فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

20 حرفه عالی با دانش زبان انگلیسی

20 حرفه عالی با دانش زبان انگلیسی

زبان انگلیسی در حال تبدیل شدن به بخشی جدایی ناپذیر از دنیای مدرن است و تسلط بر آن می تواند درها را به روی فرصت های متعدد باز کند. در این مقاله ما به 20 حرفه عالی که دانش زبان یک مزیت کلیدی است نگاه می کنیم. اگر می‌خواهید آینده شغلی خود را بهبود بخشید و افق های خود را گسترش دهید، به این لیست نگاهی بیندازید. ما همچنین به اهمیت انگلیسی شرکتی نگاه خواهیم کرد و منابعی برای تسلط بر آن ارائه خواهیم کرد. قبل تر هم راجع به دلایل مهم یادگیری زبان انگلیسی در مقاله 10دلیل برای یادگیری زبان انگلیسی صحبت کرده‌ایم.

لیست مشاغلی که نمی‌توانید بدون زبان انگلیسی آنها را انجام دهید.

1) مدیر پروژه

مدیریت پروژه ها در یک محیط جهانی مستلزم ارتباط با مشتریان، شرکا و همکاران بین المللی است. دانش زبان به شما کمک می کند تا به طور موثر با تیم خود تعامل داشته باشید و وظایف و پروژه ها را مدیریت کنید.

 

2) خبرنگار خارجی

کار یک روزنامه نگار، متخصص روابط عمومی یا خبرنگار نیازمند مهارت های ارتباطی کتبی و شفاهی به زبان انگلیسی برای تعامل با نمایندگان رسانه های خارجی و مردم است.

 

3) تحلیلگر تجاری

تجزیه و تحلیل داده ها و تحقیقات بازار در شرکت های بین المللی مستلزم توانایی کار با منابع اطلاعاتی انگلیسی زبان و تهیه گزارش به زبان خارجی است. انگلیسی فنی یک مهارت بسیار مفید خواهد بود.

 

4) مترجم

کار مترجم ارتباط تنگاتنگی با تسلط به زبان انگلیسی برای برقراری ارتباط با نمایندگان ملیت های مختلف یا ترجمه متون علمی، حقوقی یا پزشکی دارد. متخصصان این رشته می توانند حقوق نسبتاً بالایی دریافت کنند و همچنین به سرعت از نردبان شغلی بالا بروند. قبلا در مقاله ای توضیح داده ایم چگونه یک مترجم حرفه ای شویم که پیشنهاد میکنم حتما آن را مطالعه کنید.

 

5) مدیر فروش

انجام فروش بین المللی مستلزم داشتن مهارت های ارتباطی خوب به زبان خارجی برای مذاکره، انعقاد قرارداد و حفظ روابط با مشتریان است. داشتن گفتار واضح و باسواد و همچنین تلفظ خوب، درک شنیداری و حداقل لهجه بسیار مهم است.

مقاله پیشنهادی به شما  10 راه برای تمرین مکالمه انگلیسی

 

6) نویسنده فنی و راهنما

ایجاد مستندات فنی یا راهنماها به زبان انگلیسی بخشی جدایی ناپذیر از کار یک نویسنده فنی در شرکت های بین المللی است. توانایی برقراری ارتباط با مشتریان و تیم توسعه نیز یک مهارت مفید خواهد بود.

 

7) کار در هواپیمایی

کار در صنعت هواپیمایی مستلزم صحبت به زبان انگلیسی است. این زبان هنگام برقراری ارتباط با مسافران، انجام بررسی های امنیتی و هماهنگی اطلاعات با فرودگاه های بین المللی برای متخصصان مفید خواهد بود.

 

8) وکیل

برای فعالیت در زمینه حقوق بین الملل، فقه و شرکت در دعاوی بین المللی، دانش زبان خارجی شرط لازم است.

 

9) متخصص چند رسانه ای

کار در زمینه طراحی، ویرایش ویدئو، انیمیشن یا توسعه وب نیازمند تسلط به زبان انگلیسی برای تعامل با مشتریان و همکاران خارجی است. مهارت های زبانی نیز هنگام کار با خدمات و برنامه ها مفید خواهد بود.

 

10) معلم

این احتمالا پیش پا افتاده ترین و بدیهی ترین نکته است 🙂 دانستن زبان انگلیسی فرصت هایی را برای کار در آموزشگاه های زبان، دانشگاه ها یا دوره های خصوصی باز می کند، جایی که می توانید به افراد دیگر کمک کنید. اکنون آموزش زبان انگلیسی می تواند درآمد بسیار خوبی به همراه داشته باشد.

 

11) محقق / دانشمند

دسترسی به مجلات علمی بین المللی و ارتباط با همکاران در جامعه علمی بدون دانش یک زبان خارجی غیر ممکن است. این زبان اصلی ارتباط در جامعه علمی جهانی است. اکثر مقالات علمی، کنفرانس ها و مجلات علمی به زبان انگلیسی منتشر می شوند. این بدان معناست که دانشمندان کشورهای مختلف باید بتوانند به تبادل نظر، نتایج و همکاری بپردازند و دانستن زبان انگلیسی این امکان را به آنها می دهد.

 

12) بازاریاب در یک بازار خارجی

توسعه استراتژی های بازاریابی بین المللی و تعامل با مشتریان خارجی نیاز به مهارت های ارتباط تجاری به زبان انگلیسی دارد. بسیاری از بازارهای بزرگ جهانی، از جمله ایالات متحده، بریتانیا، کانادا و استرالیا، انگلیسی صحبت می کنند. دانستن زبان به یک بازاریاب اجازه می دهد تا مشتریان و بازارهای خارج از کشور خود را درک کند و با آنها کار کند. برای تبلیغ محصولات و خدمات در پلتفرم های آنلاین جهانی مانند گوگل، فیس بوک، اینستاگرام و توییتر، دانش زبان انگلیسی نیز می تواند بسیار مفید باشد. پایگاه زبانی به یک بازاریاب کمک می کند تا از روندهای جهانی در بازاریابی، رسانه های دیجیتال و شبکه های اجتماعی مطلع باشد.

مقاله پیشنهادی به شما  مهم ترین نکات در یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

 

13) متخصص بین المللی منابع انسانی

کار در زمینه مدیریت پرسنل در شرکت های بین المللی شامل دانش یک زبان خارجی برای انجام مصاحبه، سازماندهی آموزش ها و برقراری ارتباط با نامزدها و همکاران انگلیسی زبان است.

 

14) مدیر محتوا

ایجاد محتوا برای وبلاگ ها، کتاب ها یا مقالات به زبان انگلیسی می تواند منبع درآمد باشد. دانستن زبان انگلیسی مخاطبان شما را گسترش می دهد و به شما امکان می دهد برای کاربران انگلیسی زبان محتوا ایجاد کنید که می تواند محبوبیت محتوا و برند شما را افزایش دهد. علاوه بر این، اینترنت و شبکه جهانی وب دارای محتوای غنی به زبان انگلیسی هستند. و دانش زبان به مدیر محتوا این امکان را می دهد که به راحتی اطلاعات منابع انگلیسی زبان را تحقیق و استفاده کند.

 

15) تحلیلگر مالی

تجزیه و تحلیل بازارهای مالی و تعامل با سرمایه گذاران بین المللی مستلزم تسلط بر زبان انگلیسی برای ارتباط موثر و تصمیم گیری استراتژیک است.

 

16) مشاور روابط بین الملل

کار در زمینه روابط بین الملل شامل تسلط به زبان انگلیسی برای انجام مذاکرات، تهیه گزارش های تحلیلی و تشکیل جلسات با شرکای خارجی است.

 

17) استخدام بین المللی

جست و جو و جذب کارمندان مستعد از کشورهای مختلف اگر متخصص به زبان های خارجی صحبت کند موثرتر خواهد بود. این می تواند در برقراری ارتباط موثر و ارزیابی مهارت های متقاضیان مفید باشد.

 

18) طراح رابط

ایجاد رابط کاربری برای شرکت های بین المللی بدون درک انگلیسی غیرممکن است. این زبان برای ارتباط کامل با مشتریان و همچنین درک کامل و اجرای الزامات آنها مورد نیاز است.

 

19) آژانس مسافرتی بین المللی

آژانس های مسافرتی بین المللی به مشتریان از سراسر جهان خدمات ارائه می دهند. دانستن زبان، ارتباط با مشتریان انگلیسی زبان و حل درخواست ها و سوالات آنها را آسان تر می کند. بسیاری از رزروها، ارتباطات با هتل ها، خطوط هوایی و سایر ارائه دهندگان خدمات نیز به زبان خارجی انجام می شود. زبان انگلیسی به آژانس های مسافرتی کمک می کند تا رزرو کنند و مسائل مختلف عملیاتی را حل کنند.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری زبان انگلیسی برای افراد غیر بومی چقدر سخت است؟

 

20) متخصص لجستیک

بهینه سازی منابع و هماهنگی با شرکای بین المللی برای مدیریت موثر زنجیره تامین نیاز به تسلط به زبان انگلیسی دارد.

 

نتیجه گیری

دانش زبان انگلیسی درها را به روی بسیاری از فرصت های شغلی جالب و امیدوارکننده باز می کند. دوره های انگلیسی شرکتی روش های آموزشی موثری را ارائه می دهند که به شما کمک می کند در زمینه انتخابی خود به موفقیت برسید. سرمایه گذاری در زبان انگلیسی شرکتی یک حرکت سودمند برای شرکت ها و کارمندان است، زیرا بهبود مهارت های ارتباطی منجر به افزایش بهره وری و ایجاد فرصت های تجاری جدید می شود. اگر هنوز هم شک دارید که یادگیری زبان انگلیسی هنوز یک امر ضروری است پیشنهاد میکنم مقاله فوق را مطالعه کنید.

5/5 - (5 امتیاز)