان خارجی” شرح داده شده است. برای یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا، نویسنده پیشنهاد می کند از یک کارت در سیستم تکرار فاصله استفاده کنید. اینگونه است که ما انگلیسی را از ابتدا یاد می گیریم، بازی می کنیم، همان کلمات را تکرار می کنیم، تمرکز می کنیم که چقدر سریع این یا آن کارت را حفظ خواهید کرد. شما انجمن هایی تشکیل خواهید داد و حفظ کردن را می توان از طریق سه عمل اصلی به دست آورد:

  • سعی کنید کلمات را با استفاده از تصاویر، بدون ترجمه توضیح دهید.
  • تصویر را با خاطرات و تجربیات شخصی مرتبط کنید.
  • روی کارتی بنویسید که چه چیزی شما را با این حافظه مرتبط می کند، مثلاً «پراگ 2019». این بدان معناست که در سال 2019 شما قوهای سفید را زیر پل چارلز در پراگ دیدید.

روی این واقعیت تمرکز کنید که انگلیسی را از ابتدا یاد می گیرید نه برای قبولی در آزمون ها، بلکه برای یادگیری چیزهای جالب. به دنبال رابطه بین کلمات و زندگی، خاطرات خود باشید.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری مکالمه زبان انگلیسی

استفاده از روش تکرار با فلش کارت به جذاب و آموزنده شدن درس زبان انگلیسی کمک می کند.

 

از شبیه سازهای آنلاین استفاده کنید

امروزه سرویس های زیادی در اینترنت وجود دارد که با آنها می توانید انگلیسی را از ابتدا به صورت آنلاین یاد بگیرید. برخی از آنها در قالب یک سری وظایف ساخته شده اند که از یک مرحله به مرحله بعد دشوارتر می شوند. کارهایی وجود دارند که طبیعت سرگرم کننده دارند و با بازی های کلمه ای نشان داده می شوند که با کمک آنها می توانید به سرعت انگلیسی را از ابتدا تا ابتدایی یاد بگیرید. آموزش زبان انگلیسی از ابتدا در سطوح انجام می شود. برای رفتن به مرحله دشوارتر، باید مرحله آسان را تکمیل کنید. یادگیری زبان انگلیسی از راه دور به شما کمک می کند مطالبی را که یاد گرفته اید در هر مکان مناسبی تثبیت کنید.

 

خود را در محیط زبان غرق کنید

شما در مدرسه اسپانیایی، در کالج آلمانی خوانده اید و اکنون می خواهید به سرعت انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید. چه چیزی برای این مورد نیاز است؟ از آنجایی که در ایران به دنیا آمده ایم، از کودکی صحبت های فارسی را می شنویم. والدین ما به زبان فارسی صحبت می کنند، معلمان در کلاس ها ارتباط برقرار می کنند، دروس را برگزار می کنند، دوستان و آشنایان شما صحبت می کنند. در واقع، هر ایرانی از اولین روزهای تولدش در محیطی غوطه ور می شود که برای او مهم خواهد بود. شما حتی نمیتوانید تصور کنید چگونه یادگیری زبان جدید می تواند زندگی شما را عوض کند، پس این راه را حتما امتحان کنید.

اگر در ایران زبان انگلیسی را از صفر یاد می گیرید، بدانید که برای دانش آموز نیز مهم است که کاملاً خود را در محیط غوطه ور کند. در عین حال، کارشناسان توصیه می کنند که دیالوگ های فعال را انجام دهید، به عنوان مثال، از عکس های بازیگران در طول بحث در مورد یک فیلم استفاده کنید. به این ترتیب، درس‌ها بسیار جالب‌تر خواهند بود، به خصوص که علاوه بر یک فیلم یا نمایشنامه، بی‌سر و صدا در محیطی از ارتباط بین افراد همفکر غوطه‌ور می‌شوید. ساده ترین راه برای انجام این کار در دوره هایی است که در آن زبان انگلیسی را از ابتدا یاد می گیرید که قیمت آن مستقیماً به تعداد ساعات حضور فرد بستگی دارد.

 

انضباط شخصی به عنوان یک مهارت مهم در یادگیری زبان انگلیسی از صفر

شما می گویید: “من می خواهم انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرم.” منظورت از این چیه؟ تفاوت بین صفر و یک، پنج یا ده چیست؟ در این مورد چه کاری می خواهید انجام دهید؟ آیا حاضرید یک ساعت زودتر از خواب بیدار شوید و یک ساعت دیرتر بخوابید؟ آیا می توانید هر روز قوانینی وضع کنید و از آنها پیروی کنید؟ اگر 5-6 یا 16-17 نیستید، اما 30-40 سال سن ندارید، قبل از اینکه تصمیم بگیرید و شروع به درک راه ها و روش های یادگیری زبان انگلیسی برای مبتدیان کنید، پاسخ این سوالات را بیابید. همه چیز با انضباط شخصی و افزایش تقاضا از خودتان شروع می شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که یاد بگیرید برای مطالعه زبان انگلیسی زمانی پیدا کنید. این می تواند زمانی باشد که قبلاً صرف تماشای یک سریال تلویزیونی یا چت با دوستان کرده اید. گاهی اوقات باید زمان و مکان را برای شروع یادگیری زبان پیدا کنید. خیلی از افراد نمی‌دانند نقش انگلیسی در زندگی افراد عادی چیست برای همین انضباط شخصی را جدی نمی‌گیرند.

 

راه های تربیت تفکر و حافظه

پنج نکته زیر از قوانین یادگیری زبان انگلیسی از صفر با مراحلی که هر روز باید انجام شود، آموزش حافظه و تفکر مرتبط است. برای اطمینان از اینکه درس‌های انگلیسی برای مبتدیان از ابتدا مثمر ثمر هستند، معلمان دوره اغلب این را به دانش‌آموزان خود یادآوری می‌کنند و راه‌های مؤثری را پیشنهاد می‌کنند.

مقاله پیشنهادی به شما  8 راه برای غوطه ور شدن در زبان انگلیسی در خانه

در مرحله بعد، ما 5 مهارت مهم در قوانین داریم که به شما کمک می کند زبان انگلیسی را از ابتدا یاد بگیرید. اما ما همچنین این مهارت ها را به عنوان قوانین طبقه بندی می کنیم، زیرا آنها برای یادگیری صحیح و مداوم همه چیز ضروری هستند.

1. یادگیری الفبا به عنوان اولین گام در یادگیری زبان انگلیسی از صفر

یادگیری هر زبانی با الفبا شروع می شود و انگلیسی نیز از این قاعده مستثنی نیست. شما باید نام هر حرف را یاد بگیرید، ظاهر آنها، ترتیب حروف را به خاطر بسپارید تا نحوه کار با لغت نامه ها و کتاب های مرجع را یاد بگیرید، جایی که همه کلمات به ترتیب حروف الفبا نوشته می شوند. حتی اگر بالای 30 سال دارید و دیگر آرزوی ازدواج با یک شاهزاده را ندارید، الفبا را با کمک آهنگ های کودکانه یاد بگیرید.

در مرحله بعد باید قوانین اساسی خواندن را بیاموزید. در انگلیسی، مانند فارسی، حرف برابر با صدا نیست. آنچه را که می بینیم، کاملاً متفاوت می شنویم. بیایید به یک مثال نگاه کنیم. ما حرف “U” داریم، اما در ابتدای یک کلمه آن را به صورت دو صدای “ی” و “u” می خوانیم. با تسلط بر قوانین خواندن، ماهیت قوانین اساسی تلفظ را درک خواهید کرد.

بریتانیایی ها اغلب به شوخی می گویند که ما در انگلیسی «منچستر» می نویسیم اما آن را «لیورپول» تلفظ می کنیم. حقیقتی در این لطیفه وجود دارد، زیرا در زبان انگلیسی برخی از کلمات متفاوت از نحوه شنیده شدن آنها نوشته می شود. مثلاً کلمه «ققنوس» به صورت «ققنوس» و غیره خوانده می شود.

انگلیسی 44 صدا اما 26 حرف دارد. این بدان معنی است که یک حرف چندین صدا را به طور همزمان منتقل می کند. به عنوان مثال، حرف “c” در انگلیسی می تواند صدای /k/ را مانند “cat” نشان دهد، یا می تواند صدای /s/ را مانند “ice” نشان دهد. مطالعه صداها به تنهایی دشوار است. توصیه می کنیم این کار را با استفاده از کلمات مثال انجام دهید. با یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا به تنهایی، می توانید زمان زیادی را صرف کنید، اما هنوز چیزی یاد نگیرید.

همیشه باید جدولی از حروف و صداهای زبان انگلیسی را در مقابل چشمان خود داشته باشید. به این ترتیب می توانید با استفاده از مثال ها به سرعت صداها و حروف را یاد بگیرید.

 

2. ما اولین کلمات را از کتاب در درس های زبان انگلیسی برای مبتدیان از ابتدا یاد می گیریم

بدون کتاب غیر ممکن است. اینها نه تنها حاملان اطلاعات هستند، بلکه دوستان ساکتی هستند که همیشه آنجا خواهند بود. به عنوان یک گزینه، می توانید ادبیات اقتباسی ویژه ای را برای مبتدیانی که انگلیسی را به تنهایی از ابتدا یاد می گیرند، ارائه دهید. این امر تأثیر خوبی بر خود انضباطی و پیشرفت در یادگیری دارد. این تنها راه برای غوطه ور شدن درست در یادگیری است. لغات آموخته شده در متن صحیح قرار خواهند گرفت. برای هر سطح، ادبیات خاصی مورد نیاز است. فکر نکنید که بزرگسالان نمی توانند از کتاب یاد بگیرند. کدام کتاب ها برای یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا مناسب هستند، چگونه شروع به یادگیری زبان کنیم – معلم دوره ای که کار را سیستماتیک می کند به شما می گوید. حتی اگر خودتان فقط 10 صفحه از کتاب را بخوانید، این یک موفقیت بزرگ است. متوقف نشوید، این موفقیت را بسازید، کتاب های بیشتری بخوانید که به شما کمک می کند وارد دنیای شگفت انگیز داستان های انگلیسی شوید.

کتاب های آسان به زبان انگلیسی با گفتار مستقیم و داستان های جالب به شما در درک بهتر زبان و ویژگی های تلفظ کمک می کند.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی چقدر سخت است؟

سه کتاب اول شما برای یادگیری زبان انگلیسی به تنهایی:

  1. مارسل و نامه های شکسپیر نوشته استفان رابلی
  2. ماجراهای تام سایر اثر مارک تواین
  3. رابین هود نوشته سالی ام استاکتون

کتاب خوب به زبان انگلیسی راهنمای شما برای یادگیری کلمات و عبارات است.

 

3. تهیه فهرستی از عبارات انگلیسی مورد نیاز

فهرستی از اولین عبارات انگلیسی خود را که ابتدا باید یاد بگیرید تهیه کنید.

ابتدا یک سلام. شما باید این عبارت را یاد بگیرید: “سلام، نام من … است”. هنگام ملاقات با شما، باید بگویید: “از آشنایی با شما خوشحالم.”

اگر آنها کار خوبی با شما انجام دادند یا می خواهید از شخصی تشکر کنید، حتما به او بگویید: “خیلی از شما متشکرم.” یک غریبه به شما نزدیک شد، شما به انگلیسی توضیح دادید که چگونه به جایی برسیم. او از شما تشکر کرد و شما پاسخ دادید: “خوش آمدید.”

اگر می‌خواهید از فردی به زبان انگلیسی بپرسید حالش چطور است، از عبارت «چطور هستید؟» استفاده کنید. برای اینکه بپرسید یک نفر اهل کجاست، بپرسید: اهل کجا هستید؟ برای رهایی از آن، بگویید: “از این طریق، لطفا…”. اگر چیزی را متوجه نشدید، بگویید: «نمی‌فهمم».

اولین عبارات اجباری را باید حفظ کنید تا بعداً همانطور که نیاز دارید دوباره تولید کنید. این بهترین تمرین برای کمک به درک زبان است.

 

4. هر روز گرامر را یاد بگیرید

هنگام یادگیری زبان انگلیسی از ابتدا، همراه با مطالعه عبارات، حتما گرامر را تجزیه و تحلیل کنید. سعی کنید گرامر را به زبان انگلیسی تمرین کنید، قبلا توضیح داده ایم چرا گرامر باید به زبان انگلیسی توضیح داده شود. عبارات مفیدی را بیاموزید و با استفاده از مثال های آنها، ماهیت گرامر انگلیسی را درک کنید. به این ترتیب می توانید به سرعت زبان انگلیسی را از ابتدا بفهمید و یاد بگیرید و مهارت های اولیه را در عمل تثبیت کنید. شما باید جمع و ترتیب کلمات را در جملات درک کنید. دریابید که چگونه یک فعل پیوند دهنده ظاهر می شود و در چه کلماتی استفاده می شود. ویژگی های نظام زمان، حال امری و نحوه صحیح استفاده از آن را شناسایی و مطالعه کنید. حتما با درجات مقایسه صفت ها، افعال بی قاعده و منظم آشنا شوید.

 

5. انگلیسی را به صورت جامع بیاموزید

برای اینکه انگلیسی را از صفر به طور موثر یاد بگیرید، باید به طور جامع مطالعه کنید، مطالب را به صورت گام به گام مطالعه کنید و بهترین روش های آموزشی را در کنار هم قرار دهید. باید برای شما جالب باشد و تمام مراحل کار باید هماهنگ باشد. یعنی در عین حال باید بخوانی، بنویسی، حرف بزنی. حتما در دوره های زبان انگلیسی شرکت کنید، به صحبت های معلم گوش دهید، به نظراتی که برای شما یا سایر دانش آموزان می دهد گوش دهید.

برای اینکه مطالعه به زبان انگلیسی برای شما جالب باشد، به آهنگ های انگلیسی گوش دهید، معنی کلمات را عمیق کنید، آنها را تکرار کنید تا آنها را بهتر به خاطر بسپارید. مراقب باشید. عبارات و کلمات انگلیسی را به زندگی اطراف خود منتقل کنید، چیزهای اطراف خود را با کلمات انگلیسی صدا کنید. به یاد داشته باشید: فقط با توسعه یک سیستم خاص می توانید انگلیسی را بفهمید و بدون خطا صحبت کنید.

نتیجه گیری

برای یادگیری یک زبان از ابتدا، باید یک معلم یا دوره های خوب انگلیسی پیدا کنید، قوانین خود را ایجاد کنید که به شما کمک می کند همه چیز را بفهمید، همه چیز را یاد بگیرید. هر چه زودتر شروع به یادگیری زبان کنید. مهم است که روش‌ها، اشکال کار، ادبیات و تمرین‌های مناسب را انتخاب کنید که به شما کمک می‌کند زبان‌ها را سریع یاد بگیرید و نه فقط انگلیسی.

5/5 - (6 امتیاز)