فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

تسلط بر زبان انگلیسی برای مهاجرت

تسلط بر زبان انگلیسی برای مهاجرت

 تسلط بر زبان انگلیسی برای مهاجرت تا چه اندازه مهم است ، و چه مدرک زبانی لازم داریم تا در سفارت کشورهای دیگر قابل تایید باشد ؟

کتاب های زیادی در این زمینه وجو دارد که می توانید برای تهیه کتاب زبان انگلیسی با تخفیف از انتشارات دهکده زبان استفاده نمایید. تایید و تعیین مدرک زبان برای مهاجرت به کشورهای دیگر، ارتباطی به سفارت کشور مورد نظر، نخواهد داشت. این قانون است که تعیین میکند چه نوع مدرکی برای چه کشوری مورد تایید است. با توجه به این که به کدام دانشگاه یا اداره، در کدام مکان یا کشور قصد مهاجرت دارید، باید در وب سایت رسمی دانشگاه یا اداره مورد نظر، به تحقیق و جستجو پرداخته تا مطلع شوید برای مهاجرت به مکان مورد نظر چه نوع مدرکی قابل قبول میباشد. اگر در وب سایت رسمی دانشگاه یا شرکت مورد نظر به دانشگاه، ایمیل هم بزنید، به طور مستقیم شما را راهنمایی خواهند کرد.

 

بهبود کیفیت مهاجرت با تسلط بر انگلیسی

“انگلیسی صحبت کن!” می تواند یکی از بی رحمانه ترین چیزهایی باشد که یک مهاجر می تواند بشنود. این می تواند به طور همزمان مانند یک تقاضا برای جذب فوری، اتهام بی وفایی، و فرض لجاجت یا نادانی به نظر برسد. در برخی محافل، درخواست مهاجران برای صحبت کردن به زبان انگلیسی با فراخوانی برای مهاجرت کمتر به طور کلی ترکیب شده است، گویی که تفاوت های زبانی خود توهین آمیز است. تصادفی نیست که “شما باید انگلیسی صحبت کنید!”

واقعیت ناراحت کننده این است که یادگیری زبان انگلیسی در واقع می تواند زندگی مهاجران را بسیار بهتر کند. مهاجرانی که انگلیسی یاد می گیرند هم درآمد خود را بهبود می بخشند و هم پذیرش خود را توسط سایر آمریکایی ها افزایش می دهند. اکثر مهاجران مایل به یادگیری زبان انگلیسی هستند و طرفداران مهاجرت فکر می‌کنند که انجام این کار برای آنها باید آسان تر باشد. متأسفانه، یافتن کلاس‌های انگلیسی مقرون به صرفه و در دسترس برای مهاجران بسیار دشوار است.

مقاله پیشنهادی به شما  خرید کتاب خودآموز زبان انگلیسی

 

در دانشگاهها چه نوع مدرک زبانی مورد قبول است؟

تسلط بر زبان انگلیسی برای مهاجرت مهم ترین نکته میباشد که باید به آن توجه کرد مورد دانشگاه ها مدرک آیلتس و تافل مورد قبول است. در مدارک آیلتس و تافل نیز به شماره سریال درج شده در زیر مدرک باید توجه کرد تا شماره سریال معتبر درج شده باشد مثلا در کشور انگلیس ukva جزو سنتر های مورد تایید نمی باشد.

 

مدرک آیلتس

IELTS مخفف کلمه ی  international English Langage Testing System می باشد. مدرک آیتلس در دو حالت جنرال و آکادمیک می باشد. اگر شما به قصد skill worker تصمیم به مهاجرت گرفته اید، مدرک جنرال مورد تایید است و امکان اخذ آن در مقایسه با مدرک آکادمیک آسانتر می باشد. اما اگر به قصد پذیرش در دانشگاه تصمیم به مهاجرت گرفته اید، حتما باید مدرک آکادمیک را دریافت کرده باشید.

تسلط بر زبان انگلیسی برای مهاجرت

 

مدرک دولینگو

به تازگی مدرکی به اسم دولینگو آمده است که آزمون آن آنلاین میباشد، و خیلی از دانشگاه های دنیا در شرایط بحرانی کرونا به ناچار به جای آیلتس این مدرک را هم می پذیرفتند. پذیرش با این مدرک فقط در برخی از دانشگاه ها مورد قبول میباشد.

این آزمون شرکت کردن در آزمون را برای تمامی افراد آسانتر کرده و به علت آنلاین بودن این آزمون امکان شرکت افراد بیشتری در آن فراهم می باشد. همچنین این آزمون های علاوه بر داشتن قیمت مناسب تر و تایم زمانی بهتر و به صرفه تر از دیگر آزمونهای زبان انگلیسی انتخاب بسیار خوبی خواهد بود.

هزینه ی این آزمون در مقایسه با آزمون های تافل و آیلتس بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر می باشد هزینه ی این آزمون تنها 49 دلار است اما آزمون آیلتس وتافل 215 و 225 دلار هستند وتعداد برگزاری این آزمون بسیار بیشتر از آزمون آیلتس و تافل می باشد. آزمون های تافل و آیلتس هر دو هفته یک بار برگزار میشود اما آزمون دولینگو در هر 24 ساعت برای افرادی که میخواهند در این آزمون شرکت کنند برگزار میشود.

مقاله پیشنهادی به شما  7 مزیت کلاس درس حضوری

زمان صرف شده برای آزمون دولینگو کمتر از یک ساعت می باشد اما در آزمون تافل و آیلتس این زمان به دوساعت و چهار ساعت می انجامد.

وبعد از دو روز نتیجه ی آزمون اعلام خواهد شد که این در آزمون تافل و آیلتس ده تا سیزده روز به طول می انجامد. پس با انتخاب این آزمون ضمن صرف وقت کمتر استرس کمتری را تا اعلام نتایج آزمون خواهید داشت و تا نهایت دو روز آینده نتیجه ی آن مشخص خواهد شد.

 

آیا مدرک موسسات برای مهاجرت قابل قبول است؟

توجه به این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است. برخی از موسسات اعتبار غیر واقعی کسب کرده اند و در نتیجه مدارک آن ها ممکن است مورد تایید نباشد. اما این بدان معنا نیست که نمیشود به هیچ یک از موسسات اعتنا کرد. بهتر است قبل از اقدام کردن به گرفتن مدرک از موسسه ای به وسیله ی ایمیل از وب سایت رسمی دانشگاه مورد نظر، مورد تایید بودن مدرک موسسه از نظر آن دانشگاه را بررسی کرد. اما این بدان معنا نیست که اگر از نظر آن دانشگاه مدرک موسسه قبول یا رد بود، در سایر دانشگاه ها نیز همین گونه است، زیرا قانون وضع شده در جاهای مختلف نیز، متفاوت است.

 

نمرات مورد قبول برای پدیرش در دانشگاه های دیگر به چه صورت میباشد؟

نمره ی مورد قبول برای پدیرش در دانشگاه ها وابسته به رشته تحصیلی و کشور مورد نظر برای مهاجرت دارد. باتوجه به تفاوت های قانون وضع شده در هرکشور این نمرات متفاوت است و این مطلب را باید در وب سایت رسمی مکان مورد نظر جستجو کرد.

اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید پیشنهاد می کنیم منابع آزمون آیلتس را از دست ندهید برای دریافت منابع آزمون آیلتس درب منزل از سایت دهکده زبان دیدن فرمایید.

5/5 - (3 امتیاز)