فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

تاثیر زبان انگلیسی در انتخاب شغل

تاثیر زبان انگلیسی در انتخاب شغل

اهمیت زبان انگلیسی در استخدام

همانطور که می‌دانیم، انگلیسی زبانی است که مردم از مناطق، فرهنگ ها و ملل مختلف را به هم متصل می‌کند. به‌طور پیش‌فرض، با توجه به اینکه انگلیسی‌ها چند سال پیش بر اکثر نقاط جهان حکومت می‌کردند، به راحتی می‌توانستند بذر زبان و فرهنگ انگلیسی را در آن کشورها بکارند. برای دست‌یابی به شغل مورد نظر می‌توانید برای بهبود هریک از مهارت‌های زبان انگلیسی خود می‌توانید اقدام به خرید کتاب آموزشی زبان با تخفیف از سایت انتشارات دهکده زبان نمایید.

به همین دلیل درحال حاضر در دنیا یادگرفتن زبان انگلیسی یک نکته مثبت برای کار و زندگی است. هرکی که زبان انگلیسی تسلط خوبی داشته باشد می‌تواند شغل خوبی را در دنیا پیدا کند. پیدا کردن شغل مناسب در حال حاضر بسیار دشوار است.

اما زبان انگلیسی خود یک شغل است و تسلط داشتن بر آن در پیدا کردن شغل بسیار موثر است. پس در یادگیری زبا انگلیس کوشا باشید تا بتوانید شغل مناسب خود را در شرکت‌ها پیدا کنید. توانایی استفاده کارآمد از یک زبان برای ماندن در کار بسیار ضروری است. بنابراین زبان انگلیسی بسیار مورد نیاز است. اولین فکری که به ذهن انسان خطور می‌کند، زبان است زمانی که بخواهد خود را برای شغلی مناسب جلوه دهد.

 فواید یادگرفتن زبان انگلیسی

 • زبان انگلیسی ارتباطات بین المللی است.
 • زبان رسانه و اینترنت است.
 • به معاشرت و سرگرمی کمک می‌کند.
 • زبان دانشگاه است.
 • فرصت‌های کسب درآمدی را فراتر از تصور هر کسی باز می‌کند.

پس در نتیجه زبان انگلیسی در دانشگاه و ایجاد اشتغال بسیار اهمیت دارد و می‌تواند منبع درآمدزایی خوبی برای شما باشد. بحث خود را با آشکار کردن اهمیت زبان انگلیسی در دانشگاه و ایجاد اشتغال ادامه می دهیم.

تاثیر زبان انگلیسی در انتخاب شغل

اهمیت زبان انگلیسی در دانشگاه

همانطور که می‌دانید زبان انگلیسی یک زبان بین المللی است که خیلی از کشور ها آن را زبان دوم خود می‌شناسند و برایشان اهمیت دارد. آنها سعی می‌کنند که زبان انگلیسی را در اولویت کار خود قراردهند .

مقاله پیشنهادی به شما  تقویت مکالمه ی انگلیسی در منزل

در مدارس و دانشگاه‌ها آن را به صورت اصولی تدریس می‌کنند. و افرادی که به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند در دانشگاه برتر جهان پذیرش میشوند و شغل های خوبی در شرکت‌ها پیدا می‌کنند. با یادگیری بهتر زبان انگلیسی آینده ای روشن در تمام نقاط جهان پیش روی شما خواهد بود.

در دنیای کاری امروزی تقریبا در تمام نقاط جهان، صحبت کردن به انگلیسی در محل کار برای همه الزامی است. تسلط بر زبان انگلیسی به عنوان یکی از مهارت‌های اشتغال پذیری در دنیای شرکت‌ها و دنیای اقتصادی پذیرفته شده است.

نگاهی به موقعیت‌هایی بیندازید که در آن زبان انگلیسی قبل از کار است. مثلا مشاغل نویسندگی، برای اینکه در یک روزنامه و مجله شغلی پیدا کنید، باید در نوشتن پیشرفته انگلیسی مهارت داشته باشید. دسته‌های دیگری از مشاغل نویسندگی وجود دارد که ممکن است به عنوان شغل و ایجاد درآمد دنبال شود.

 مهارت زبان انگلیسی در مشاغل

 1.  نویسنده آزاد
 2. رزومه نویس حرفه ای\نویسنده نامه جلد
 3. نویسنده محتوا
 4. مقاله نویس
 5. گزارش نویس
 6. کپی رایتر

شرکت‌های چند ملیتی نویسندگان حرفه ای را استخدام می‌کنند و آنها مانند سایر کارمندان در دفاتر کار می‌کنند، به هر حال برای نویسنده شدن و استخدام در این شرکت‌ها باید مهارت لازم را در مکالمه زبان انگلیسی داشته باشید. در زبان انگلیسی گزینه های نوشتاری، گرامر و واژگان ساده برای درک، نوشتن و پاسخ به ایمیل ها مورد نیاز است.و به هر کدام به نوبه خود برای استخدام باید تسلط کامل داشته باشید.

اثر زبان انگلیسی در مشاغل آموزشی

افراد قبل از اینکه حرفه معلمی را دنبال کنند، باید روی زبان انگلیسی شفاهی و نوشتاری خود کار کنند. آنها باید تلاش کنند تا لهجه انگلیسی واقعی داشته باشند و تلفظ صحیح انگلیسی را درکلاس برقرار کنند.

تا معلم و استاد خوبی برای دانش آموخته‌های خود باشند و آنها هم بتوانند همین روند آموزشی را با دیگر افراد جامعه پیش ببرند. یکی از نکات مهم برای ایجاد شغلی مناسب و زندگی خوب در تمام نقاط دنیا آموزش صحیح دادن و آموزش درست دیدن است که این خود می‌تواند در روند یادگیری بهتر موثر باشد .

مقاله پیشنهادی به شما  خرید کتاب زبان با ارسال رایگان

با انتخاب درست شما می‌توانید مسیر موفق‌تری داشته باشید در زبان انگلیسی همین است هرچه بهتر با گویش طرز صحبت کردن مردم آن کشور آشنا باشید بهتر می‌توانید با آنها ارتباط بگیرید و نیاز خود را برطرف کنید. تسلط به زبان انگلیسی شانس استخدام در شرکت‌های چند ملیتی در داخل کشور را افزایش می‌دهد و همچنین راه‌های زیادی را برای کسب درآمد در خارج از کشور باز می‌کند.

دانستن زبان انگلیسی به یک مهارت ضروری برای کارمندان برای دستیابی به یک شغل خوب تبدیل شده است. از رسانه تا اینترنت، از آموزش گرفته تا سرگرمی، زبان انگلیسی به عنوان یک رسانه متداول برای تعامل استفاده می‌شود، بنابراین یادگیری زبان انگلیسی برای همه مهم است.

شرکت هایی که وارد بازارهای جدید می شوند

دنیا انگلیسی را به عنوان زبان تجاری برای تجارت پذیرفته است. پس چرا یادگیری زبان برای موفقیت شغلی بسیار مهم است؟ به طور خلاصه، شما را متمایز می کند. تنها 7 درصد از دانشجویان دانشگاه در دوره های زبان ثبت نام می‌کنند. علاوه بر این، کمتر از 1 درصد افرادی که در دوره های زبان شرکت می‌کنند به آن زبان مسلط هستند.

اگر انگلیسی صحبت می‌کنید، هنگام ورود به بازارهای خارجی مزیت شخصی بزرگی به شما می‌دهد. با توانایی برقراری ارتباط به زبان آنها، در موقعیت بهتری برای انجام تجارت خواهید بود. نه تنها می توانید به زبان آنها ارتباط برقرار کنید، بلکه با فرهنگ کشور هدف نیز بهتر آشنا خواهید شد.

خودتان را به جای شرکت های خارجی بگذارید. ترجیح می دهید با چه کسی تجارت کنید؟ فردی که به زبان شما مسلط است یا فردی که با فرهنگ و زبان شما آشنایی ندارد؟ تفاوت در فرهنگ تجارت و آداب معاشرت در خارج از کشور اغلب به اشتباه درک می شود و بسیاری از سرمایه گذاری های خارج از کشور به دلیل عدم درک اهمیت روابط بین فرهنگی از بین رفته است.

مقاله پیشنهادی به شما  زبان انگلیسی در مسافرت

روابط کاری بهتری ایجاد می کند

هنگام کار با شرکای بین المللی، حفظ روابط ارزشمندتر از ایجاد روابط جدید است. پس چگونه می‌خواهید آن را انجام دهید؟ با همان روش‌های معمول تجاری؟ همانطور که احتمالاً با زبان خود راحت صحبت می‌کنید، شرکای بین المللی شما نیز طبیعتاً ترجیح می‌دهند بدون نیاز به مترجم به زبان خود تجارت کنند. اگر به زبان و فرهنگ طرف مقابل علاقه نشان دهید، این رابطه آینده درخشانی خواهد داشت. و هنگامی که مشکلات ارتباطی ناگزیر به وجود می آیند، دانستن آداب کسب و کار می تواند شما را از تشخیص سوء تفاهمات ساده در هنگام بروز آنها باز دارد.

در واقع زبان یک ساخت مصنوعی نیست، بلکه یک وسیله زنده ارتباطی شفاهی و نوشتاری است که دائماً در حال تغییر است. نحوه صحبت و بیان ما مستقیماً با فرهنگ ما مرتبط است و البته متفاوت است حتی اگر دنیا به هم متصل باشد. خیلی کمک می‌کند که خود را به جای یک فرهنگ بیگانه قرار دهید و درک کنید که آنها جهان را چگونه درک می‌کنند.

ممکن است تعجب کنید که چرا باید بر زبان انگلیسی بیش از سایر زبان هایی که به آنها مسلط هستید تأکید کنید و حتی چرا تسلط به زبان انگلیسی عامل مهمی در ارزیابی مناسب بودن یا نبودن افراد برای شغل مورد نظر است. چرا زبان انگلیسی در تجارت اهمیت دارد؟ بدانید که انگلیسی در تجارت مهم است حقیقت را بپذیر. انگلیسی زبان جهانی ارتباطات و تجارت است، انگلیسی بیشترین گفتار و نوشتار در جهان است.

انگلیسی نیز زبان اینترنت است. زبان انگلیسی توسط بسیاری از کاربران اینترنت استفاده می شود و همچنین اولین زبان فناوری است. علاوه بر این، باید بدانید که چگونه از فناوری در محل کار خود به درستی استفاده کنید. قادر به کار با فایل های پاورپوینت و اکسل، دریافت دعوت نامه برای سخنرانی، انجام تحقیقات با کیفیت بالا و استفاده از رسانه های اجتماعی به خوبی باشید.

5/5 - (3 امتیاز)