فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

8 نکته برای یادگیری زبان آلمانی به تنهایی

یادگیری زبان آلمانی به تنهایی

در واقع، یادگیری چیزی به تنهایی بسیار سرگرم کننده است، زیرا قطعاً به شما احساس موفقیت می‌دهد، افراد زیادی هستند که می خواهند یک زبان جدید را یاد بگیرند، اما ایده ی متعهد شدن به یک کلاس سختگیرانه و گران قیمت است آنها را از این مرحله دور می کند، بنابراین ایده یادگیری زبان به تنهایی یک راه عالی برای کنترل سرعت یادگیری شما و همچنین نحوه تصمیم گیری شما برای یادگیری است. احتمالا شما هم در ابتدای سال جدید اهدافی را مشخص کردید، توصیه می‌کنیم مقاله تحقق یک زبان جدید در سال جدید را مطالعه کنید تا بتوانید در مورد یادگیری زبان هم برنامه داشته باشید.

این مقاله هشت نکته را به شما نشان می دهد که می تواند به شما در مورد چگونگی یادگیری زبان آلمانی به تنهایی کمک کند.

 

هشت نکته ساده برای صحبت کردن به زبان آلمانی:

1. صداهای حروف آلمانی را بشنوید و تکرار کنید

شروع به یادگیری الفبای آلمانی کنید، زیرا این سنگ بنای یادگیری زبان است، در حین گوش دادن به نحوه تلفظ هر حرف به طور جداگانه تمرکز کنید، سپس تلفظ آن را در وسط کلمه مقایسه کنید (یعنی با گروهی از حروف). همانطور که در هر زبانی وجود دارد، تلفظ دو حرف در کنار هم می تواند در مورد تلفظ هر کدام به تنهایی متفاوت باشد.

همچنین به حروفی که دارای umlaut (دو نقطه کوچک بالای حرف) هستند توجه ویژه ای داشته باشید زیرا این کار نحوه تلفظ حرف را تغییر می دهد و در نتیجه نحوه تلفظ کلمات را تغییر می دهد. یادگیری زبان آلمانی را باید از همینجا شروع کنید. کارشناسان معتقند متداول ترین زبان برای یادگیری بعد از زبان انگلیسی همین زبان آلمانی است.

 

2. برخی از کلمات اساسی را حفظ کنید

پس از تسلط بر حروف الفبا و صداهای حروف، نوبت به یادگیری چند “کلمات اساسی” می رسد. کلمات رایج را به خاطر بسپارید زیرا پایه و اساس ساخت واژگان شما را تشکیل می دهند.

مقاله پیشنهادی به شما  زبان انگلیسی چیست؟

در مورد کلماتی که نمی توانید بدون آنها در زبان مادری خود انجام دهید فکر کنید و به دنبال معادل های آلمانی باشید.

 

3. سعی کنید دایره لغات خود را از اسم، افعال و صفت افزایش دهید

هنگامی که بر برخی از اصول اولیه تسلط یافتید، وقت آن است که دایره لغات خود را با اسم ها، افعال و صفت ها گسترش دهید. سعی کنید یک هدف روزانه برای خود تعیین کنید، به عنوان مثال هر روز سه اسم، فعل و صفت جدید (در مجموع نه کلمه) یاد بگیرید به این ترتیب در مدت زمان کوتاهی پیشرفت چشمگیری خواهید داشت.

 

4. شروع به کنار هم قرار دادن جملات کنید

اکنون چند لغت اصلی آلمانی دارید، بنابراین وقت آن است که با یادگیری ساختار جمله آلمانی و نحوه چیدمان کلمات، از آنها استفاده کنید.

در دوره مبتدی آموزش زبان آلمانی می توانید در اینترنت توضیح جامعی در مورد ترتیب جایگاه کلمات در جمله آلمانی و نحوه ساخت آنها پیدا کنید.

سپس می‌توانید با چند تمرین آنلاین رایگان، استفاده از این قوانین را تمرین کنید.

 

5. تماشای فیلم و ویدیو به زبان آلمانی

هنگامی که بتوانید برخی از اصول زبان آلمانی را درک کنید، می توانید کمی تنوع را در سبک یادگیری خود وارد کنید، به عنوان مثال، فیلمی را که قبلاً تماشا کرده اید، اما آن را به زبان آلمانی تماشا کنید. می توانید از نوار ترجمه به زبان مادری خود برای آسان تر کردن آن استفاده کنید.

همانطور که سطح خود را بهبود می بخشد، سعی کنید فیلم های آلمانی را با یک نوار زیرنویس به زبان آلمانی تماشا کنید، که به شما کمک می کند تلفظ صحیح را در هنگام تماشای فیلم ها و فیلم ها به زبان آلمانی، این به مغز شما کمک می کند تا ارتباطات قوی تری بین کلماتی که یاد می گیرید و زمینه های موجود در آن ایجاد کند. که آنها ظاهر می شوند. این یک راه واقعا عالی برای شروع غوطه ور شدن در زبانی است که برای روان صحبت کردن حیاتی است.

مقاله پیشنهادی به شما  تاریخچه زبان انگلیسی از آغاز تا امروز

 

6. اخبار را به زبان آلمانی بخوانید

اگر خواندن یکی از علایق شماست، می‌توانید ستون‌های روزنامه‌های آلمانی را بخوانید، زیرا این یک راه اثبات شده و مفید برای یادگیری واژگان جدید آلمانی است به چندین مطالعه، که وقتی خودتان معنای یک کلمه را جستجو می کنید، تا حد زیادی در ذهن شما باقی می ماند.

7. با سایر زبان آموزان یا سخنرانان آلمانی ارتباط برقرار کنید

برقراری ارتباط با آلمانی زبانان بومی یا حتی با زبان آموزان آلمانی با استفاده از وب سایت هایی مانند Meetup برای ملاقات با افرادی که علاقه مند به یادگیری آلمانی هستند بسیار مفید است تا بتوانید همه با هم تمرین کنید. آنها همچنین منبع رقابت و انگیزه بیشتری خواهند بود. می‌توانید از سایت‌های مشابه برای ملاقات با یک دوست بومی آلمانی‌زبان استفاده کنید و با هم به آن زبان صحبت کنید.

 

8. خود را در زبان آلمانی غرق کنید تا واقعاً موفق شوید

به گفته محققان، بسیاری از متخصصان زبان موافقند که غوطه وری زبان سریع ترین راه برای مسلط شدن است و حتی ممکن است موثرتر از کلاس های رسمی یادگیری زبان باشد. منظور من این است که بهترین راه برای یادگیری آلمانی، تعامل با زبان است. در سبک یادگیری خود خلاق و متنوع باشید.

در پایان، در عصر حاضر، راه‌های سرگرم‌کننده زیادی برای یادگیری صحبت کردن به زبان آلمانی وجود دارد، حتی اگر مبتدی هستید، مطمئن شوید که از ابتدا تا زمانی که به درک جامعی از این زبان دست یابید، روش‌های سرگرم‌کننده را با هم ترکیب کنید و قادر به برقراری ارتباط با آن هستند. همانطور که می بینید ابزارهای زیادی برای موفقیت در یادگیری زبان وجود دارد، اما تنها کاری که باید انجام دهید این است که با آموزش و تمرین مداوم از این ابزارها بهره برداری کنید. مطمئن باشید که با اراده و اراده هیچ چیز غیر ممکن نیست! اگر دارید به کودکان زبان جدید می آموزید روشهای آموزش زبان دوم به کودکان را مطالعه کنید.

5/5 - (5 امتیاز)