فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

چگونه گرامر انگلیسی را یاد بگیریم

چگونه گرامر انگلیسی را یاد بگیریم

این یک واقعیت شناخته شده است که مردم به محض شنیدن دستور زبان انگلیسی، بلافاصله به دلیل ظرافت‌ها، زمان‌ها و پیچیدگی‌های زیاد وحشت می‌کنند. اما شایان ذکر است که همه چیز آنقدرها هم که در نگاه اول به نظر می‌رسد ترسناک نیست. یک رویکرد یکپارچه به شما این امکان را می‌دهد که به راحتی با این کار کنار بیایید و تمام احساسات ترس و خرافه را که در جامعه ریشه دارد را پشت سر بگذارید. به عنوان مثال، حتی زبان فارسی برای خارجی‌ها بسیار دشوارتر و نامفهوم تر از انگلیسی برای ما خواهد بود. بنابراین، شما فقط باید شروع به مطالعه مداوم آن کنید. کل ساختار زبان انگلیسی کاملاً منطقی ساخته شده است، بسیاری از قوانین از یکدیگر پیروی می کنند. بنابراین، لازم است از دانش پایه حرکت کرد و سپس با تکرار مطالب پوشش داده شده، به کارهای پیچیده تر رفت.

مطالب خوب کلید موفقیت در یادگیری گرامر زبان انگلیسی

در مورد چگونگی یادگیری گرامر انگلیسی، ادبیات خاصی می تواند کمک کند، که در آن تمام جنبه های مربوط به ساختارهای دستوری به تفصیل و به زبان قابل فهم توضیح داده خواهد شد. مهم است که همه آنها با مثال‌های خاصی که به راحتی قابل درک هستند پشتیبانی شوند.

اما اگر فرد نتواند عناصر خاصی را به خاطر بسپارد، حتی بهترین کتاب درسی به رسیدن به هدف کمک نمی‌کند. برای انجام این کار، لازم است ابزاری را انتخاب کنید که با ویژگی‌های مختلف حافظه یک دانش آموز خاص مطابقت دارد. قبلا راجع به موثرترین راه ها برای بهبود زبان انگلیسی مطلب جالبی نوشتیم که می‌تواند به شما کمک کنید. به عنوان مثال، برای برخی راحت تر است که یک تصویر روشن را به خاطر بسپارند، در حالی که دیگران با شنیدن اطلاعات را بهتر درک می‌کنند. با در نظر گرفتن این موضوع، همیشه باید فرم‌های کاری را انتخاب کنید که مناسب‌ترین آنها باشد. حتی گاهی می‌توانید اطلاعاتی را که برای مطالعه نیاز دارید چاپ کنید تا همیشه جلوی چشمان شما باشد. همه چیزهایی که آموخته‌اید باید همیشه در عمل تجمیع شوند؛ برای این کار می‌توانید در اینترنت به جستجوی آزمون‌ها و پرسش‌نامه‌های مختلفی بپردازید که برای سطوح مختلف دانش طراحی شده‌اند. بهتر است یک سری تمرینات برای تلفیق مطالب خاصی در روند مطالعه آن انجام دهید، به عنوان مثال، اینها می‌تواند قوانین استفاده از افعال معین باشد.

مقاله پیشنهادی به شما  آینده یادگیری زبان چیست؟

 

آموزش گرامر انگلیسی

اغلب مطالعه مداوم کتاب‌های زبان به نتیجه مطلوب نمی‌رسد. وقتی یک فصل کامل می‌شود و دانش آموزان به فصل بعدی می‌روند، اغلب اطلاعاتی را که تازه یاد گرفته‌اند فراموش می‌کنند. به همین دلیل است که تمرین مداوم بسیار مهم است. گزینه‌های مختلفی برای این کار مناسب است که در میان آنها باید موارد زیر را برجسته کرد:

  • استفاده از ساختارها و قواعد گرامری برای ساختن جملات هنگام برقراری ارتباط با افراد بومی در شبکه‌های اجتماعی یا وب‌سایت‌های مختلف، بحث در مورد موضوعات مختلف موضوعی در یک کلاس مکالمه؛
  • آموزش به دیگران برای جذب بهتر اطلاعات دریافتی تا بتوانید پیشرفت خود را با پیشرفت دیگران مقایسه کنید.
  • سفر به کشورهای انگلیسی زبان: در این صورت، غوطه ور شدن کامل در یک محیط زبان خارجی وجود دارد، بنابراین چاره‌ای وجود نخواهد داشت، شما باید از تمام دانش خود در زبان انگلیسی استفاده کنید.

برای کسانی که عاشق ادبیات داستانی یا غیرداستانی هستند، بهتر است آثار و مقالات را به زبان انگلیسی بخوانند تا نمونه های عینی از نحوه استفاده نویسندگان از قواعد دستور زبان را ببینند. در این مورد، سریال های تلویزیونی، فیلم ها و آهنگ ها نیز مناسب هستند: سعی کنید بفهمید آهنگ مورد علاقه شما در مورد چیست، شخصیت های فیلم به چه معنا هستند. سخت است، اما فقط در ابتدا.

 

چند جنبه کلی

بهتر است شروع به مطالعه گرامر در یک دوره زبان خارجی (به صورت انفرادی با یک معلم یا گروهی) کنید. اگر قصد دارید به تنهایی گرامر را مطالعه کنید، پس باید وظایفی را برای خود تعیین کنید و سعی کنید آنها را تا زمان مشخصی تکمیل کنید. دیگر نباید این جمله را بگید برای یادگیری زبان انگلیسی وقت ندارم. از اشتباه کردن نترسید، زیرا آنها همیشه ظاهر می‌شوند. نکته اصلی این است که آنها را تجزیه و تحلیل کنید، تنبل نباشید و با خودتان صادق باشید. اگر موضوعی به خوبی پوشش داده نشده است، باید دوباره بنشینید و آن را کشف کنید. برنامه های مختلفی با هدف یادگیری گرامر می‌توانند در این زمینه کمک کنند. آنها مسائل کلی را با جزئیات کافی مورد بحث قرار می دهند، نمونه های واقعی را ارائه می دهند و سپس تکالیفی را برای تقویت مطالب تحت پوشش ارائه می‌کنند. این مسیر برای کسانی مناسب است که وقت ندارند کاملاً در مشکل غوطه ور شوند و مثلاً یک ساعت در راه کار یا خانه دارند که می توان آن را به زبان انگلیسی اختصاص داد.

مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری زبان انگلیسی در کودکان

یادگیری گرامر انگلیسی کاملاً ممکن است! بسیاری از مردم جهان قبلاً این کار را انجام داده اند، بنابراین هیچ چیز غیرممکنی در مورد آن وجود ندارد. نکته اصلی تدریجی بودن و تمرین مداوم است که به شما کمک می کند آموخته های خود را جذب کنید و سپس از دانش به دست آمده در زندگی واقعی استفاده کنید.

5/5 - (5 امتیاز)