فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

برای یادگیری زبان انگلیسی وقت ندارم

یادگیری انگلیسی با وقت کم

آیا بهتر است تا زمانی که کاری را که به ما فشار می‌آورد به پایان نرسانیم، یادگیری و تمرین زبان انگلیسی را متوقف کنیم یا حتی با مشغله‌های زیاد، هر روز به یک کار آسان ادامه دهیم؟ اگر دانشجوی کالج هستید و می‌خواهید تمام وقت خود را به تحصیل خود اختصاص دهید، آیا باید زبان انگلیسی را تا پایان سال یا ترم به تعویق بیندازید و سپس ادامه دهید یا گزینه‌های دیگری وجود دارد؟

وقفه‌های مکرر در مسیر یادگیری زبان انگلیسی از مهم ترین دلایلی است که منجر به شکست در تسلط به آن می‌شود، زیرا این زبان نیازمند زندگی و تمرین مستمر حتی به میزان اندک است. این است که هیچ وقفه خاصی وجود ندارد، زیرا با هر روز و هر هفته ای که در آن وقت می‌گذرانید، در مورد زبان انگلیسی کم کم ذخایر زبانی خود را از دست می‌دهید، بنابراین توصیه من به همه کسانی که در رسیدن به هدف خود یعنی تسلط بر زبان انگلیسی جدی هستند توصیه می‌کنم. زبان این است: اگر شروع کردید، تا زمانی که به سطح صحبت عالی نرسیدید متوقف نشوید، و اگر مشغول هستید زمان شما محدود است، بنابراین برای یافتن راه حل‌های پیشنهادی ما به خواندن ادامه دهید.

بهتر است همیشه برای مطالعه کتاب‌های زبان وقت بگذارید. پیشنهاد می‌کنم از بهترین انتشارات کتاب زبان انگلیسی (دهکده زبان) کتاب های خود را تهیه کنید.

مدیریت زمان

مشکل واقعی این نیست که زمان کافی وجود ندارد، مشکل این است که ما اغلب زمان را به خوبی مدیریت نمی‌کنیم. وقتی وظایف و اهداف بزرگ زیادی دارید، باید زمان خود را کنترل کنید و به کنترل و مدیریت موثر آن عادت کنید. برای اینکه وقت زیادی را برای پول تلف نکنید مفید است البته منظورم این نیست که در تمام ساعات روز خیلی جدی باشید بلکه باید سرگرمی و سرگرمی باشد اما همه چیز است محاسبه شده و طبق برنامه مشخص است که وقتی ساعات زیادی در روز را صرف یادگیری و تمرین زبان انگلیسی می‌کنید، سود بیشتری خواهید برد و سریعتر به تسلط بر زبان انگلیسی خواهید رسید. اما حتی زمانی که ساعات مطالعه و تمرین را کاهش دهید، باز هم در مسیر خود هستید. راهی برای رسیدن به هدفتان است و هر روز در حال پیشرفت هستید، البته کندتر و دوره طولانی تر می‌شود، اما در هر صورت روز به روز به شما نزدیک تر می شوید و این چیزی است که مهم است.

مقاله پیشنهادی به شما  7 مزیت کلاس درس حضوری

بنابراین راز این است که قطع نکنید، حتی اگر اندک یا بسیار کم باشد، مهم این است که رابطه شما و زبان انگلیسی روز به روز مستمر باشد، شما از فعالیت‌ها و زمانی که با آن صرف می‌کنید کم می‌کنید. زمانی که استرس دارید و سپس به زمان فشرده شدن باز می‌گردید که فشار از روی شما کاسته می‌شود. بنابراین من در مقاله سه راه حل موثر دارید که انشاءالله به شما کمک می‌کند تا به یادگیری و تمرین زبان انگلیسی ادامه دهید، حتی اگر شما خیلی استرس دارید.

روزانه یک ساعت را اختصاص دهید

حتی اگر زمان شما فشرده باشد، من معتقدم اگر زمان خود را به خوبی مدیریت و سازماندهی کنید و اولویت‌های زندگی خود را دوباره تنظیم کنید، می‌توانید یک ساعت در روز را اختصاص دهید، مثلاً می‌توانید ساعات خواب را کاهش دهید و نیم ساعت از آن کم کنید. یک ساعت مانده به زمان چت با خانواده و دوستان. این ساعت به شما کمک می‌کند تا در ارتباط با زبان انگلیسی بمانید و به توسعه آن ادامه دهید و به سمت رسیدن به هدف خود پیش بروید.

فعالیت‌های روزانه:

  • گوش دادن به دو قسمت صوتی (پادکست)
  • 5 تا 10 کلمه جدید را حفظ کنید
  • کلمات قبلی را مرور کنید

در طول یک ساعت روزانه، 2 قسمت صوتی گوش خواهید داد. به شما توصیه می‌کنم آن را یک قسمت از (ESLPod) و یکی دیگر از (6 دقیقه انگلیسی) یا قسمت‌های دیگری که با آن راحت هستید، بسازید. می‌توانید از برنامه‌های تلفن هوشمندی که به شما ارائه می‌دهند استفاده کنید. رونویسی متنی از محتویات هر قسمت تا بتوانید با یکدیگر آشنا شوید. در مورد کلماتی که گوش می‌دهید و با گوش دادن به این دو قسمت سعی کنید چند کلمه جدید (5-10 کلمه) را انتخاب کنید و آنها را ترجمه کنید. معانی آنها را بیابید و به برنامه حفظ لغات اضافه کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری زبان انگلیسی با کارتون

یک ربع از این ساعت را با استفاده از برنامه‌ای که برای مرور کلمات استفاده می‌کنید به مرور کلمات قبلی اختصاص دهید، ترجیحاً صبح زود باشد در حالی که ذهن هنوز فعال و منعطف است.

بنابراین، روز به روز به رابطه خوب خود با زبان انگلیسی ادامه خواهید داد و هر روز لغات جدیدی را یاد خواهید گرفت، حتی اگر هر روز فقط یک ساعت وقت بگذارید.

روزانه نیم ساعت اختصاص دهید

اما اگر زمان شما بسیار تنگ است و اختصاص یک ساعت کامل برایتان سخت است، می‌توانید تنها نیم ساعت را برای ارتباط با زبان انگلیسی و ادامه سفر لذت بخش خود اختصاص دهید، به من نگویید که نیم ساعت برای شما سخت است. نیم ساعت از یک 24 ساعت کامل است. می‌توانید آن را به پنج گروه تقسیم کنید. پنج دقیقه از فعالیت‌های بسیاری در زندگی روزمره خود را انجام دهید. در این نیم ساعت کارهای زیر را انجام خواهید داد:

  • به یک قسمت صوتی گوش دهید
  • 3 کلمه جدید را حفظ کنید
  • کلمات قبلی را مرور کنید

مانند راه حل اول، در اینجا فقط یک قسمت صوتی را به زبان انگلیسی گوش خواهید داد و من به شما اکیداً توصیه می‌کنم از ESLPod استفاده کنید، زیرا قسمت‌های این برنامه به دلیل توضیح ساده جملات و عباراتی که در آن گفته شده بسیار مفید است. قسمت‌ها و با گوش دادن و خواندن متن نوشته شده، 3 کلمه که برای شما جدید است را از داخل دیالوگ ضبط کنید، سپس معنی آنها را پیدا کنید و آنها را به برنامه بررسی کلماتی که استفاده می‌کنید اضافه کنید (مثلا Anki)، سپس اختصاص دهید. پنج تا ده دقیقه در روز برای مرور آن کلمات با استفاده از برنامه.

هیچ زمانی را اختصاص ندهید

بله، هیچ زمانی را اختصاص ندهید، اما از زمان‌های تلف شده و استراحت برای گوش دادن به قسمت‌های پادکست صوتی استفاده کنید، به عنوان مثال، می‌توانید از زمان صرف غذا استفاده کنید. از خانواده خود اجازه بگیرید و به آنها بگویید که خارج از دسترس خواهید بود. هنگام غذا خوردن، گوشی را در گوش خود قرار دهید و قسمت صوتی را روشن کنید و در هنگام غذا خوردن با گوشی هوشمند خود به آن گوش دهید، همچنین می‌توانید از زمان‌های حمل و نقل اگر مسافر هستید و راننده نیستید یا سایر اوقات تلف شده استفاده کنید. نکته مهم این است که به گوش دادن ادامه دهید.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی یاد بگیریم؟

در این مرحله سخت که در آن بسیار بسیار استرس دارید، به احتمال زیاد پیشرفت چشمگیری در یادگیری زبان انگلیسی نخواهید داشت، اما حداقل سطح خود را حفظ خواهید کرد و رابطه خود را با کلمات قبلی که در گذشته یاد گرفتید، تقویت خواهید کرد. زیرا به عبارات و جملات بسیاری که حاوی کلمات و دستور زبان هستند گوش خواهید داد. قبلاً آن را مطالعه کرده‌اید، به این معنی که حافظه دائماً به آن ذخیره زبانی قبلی متصل است و فراموش نمی شود.

در نهایت: گوش دادن به قسمت‌های پادکست صوتی، به‌ویژه آن‌هایی که بیشتر آن‌ها را می‌فهمید، به عنوان یک تجدید و تغییر از روال روزانه مطالعه یا کاری شما عمل می‌کند. خوب است که فعالیت‌ها را متنوع کنید تا از یک کار خاص خسته نشوید. یا با خرید عمده کتاب زبان تعدادی کتاب خوب برای خود تهیه کنید و روزانه وقتی برای مطالعه اختصاص دهید.

موفق باشید، و شما را در اوج می‌بینم.

5/5 - (5 امتیاز)