فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

8 راه برای غوطه ور شدن در زبان انگلیسی در خانه

8 راه برای غوطه ور شدن در زبان انگلیسی در خانه

برای غوطه ور شدن در زبان انگلیسی در خانه چه راه هایی وجود دارد؟ بیایید با آن روبرو شویم… همه ما نمی‌توانیم فقط بلند شویم و به یک کشور انگلیسی زبان برویم تا کاملاً خودمان را غرق کنیم و مهارت‌های زبانی خود را بهبود بخشیم. خوشبختانه، این ضروری نیست. چندین مرحله ساده وجود دارد که می‌توانید برای استفاده منظم از زبان انگلیسی بدون ترک خانه یا شهری که در حال حاضر در آن زندگی می‌کنید، انجام دهید. این می‌تواند به سادگی پیاده سازی زبان انگلیسی در خواندن روزانه، سریال انگلیسی باشد. در اینجا چند نکته برای کمک به شما برای شروع فرآیند غوطه وری در زبان انگلیسی وجود دارد. همچنین از کتاب های پروفروش خودآموز استفاده نمایید.

 

1. از زمان رفت و آمد خود استفاده کنید

بسیاری از ما خارج از خانه کار می‌کنیم و با پیاده روی، اتوبوس یا مترو، دوچرخه سواری یا رانندگی به محل کار خود به محل کار خود می‌رسیم. چه ده دقیقه یا یک ساعت رفت و آمد داشته باشید، این یک فرصت عالی برای گوش دادن به موسیقی، اخبار یا پادکست به زبان انگلیسی است. لطفاً توجه داشته باشید که برای اینکه واقعاً از این زمان یادگیری زبان بهره مند شوید، مهم است که مطمئن شوید که بیشتر تمرکز خود را بر روی چیزی که می‌شنوید، به جای گوش دادن منفعلانه متمرکز می‌کنید.

 

2. دستگاه های تکنولوژیکی خود را تنظیم کنید

آیا برنامه ای دارید که همیشه از آن استفاده می‌کنید؟ آیا روزانه از رایانه خود برای کار استفاده می‌کنید؟ آیا همیشه در شبکه‌های اجتماعی هستید؟ تغییر تنظیمات زبان در تلفن، تلویزیون یا تبلتی که به صورت روزانه استفاده می‌کنید، تکراری را که برای «غوطه‌ور شدن» در زبان نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

3. زبان سریال، فیلم یا برنامه تلویزیونی را تغییر دهید که در حال تماشا هستید

این نه تنها به درک شنیداری شما کمک می‌کند، بلکه به شما امکان می‌دهد عبارات رایج‌تری را در زمینه‌ای که می‌شنوید مردم در خیابان یا در رویدادهای معمولی روزانه می‌گویند، یاد بگیرید. مطمئن شوید که چیزی را انتخاب کنید که مورد علاقه شما باشد و در سطح یادگیری زبان شما باشد. اگر درک یک سریال یا فیلم برایتان سخت است، با فیلم‌ها، کارتون‌ها یا انیمیشن‌های کوتاه و ساده یوتیوب شروع کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه گرامر انگلیسی را یاد بگیریم

 

4. شخصی را پیدا کنید تا به طور منظم با او صحبت کنید
(حداقل هر 2 هفته یکبار)

معلم انگلیسی پویای شما یک گزینه عالی است، اما این فرد لزوماً نیازی به معلم بودن ندارد، بلکه فقط یک زبان مادری انگلیسی است. یک شریک مکالمه می‌تواند به بهبود درک شنیداری و مهارت های گفتاری شما کمک کند. می‌توانید با شبکه‌سازی شروع کنید و از دوستان یا اعضای خانواده بپرسید که آیا دوستی دارند که زبان مادری او انگلیسی است. از طرف دیگر، می‌توانید از رسانه های اجتماعی با جستجو در فیس بوک یا اینستاگرام استفاده کنید. شما می‌توانید چیزی در مورد جستجوی یک شریک زبان در وب یا شخصاً در یک تابلوی اعلانات در یک کافی شاپ یا کتابخانه در منطقه خود پست کنید.

 

5. به انگلیسی بپزید یا بیرون بخورید

غذا نقش کلیدی در همه فرهنگ ها دارد، بنابراین از این اشتراک در آشپزخانه خود یا در یک رستوران محلی استفاده کنید. اگر یک سرآشپز طبیعی هستید، شروع به جستجوی دستور العمل هایی به زبان انگلیسی کنید که می‌توانید از آنها برای تهیه شام ​​استفاده کنید. این می‌تواند به ویژه برای یادگیری واژگان و عبارات بیشتر در مورد غذا یا ظروف مفید باشد. همچنین می‌توانید به دنبال یک کلاس آشپزی به زبان انگلیسی در جامعه خود باشید. اگر آشپزی کار شما نیست، پس به رستوران‌هایی بروید که منوهایی به زبان انگلیسی دارند و همچنین به کارمندان و/ یا مهمانان انگلیسی زبان بروید. می‌توانید هنگام سفارش و شروع به چت کردن با کارکنان منتظر یا صاحب (ها) تلفظ خود را تمرین کنید.

 

8 راه برای غوطه ور شدن در زبان انگلیسی در خانه

6. در مجله روزانه خود به زبان انگلیسی بنویسید

با نوشتن هر روز به زبان انگلیسی، مهارت‌های زبانی خود را بهبود خواهید داد. می‌توانید با نوشتن پنج جمله در مورد کاری که انجام داده اید و پنج جمله در مورد کاری که قرار است انجام دهید (تمرین زمان گذشته و آینده) شروع کنید. گزینه دیگر نوشتن یک داستان کوتاه یا فعالیت های روزانه است. هرچه قدر دوست داری می‌تونی به انگلیسی بنویسی مهمترین بخش این است که شما به طور مداوم در مورد چیزی به زبان انگلیسی می‌نویسید.

مقاله پیشنهادی به شما  تقویت مهارت Speaking

 

7. سازماندهی کنید…به زبان انگلیسی

روی وسایل خانه و یا محل کارتان برچسب بزنید. این می‌تواند شامل ظروف نقره، میز، تلویزیون، خودکار، پنجره و غیره باشد، اما محدود به آن نمی شود. تنها چیزی که نیاز دارید یک ظروف نوشتن، کاغذ و نوار چسب است  تکرار دیدن کلمات حداقل یک بار در روز یا بیشتر آنها را در ذهن شما تقویت می کند.

 

8. مطالعه کتاب

اگر عاشق مطالعه هستید، پس این می‌تواند یک تغییر ساده برای غوطه ور شدن در زبان انگلیسی در خانه باشد. بسته به زمان شما، این گزینه برای خواندن مطالب طولانی تر، مانند کتاب، یا چیز کوتاه تر، مانند مقاله وجود دارد. برای اینکه بیشترین بهره را از زمان مطالعه خود ببرید، مهمترین چیز این است که چیزی را می‌خوانید که برای شما جالب است و چیزی را در سطح زبان صحیح می‌خوانید. برای یافتن متنی در سطح زبان خود، باید حداقل 95 تا 98 درصد از کلمات هر صفحه را بفهمید.

وقتی صحبت از غرق شدن در زبان انگلیسی می شود، بسیاری از مردم احساس می کنند باید به یک کشور انگلیسی زبان بروند. این می تواند راه خوبی برای غوطه ور شدن در یک زبان باشد، اما اگر زمان، پول و امکانات لازم برای مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را داشته باشید، موفقیت آمیز تلقی می شود. همچنین این روش تنها در صورتی مفید است که افرادی را بیابید که بتوانید با آنها تعامل داشته باشید و در مورد موضوعات مختلف به زبان انگلیسی صحبت کنید، در غیر این صورت غوطه ور شدن زبان اتفاق نمی افتد. بسیاری از افرادی که به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کردند، پس از سال ها هرگز به این زبان تسلط نداشتند.

5/5 - (2 امتیاز)