فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

استعداد در مقابل سخت کوشی در یادگیری زبان

استعداد یادگیری زبان انگلیسی

چند بار شنیده‌اید یا حتی با خود گفته‌اید که برای موفقیت در یادگیری زبان به استعداد نیاز دارید؟ و یا برخی میپرسند آیا استعداد یادگیری زبان انگلیسی را دارم؟ احتمالاً تعداد زیادی از کودکان یا بزرگسالان را ملاقات کرده‌اید که بدون هیچ مشکلی به زبانی کاملاً تسلط دارند. ممکن است سریع قضاوت کنید که آنها با استعداد هستند، اما در واقعیت این احتمال وجود دارد که آنها فقط سخت تلاش کنند و تمرین زیادی داشته باشند. در واقع، من متوجه شدم که هر کسی در صورت تلاش و پشتکار می‌تواند یک زبان را یاد بگیرد. بنابراین در این مقاله ما اهمیت سخت کوشی برای یادگیری یک زبان را در مقایسه با آنچه گفته می‌شود استعدادی است که ذاتاً به وجود می‌آید، بررسی می‌کنیم.

ارزش سخت کوشی در یادگیری زبان

برای یادگیری هر چیزی باید زمان و تلاش خود را صرف آن کنید. کار سخت و تمرین منظم به تبدیل هر کسی از یک آماتور به یک حرفه‌ای کمک می‌کند. من واقعاً معتقدم که سخت کوشی همیشه نتیجه می‌دهد. در ابتدا شما باید با روند صحیح یادگیری زبان آشنا شوید و سپس تلاش کنید تا به هدف خود برسید.

گاهی اوقات این موضوع صرفاً به توانایی شما در یادگیری سریع مربوط می‌شود، و این در مدارس بیشتر مشهود است، جایی که کلاس‌های درس شامل تعداد زیادی از کودکان با توانایی‌ها، پیشینه‌ها و علایق مختلف است و یک معلم تنها آنها را در درس هایشان راهنمایی می‌کند. کسانی که به سرعت یاد می‌گیرند اغلب از معلمان تمجید و تمجید می‌کنند که به نوبه خود اعتماد به نفس آنها را افزایش می‌دهد و انگیزه لازم برای تلاش بیشتر و دستیابی به موفقیت‌های بیشتر را در اختیار آنها قرار می‌دهد، اما از طرف دیگر افراد زیادی هستند که با مشکلات روبرو می‌شوند.
ممکن است این را نوعی سهل انگاری بدانند و در نتیجه بر عزت نفس آنها تأثیر منفی بگذارد و باعث شود در هنگام برخورد با موانع به راحتی تسلیم شوند. چندین بار تلاش می‌کنند، آنها خود را متقاعد می‌کنند که نمی‌توانند یاد بگیرند و این مشکل است. وقتی کاری دشوار است، به این معنی نیست که غیرممکن است. به خصوص انجام آن در هنگام یادگیری زبان. اگر برایتان سخت است، آن را بهانه‌ای برای تسلیم شدن قرار ندهید، در عوض، از آن به عنوان انگیزه‌ای برای کمک به پیشرفت خود و تغییر روش یا روشی که در یادگیری زبان استفاده می‌کنید استفاده کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  زبان آموز انگلیسی

 

اهمیت معلمان زبان خارجی

نقش معلمان تنها انتقال دانش نیست، بلکه همیشه برای حمایت و الهام بخشیدن به دانش‌آموزان خود در هنگام مواجهه با موانع در طول تحصیل است. این امر به ویژه برای دانش آموزان جوان بسیار مهم است، زیرا ایجاد عزت نفس برای آنها در آن سن بسیار مهم است، به همین دلیل والدینی که می‌خواهند فرزندانشان زبان جدیدی یاد بگیرند باید در انتخاب مدارس دقت کنند تا روش‌هایی که استفاده می‌کنند باید روی آنها تمرکز کنند. الهام بخش… کودکان و هدف آنها این است که به آنها کمک کنند تا دایره لغات خود را حتی بدون داشتن بهترین کتاب برای یادگیری لغت انگلیسی به راحتی بسازند و درک خود را با استفاده از روش ها و مواد مفید افزایش دهند.

داشتن معلمانی که به دانش آموزان خود اهمیت می‌دهند بسیار مهم است، زیرا آنها به هر کودک توجه یکسانی دارند، دانش آموزان را تشویق می‌کنند تا خود را ابراز کنند و خلاقیت دانش آموزان خود را برای آموزش بهتر به آنها در نظر می‌گیرند و رشد می‌دهند. چیزهای بیشتری برای ارائه به دانش آموزان خود خواهد داشت و روند یادگیری را لذت بخش تر می‌کند.

 

آیا هوش زبانی همان استعداد یادگیری زبان است؟

وقتی مردم می‌گویند که فردی استعداد یادگیری زبان دارد، بیشتر به این معناست که این فرد تا حدودی باهوش است. داشتن هوش زبانی به این معنی است که او روشی متمایز برای برخورد با قوانین جدید، پایگاه واژگان وسیع و توانایی دارد. تا بفهمد زبان چگونه کار می‌کند تا بتواند از آن در زندگی روزمره خود استفاده کند. اگر شما هم دارید به تنهایی برای یادگیری زبان تلاش میکنید حتما مقاله 10 نکته برای یادگیری سریع انگلیسی را مطالعه کنید.

 

آیا هوش زبانی یادگیری زبان ها را آسان تر می کند؟

هوش زبانی باعث می‌شود که قواعد اولیه زبان را درک کنید و واژگان جدید را سریع به خاطر بسپارید و این باعث می‌شود زبان ها را سریع تر و با تلاش کمتر یاد بگیرید، همانطور که یادگیری نواختن ساز یا آواز شما را به یک نوازنده تبدیل نمی‌کند. هوش زبانی شما را چندزبانه نمی کند، مطمئناً می‌تواند، برای شما در یادگیری زبان مفید است، اما به این معنی نیست که موفقیت را تضمین می‌کنید، بلکه باید برای رسیدن به اهداف خود برای رسیدن به زبان، سخت کار کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  روند صحیح یادگیری زبان

بنابراین دفعه بعد که به خود می‌گویید نمی‌توانید زبانی را یاد بگیرید زیرا استعداد آن را ندارید، به آنچه در این مقاله در مورد آن صحبت کردیم فکر کنید و همیشه به یاد داشته باشید که می‌توانید. اکنون هدف خود را حفظ کنید. تلاش کردن حتی زمانی که همه چیز خیلی سخت به نظر می‌رسد. با پشتکار و سخت کوشی به زبان خارجی که یاد می‌گیرید مسلط خواهید شد و توصیه من به شما: هر روز به خود بگویید که می‌توانید این کار را انجام دهید و در نهایت به هدف خود خواهید رسید، باور کنید.

5/5 - (5 امتیاز)