فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید

زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید

آیا تا بحال به این قضیه فکرده اید که چگونه می‌توانید زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید؟ در حال حاضر شما در حال خواندن انگلیسی هستید. این بدان معناست که شما از مغز خود به روشی بسیار فعال استفاده می‌کنید. برای دست‌یابی به تسلط کامل در زبان انگلیسی می‌توانید برای بهبود هریک از مهارت‌های زبان انگلیسی خود اقدام به خرید عمده کتاب‌ زبان با تخفیف از سایت انتشارات دهکده.

خواندن، یک فرآیند بسیار فعال است. درست است که نویسنده کار زیادی می‌کند، اما خواننده هم باید سخت کار کند. وقتی متنی را می‌خوانید، باید برخی یا همه موارد زیر را انجام دهید:

 • صحنه ای را در ذهن خود تصور کنید
 • آنچه را که نویسنده می‌خواهد بگوید به وضوح درک کنید

مزایای خواندن

وقتی زبانی را یاد می‌گیرید، گوش دادن، صحبت کردن و نوشتن مهم هستند، اما خواندن هم نیز می‌تواند بسیار مفید باشد. خواندن مزایای زیادی دارد، از جمله:

یادگیری واژگان در زمینه

معمولاً هنگام خواندن با کلمات جدیدی روبرو می‌شوید. اگر کلمات جدید زیادی برای شما وجود دارد، سطح آن بسیار بالا است و باید چیز ساده‌تری بخوانید. اما اگر مثلاً حداکثر پنج کلمه جدید در هر صفحه وجود داشته باشد، این واژگان را به راحتی یاد خواهید گرفت. حتی ممکن است نیازی به استفاده از فرهنگ لغت نداشته باشید زیرا می‌توانید معنی را از بقیه متن (از داخل متن) حدس بزنید. نه تنها کلمات جدید را یاد می‌‍گیرید، بلکه می‌بینید که به طور طبیعی از آنها استفاده می‌شود.

مدلی برای نوشتن

وقتی مطالعه می‌کنید، مثال خوبی برای نوشتن به شما می‌دهد. متن هایی که می‌خوانید ساختارها و عباراتی را به شما نشان می‌دهند که می‌توانید هنگام نوشتن از آنها استفاده کنید.

دیدن ساختار صحیح جملات

وقتی مردم می‌نویسند، معمولاً از انگلیسی «درست» با ساختار گرامری مناسب استفاده می‌کنند. وقتی مردم صحبت می‌کنند این همیشه درست نیست. بنابراین، با خواندن، زبان انگلیسی گرامر را به طور طبیعی در متن می‌بینید و یاد می‌گیرید.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه انگلیسی را روانتر صحبت کنیم ؟

کار با سرعت خودتان

می‌توانید هر چقدر که دوست دارید سریع یا آهسته بخوانید. شما می‌توانید ده صفحه را در 30 دقیقه بخوانید، یا یک ساعت زمان صرف کنید تا فقط یک صفحه را بررسی کنید. مهم نیست. انتخاب باشماست. هنگام صحبت کردن یا گوش دادن نمی‌توانید این کار را به راحتی انجام دهید. این یکی از مزایای بزرگ خواندن است زیرا افراد مختلف با سرعت‌های متفاوتی کار می‌کنند.

زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید

پنج نکته برای اینکه زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید

نکته شماره 1
سعی کنید در سطح مناسب مطالعه کنید. چیزی را بخوانید که بتوانید (کم و بیش) بفهمید. اگر لازم است هر سه کلمه را متوقف کنید تا در فرهنگ لغت جستجو کنید، برای شما مناسب نیست و به زودی دلسرد خواهید شد.

نکته شماره 2
واژگان جدید را یادداشت کنید. اگر چهار یا پنج کلمه جدید در یک صفحه وجود دارد، آنها را در کتاب واژگان خود بنویسید. اما لازم نیست در حین مطالعه آنها را بنویسید. در عوض، سعی کنید معنی آنها را در حین خواندن حدس بزنید. آنها را با خودکار علامت گذاری کنید. سپس پس از پایان خواندن، برگردید و یک فرهنگ لغت را بررسی کنید و آنها را به کتاب واژگان خود اضافه کنید.

نکته شماره 3
سعی کنید به طور منظم مطالعه کنید. مثلاً روزی یک بار برای مدت کوتاهی مطالعه کنید. هر روز پانزده دقیقه بهتر از دو ساعت هر یکشنبه است. زمانی را برای خواندن و رعایت آن تعیین کنید. به عنوان مثال، می‌توانید پانزده دقیقه زمانی که به رختخواب می‌روید، یا زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، یا هنگام ناهار مطالعه کنید.

نکته شماره 4
سازماندهی کنید و همه چیز را آماده کنید

 • نشانگری برای برجسته کردن کلمات دشوار
 • یک دیکشنری
 • کتاب واژگان شما
 • یک خودکار برای نوشتن کلمات جدید

نکته شماره 5

آنچه به آن علاقه دارید را بخوانید. مجله یا کتابی در مورد موضوعی که دوست دارید انتخاب کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  بهترین راه برای یادگیری زبان در خانه از ابتدا

1-روزنامه ها
شما می‌توانید روزنامه‌های انگلیسی زبان را در تمام شهرهای بزرگ دنیا پیدا کنید. روزنامه‌ها جالب هستند زیرا در مورد زندگی واقعی و اخبار هستند. اما خواندن آنها آسان نیست. اگر سطح شما متوسط ​​یا بالاتر است، روزنامه بخوانید.

برخی از روزنامه های انگلیسی

 • تلگراف
 • زمان
 • ایندیپندنت
 • روزنامه گاردین
 • فایننشال تایمز (کسب و کار)
 • ساندی تایمز

برخی از روزنامه های آمریکایی

 • اینترنشنال هرالد تریبون
 • مجله نیویورک تایمز
 • وال استریت ژورنال (کسب و کار)

با مجلات زبان انگلیسی خود را از طریق خواندن تقویت کنید

برخی از مجلات به صورت هفتگی و برخی ماهانه منتشر می‌شوند. می‌توانید مجلات انگلیسی زبان را در بسیاری از شهرهای بزرگ دنیا پیدا کنید. اگر نمی‌توانید مجله مورد نظر خود را در شهر خود پیدا کنید، ممکن است بتوانید آن را برای تحویل سفارش دهید. بسیاری از مجلات تصاویری دارند که می‌تواند به درک شما کمک کند. برای اکثر مجلات به سطح متوسط ​​نیاز دارید.

مجلاتی در هر موضوعی وجود دارد

1-سیاست
2-وال استریت ژورنال (کسب و کار)
3-زبان
4-ماشین ها
5-موسیقی
6-داستان عاشقانه
7-مسافرت رفتن

کتاب ها

کتاب‌ها عمدتاً به موارد زیر تقسیم می شوند:

داستان (داستان و رمان)
خواندن بعضی از کتاب‌ها راحت‌تر از بقیه است. اغلب به نویسنده بستگی دارد. برای مثال آگاتا کریستی به سبک ساده‌تر و با واژگان ساده‌تر از استیون کینگ می‌نوشت. می‌توانید از کتابفروشی‌های تخصصی انگلیسی زبان در شهرهای بزرگ دنیا کتاب بخرید. همچنین ممکن است بتوانید برخی از کتاب‌های انگلیسی زبان را در کتابخانه‌ها پیدا کنید.

داستان های کوتاه
داستان های کوتاه می‌توانند انتخاب خوبی برای یادگیری زبان باشند زیرا کوتاه هستند. مثل خواندن یک کتاب کامل در چند صفحه است. شما تمام هیجان یک داستان را در یک کتاب دارید، اما فقط باید 5000 یا 10000 کلمه را بخوانید. بنابراین می‌توانید خیلی سریع داستان را تمام کنید و احساس کنید که به چیزی رسیده اید. داستان‌های کوتاه در مجلات و کتاب های داستان کوتاه و در اینترنت منتشر می‌شوند.

مقاله پیشنهادی به شما  دلایل مهم یادگیری زبان

حتی در روزهای تعطیل حداقل 2-4 ساعت تمرین داشته باشید

برای تسلط در 2-3 ماه، شما باید بسیار پیگیر باشید. به عبارت دیگر، شما باید 8-14 ساعت در روز (ترجیحاً عبارات کاربردی) زبان را تمرین کنید. بهتر است ۱ ساعت واژگان بخوانید، ۱ ساعت جلوی آینه مکالمات کتابی ساده را تمرین کنید. سپس به مدت 2 ساعت به زبان انگلیسی گوش دهید و 2 ساعت متون انگلیسی را بخوانید. و غیره.

 از بهترین کتاب ها استفاده کنید

با کتاب های کودکان که به زبان ساده تری نوشته شده اند و برای کمک به کودکان در یادگیری زبان طراحی شده اند، شروع کنید. اگر در حال مطالعه کتاب هایی هستید که قبلا به زبان انگلیسی یا فارسی خوانده اید و این کتاب را به خوبی می شناسید، این به شما کمک می کند تا سریعتر به این زبان عادت کنید. کتاب ها را با صدای بلند تمرین کنید.

5/5 - (2 امتیاز)