فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی

بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی

لیست ما شامل بهترین کتاب های یادگیری زبان انگلیسی در سال 2023 است که توسط زبان آموزان و معلمان برجسته در سراسر جهان توصیه می‌شود. کجا می‌توانید کتاب آموزش انگلیسی مناسب خود را پیدا کنید؟ چه نوع کتاب‌های درسی انگلیسی وجود دارد؟ در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ خود را پیدا کنید. در مجموع، ما بیش از 1000 عنوان کتاب آموزشی و کمک آموزشی انگلیسی عالی را منتشر کرده‌ایم که به شما کمک می‌کند زبان را از ابتدا یاد بگیرید، سطح زبان خود را ارتقا دهید یا برای امتحان انگلیسی آماده شوید.

 

1. English Grammar in Use

English Grammar in Use

مجموعه‌ای از 3 کتاب راهنمای یادگیری زبان انگلیسی است که در سراسر جهان بسیار محبوب است. این مجموعه از کتاب‌های درسی برای سطوح مبتدی، متوسط ​​و پیشرفته تشکیل شده است، بنابراین برای دانش آموزان در هر سنی و هر سطح علمی مناسب است. تمرکز اصلی مجموعه بر گرامر انگلیسی است. هر کتاب درسی شامل بیش از 100 تمرین گرامر با کلید است، و همچنین شامل مواد مرجع، تئوری و توضیحات مفصل در مورد تمام تفاوت های گرامری است. علاوه بر این، کتاب شامل CD با تمرینات اضافی برای خودآزمایی است.

 

2. English for Everyone

English for Everyone

اگر می‌خواهید انگلیسی را به تنهایی از ابتدا یاد بگیرید، مجموعه English for Everyone برای شما مناسب است. به گفته بسیاری از دانش آموزان، این بهترین آموزش زبان انگلیسی در بازار است که تمام مهارت‌های زبانی را به شکلی راحت و در دسترس پوشش می‌دهد: خواندن، شنیدن، نوشتن و صحبت کردن.

تمرین‌های متعدد در کتاب کمک می‌کند تا به سرعت گرامر و واژگان خود را بهبود بخشید. امتیاز دیگر، درس‌های صوتی است که به صورت آنلاین یا از طریق یک برنامه تلفن همراه در دسترس است.

 

3. English File

English File

این سری محبوب از کتاب‌های درسی مدرن برای شش سطح زبان، از مبتدی تا پیشرفته تشکیل شده است. هر کتاب درسی این مجموعه جامع است و به طور مساوی تمام مهارت‌های زبانی دانش آموزان را توسعه می‌دهد.

کتاب درسی شامل دروس، وظایف عملی و تکالیفی برای تکرار مطالب مورد مطالعه است. قوانین خواندن و ظرافت های گرامری نیز در اینجا توضیح داده شده است، موضوعات و تمرین هایی برای توسعه واژگان وجود دارد.

در عین حال، ویژگی متمایز کتاب های درسی این است که آنها بر اساس انگلیسی مدرن ساخته شده اند و گفتار واقعی افراد بومی را آموزش می‌دهند.

برای توسعه مهارت های نوشتاری، به دانش آموزان تعدادی تکالیف برای نوشتن مقاله و سایر متون ارائه می شود. هر کتاب درسی همچنین شامل یک دوره آنلاین با فعالیت های صوتی و تصویری تعاملی، درس ها و مطالب خودآموز است.

 

4. Cutting Edge

مجموعه‌ای از کتاب‌های آموزش زبان اثبات شده برای سطوح مختلف زبان، از مبتدی تا پیشرفته است. شما می‌توانید از روی کتاب درسی به صورت مستقل یا با یک معلم خصوصی مطالعه کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه زبان انگلیسی را به تنهایی یاد بگیریم؟

بسته به اهداف خود، علاوه بر کتاب درسی اصلی، می‌توانید یک کتاب درسی الکترونیک تعاملی، یک راهنمای معلم، یک کتاب کار با کلید، ضبط صدا، DVD یا CD خریداری کنید.

هر کتاب درسی Cutting Edge به دروس تقسیم شده است و باعث بهبود تدریجی و جامع همه مهارت های زبانی می شود. همچنین این یکی از بهترین کتاب های درسی برای آمادگی برای لیسنینگ آیلتس است!

 

5. Practice Makes Perfect: Complete English All-in-One

Complete English All-in-One

کتاب درسی زبان انگلیسی بسیار پرطرفدار در خارج از کشور که یک دوره کامل زبان در یک کتاب می‌باشد. این یک کتاب درسی ESL انگلیسی است که به طور خاص برای دانش آموزان انگلیسی به عنوان زبان دوم طراحی شده است.

این نشریه شامل بخش‌هایی است که به مهارت‌های اساسی انگلیسی، گرامر، توسعه واژگان، مهارت‌های گفتاری و مطالعه افعال و اشکال آنها اختصاص دارد. سازندگان کتاب درسی ادعا می‌کنند که کلید یادگیری موفقیت آمیز یک زبان خارجی تمرین است. بنابراین، کتابچه راهنمای شامل تعداد زیادی کار و تمرین عملی است.

 

6. Speakout

Speakout

به دنبال آموزش برای مکالمه به زبان انگلیسی هستید؟ به دفترچه راهنمای Speakout توجه کنید که هدف اصلی آن توسعه گفتار زبان آموزان است. با مطالعه کتاب‌های درسی این مجموعه با تئوری آشنا می‌شوید و کاربرد زبان انگلیسی را در عمل یاد می‌گیرید. هر درس با یک ویدیوی بی بی سی و یک پادکست همراه با مصاحبه به زبان انگلیسی همراه است. بنابراین، این راهنما برای توسعه واژگان، مهارت های شنیداری و گفتاری بسیار عالی است.

 

7. Oxford Practice Grammar

ساختار این مجموعه کتاب درسی بسیار شبیه به English Grammar in Use است. کتاب‌های درسی نیز بر گرامری متمرکز هستند و موضوعات گرامر را در تمام سطوح زبان پوشش می‌دهند.

ترکیب تئوری و تمرین های عملی این کتاب‌های درسی را برای خودآموزی زبان انگلیسی ایده آل می‌کند. بعد از هر چند درس، به دانش آموزان خودآزمایی ارائه می‌شود و در پایان هر کتاب یک تست بزرگ از تمام مطالب مطالعه شده وجود دارد.

 

8. Dreyer’s English

راهنمای منحصر به فرد زبان انگلیسی به عنوان کتاب سال شناخته شد و طبق گفته نیویورک تایمز نه تنها در بین خارجی‌ها، بلکه در بین انگلیسی زبانان بومی نیز پرفروش شد.

چکیده کتاب درسی به این صورت است: «ما همیشه می نویسیم: کتاب، وبلاگ، ایمیل. نامه های زیادی. و همه ما می خواهیم بهتر بنویسیم. بنجامین درایر اینجاست تا کمک کند.

بنجامین درایر یک ویراستار افسانه‌ای در Random House است و در صفحات کتاب خود، اسرار دستور زبان انگلیسی مدرن را با هر کسی که می‌خواهد زبان خود را به سطح بالاتری برساند در میان می‌گذارد. اگر در حال حاضر به خوبی انگلیسی صحبت می کنید، وقت آن است که آن را با کمک این کتاب صیقل دهید.

مقاله پیشنهادی به شما  تقویت Listening در ۵مرحله

 

9. New Total English

مجموعه شش کتاب که مجدداً منتشر شده است، تمام جنبه‌های انگلیسی را برای خودآموزی مداوم پوشش می‌دهد. هر کتاب درسی به 10-12 قسمت با دروس، اطلاعات پیش زمینه، وظایف تمرینی، کلمات جدید و مراجع دستور زبان تقسیم شده است.

این سری از کتاب‌های درسی، مانند نسخه‌های مشابه خود، با استفاده از دیسک‌ها و برنامه‌های متنی در انتهای کتاب‌های درسی، مهارت شنیداری خود را بهبود بخشید. علاوه بر این، راهنما حاوی نکات مفید و روش زندگی زبان هستند، به عنوان مثال، در مورد نحوه صحیح نوشتن انواع مختلف متون به زبان انگلیسی.

مزیت مهم این مجموعه این است که یادگیری عمیق زبان انگلیسی را با تمرکز بر گرامر و واژگان ارائه می‌دهد. شاید یادگیری آن آسان نباشد، اما نتایج شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد!

 

10. Uncovering the Logic of English

این کتاب درسی انگلیسی برنده جوایز متعددی شده است و یکی از موثرترین ها برای یادگیری زبان انگلیسی به حساب می‌آید. این بر اساس یک ایده انقلابی است: یک رویکرد منطقی برای یادگیری یک زبان، درک عمیق ساختار و قوانین آن به دانش آموزان کمک می کند تا سریعتر به گرامر، املا و حفظ کلمات جدید تسلط پیدا کنند.

کتاب درسی به شما کمک می‌کند نگاهی تازه به خواندن، املا و دستور زبان انگلیسی داشته باشید. با آن می توان زبان انگلیسی را از طریق یک رویکرد منطقی و معنادار آموخت.

 

موثرترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی چیست؟

بهتر است چندین روش یادگیری زبان انگلیسی را با هم ترکیب کنید. در عین حال مهم است که از برنامه مرکزی یادگیری زبان (که توسط کتاب درسی، دوره زبان، استاد راهنما، اپلیکیشن موبایلی برای یادگیری زبان و… تنظیم شده است) عدول نکنید و سعی نکنید از آن پیشی بگیرید.

راز موفقیت در توسعه یکنواخت تمام مهارت های زبانی و منظم بودن کلاس هاست!

 

بهترین کتاب درسی انگلیسی چیست؟

بهترین کتاب درسی وجود ندارد. این بستگی به سطح زبان، اهداف و تکنیکی دارد که برای شما مناسب است. در ابتدای این مقاله می توانید 10 کتاب درسی محبوب انگلیسی را که توسط افرادی از سراسر جهان توصیه شده است، بیابید.

 

برای مطالعه زبان انگلیسی کدام کتاب درسی را انتخاب کنم؟

هنگام انتخاب کتاب درسی انگلیسی، توصیه می‌کنیم بر موارد زیر تمرکز کنید:

  • سطح زبان فعلی شما
  • اهداف شما (آیا این باید یک دوره زبان عمومی باشد یا یک کتاب درسی در یک موضوع خاص؟)
  • تقاضا و محبوبیت کتاب درسی
  • ارتباط کتاب درسی (این امر به ویژه برای کتاب های درسی برای آزمون های آیلتس، تافل و سایر آزمون ها مهم است)
مقاله پیشنهادی به شما  بهترین کتاب برای یادگیری زبان انگلیسی

کدام کتاب درسی را برای یادگیری زبان انگلیسی از صفر انتخاب کنیم؟

مقاله ما شامل بسیاری از کتاب‌های درسی انگلیسی برای مبتدیان است.

مایلیم یک بار دیگر توجه شما را به سری کتاب های درسی English for Everyone و Learning English as a Foreign Language For Dummies جلب کنیم. این کتاب‌های درسی بسیار محبوب هستند و ثابت کرده‌اند که برای کسانی که یادگیری انگلیسی بدون معلم و کلاس را از ابتدا انتخاب کردند عالی هستند.

 

چگونه بفهمم کتاب درسی انگلیسی برای من مناسب نیست؟

بسیار ساده. اگر توضیحات ارائه شده در کتاب درسی را متوجه نمی شوید، اگر احساس می کنید مطالب خیلی سطحی هستند یا به اندازه کافی آموزنده نیستند، اگر از مطالعه کتاب درسی بسیار خسته شده اید، این کتاب برای شما مناسب نیست.

همچنین مهم است که کتاب درسی دقیقاً با سطح زبان شما مطابقت داشته باشد. اگر یک مبتدی مطالعه را از کتاب درسی پیش متوسطه شروع کند، نتیجه خوبی نخواهد داشت.

 

آیا یادگیری زبان انگلیسی فقط با کتاب زبان امکان پذیر است؟

از نظر تئوری، بله. تاریخ افرادی را می‌شناسد که زبان‌های خارجی را فقط از کتاب‌های درسی چاپی یاد گرفته‌اند. برای مثال، یوری کنروزوف، مورخ و قوم شناس شوروی.

با این حال، این روزها هیچ فایده‌ای ندارد که خود را محدود کنید و کلاس های زبان خود را به 1-2 کتاب درسی محدود کنید. امروزه می توانید انگلیسی را به صورت آنلاین، در برنامه های خاص، از سریال های تلویزیونی، کتاب ها و غیره یاد بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق اینترنت با خارجی ها ارتباط برقرار کنید و تمرین زبان بهتری داشته باشید. بنابراین پاسخ این است “بله، شما می توانید.” اما آیا لازم است؟

 

یادگیری زبان انگلیسی چقدر طول می کشد؟

این به توانایی ها، شدت تمرین و اهدافی که تعیین می کنید بستگی دارد. به عنوان مثال، بسیاری از افراد علاقه مند هستند که آیا امکان یادگیری زبان انگلیسی در 1 سال وجود دارد؟

واقعیت این است که در یک سال کلاس، برخی زبان را آنقدر یاد می‌گیرند که در خارج از کشور شروع به برقراری ارتباط با آن می‌کنند، در حالی که برخی دیگر فقط موفق به یادگیری کلمات اولیه و درک نحوه ساختن یک جمله در همان سال می‌شوند. به احتمال زیاد، پس از 2 تا 3 ماه کلاس، متوجه خواهید شد که زبان انگلیسی چقدر برای شما آسان است و می توانید پیشرفت بیشتر خود را قضاوت کنید.

5/5 - (14 امتیاز)