فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

5 استراتژی عالی برای آمادگی تافل

5 استراتژی عالی برای آمادگی تافل

استراتژی عالی برای آمادگی تافل چیست؟ شرکت در تافل تقریبا همیشه یک تجربه استرس زا است. شما باید یک نمره خاص بگیرید. برای شرکت در آزمون هزینه زیادی پرداخت می‌کنید. شما ماه ها در حال آماده سازی بودید. مرکز آزمون ممکن است پر سر و صدا یا شلوغ باشد. شاید شب قبل خوب نخوابیده باشید. هیچ کاری برای انجام این کار وجود ندارد، اما شروع به آمادگی برای تافل از قبل یکی از بهترین کارهایی است که می‌توانید برای کاهش سطح استرس خود در روز آزمون انجام دهید. جهت برخورداری از آمادگی بیشتر می‌انید از منابع موثر و پرفروش وب سایت های معتبر مانند اتتشارات دهکده زبان خرید کتاب زبان انگلیسی را با تخفیف ویژه خریداری نمایید. در اینجا 5 استراتژی آماده سازی تافل وجود دارد که من آنها را موثر تشخیص داده ام:

 

یادداشت برداری خوبی شوید

در طول تافل، فقط یک بار می‌توانید به کلیپ های صوتی گوش دهید. سپس باید در مورد موضوعی که شنیده اید به سوالات پاسخ دهید، صحبت کنید یا بنویسید. از آنجایی که نمی‌توانید صدا را دوباره پخش کنید، باید یادداشت بردار خوبی شوید. می‌توانید یادداشت برداری را به زبان مادری یا انگلیسی خود تمرین کنید. احتمالاً بهتر است برخی از هر دو را انجام دهید. هدف شما این است که یادداشت برداری را در زمان واقعی، بدون از دست دادن چیزی که گوینده می‌گوید، یاد بگیرید. کلیپ های صوتی مختلف با طول ها و سطوح مختلف پیچیدگی را امتحان کنید، سپس دوباره به کلیپ گوش دهید و ببینید یادداشت های شما چقدر دقیق هستند این یک استراتژی عالی برای آمادگی تافل است. به چیزهایی که ممکن است ابتدایی به نظر برسند مانند چیدمان یادداشت‌ها و خوانایی دست خط خود توجه کنید. توانایی یادداشت برداری با اطمینان و ثبت تمام اطلاعات مهم در زمان واقعی کمک بزرگی به شما در آزمون تافل خواهد بود.

مقاله پیشنهادی به شما  اهمیت یادگیری زبان انگلیسی در ایران

 

در تست های تمرینی شرکت کنید

زمانی که برای تافل آماده می‌شوید، تقریبا همیشه به دنبال یک نمره خاص هستید. در طول دوره آماده سازی تافل، تنها با شرکت در آزمون های تمرینی می‌توانید متوجه شوید که به هدف خود نزدیک شده اید یا خیر. آزمون‌های تمرینی همچنین به شما کمک می‌کند تا احساسی نسبت به محیط آزمون، انواع سؤالات و محدودیت‌هایی که در روز آزمون با آن‌ها مواجه خواهید شد، داشته باشید. راه های مختلفی برای انجام تمرین تافل وجود دارد، از جمله استفاده از آزمون رایگان EF SET ما برای پیگیری پیشرفت شما. من مقاله ای در مورد پنج منبع محبوب آزمون تمرینی تافل نوشتم.

5 استراتژی عالی برای آمادگی تافل

هر روز بخوانید

حتی انگلیسی زبانان بومی واژگان خود را با خواندن می سازند. هر چه گسترده تر بخوانید، بیشتر در معرض مفاهیم و واژگان قرار می‌گیرید. هر چه دقیق تر بخوانید، مهارت‌های درک مطلب خود را بیشتر می‌کنید. به طور گسترده و دقیق بخوانید تا دامنه موضوعاتی را که به زبان انگلیسی با آنها راحت هستید گسترش دهید. شما هرگز نمی‌دانید چه موضوعاتی در آزمون تافل شما مطرح می‌شود، بنابراین بهتر است منطقه راحتی بسیار وسیعی داشته باشید.
به پادکست ها گوش دهید: رادیوهای گفتگوی انگلیسی زبان زیادی به صورت آنلاین وجود دارد، خواه بی بی سی یا NPR، کمدی یا اخبار را دوست داشته باشید. گوش دادن به سخنرانان بومی انگلیسی که با سرعت طبیعی خود انگلیسی صحبت می‌کنند، درک شنوایی شما را تقویت می‌کند. همچنین می‌توانید با پخش قسمت هایی از پادکست و تلاش برای تقلید تلفظ گوینده، مهارت های گفتاری خود را توسعه دهید. درک یک فایل ضبط شده سخت تر از درک یک ویدیو است زیرا سرنخ های زمینه یکسانی وجود ندارد. این باعث می شود پادکست ها برای تمرین درک شنیداری بهتر از تماشای فیلم یا برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی باشند.

 

یاد بگیرید تایپ را لمس کنید

بخش نوشتن امتحان از شما می‌خواهد که پاسخ‌های خود را روی یک رایانه ناآشنا با صفحه‌کلید QWERTY تایپ کنید. اگر تمام وقت خود را صرف مبارزه با صفحه کلید کنید، زمان زیادی برای نوشتن یک مقاله خوب نخواهید داشت. این یک مهارت ساده به نظر می رسد، اما بسیاری از مردم فراموش می کنند که برای آن آماده شوند. مطمئن شوید که می توانید به سرعت به زبان انگلیسی روی صفحه کلید QWERTY قبل از تاریخ آزمون تایپ کنید. ابزارهای آنلاین رایگان زیادی وجود دارد که به شما در یادگیری تایپ لمسی کمک می‌کند.

مقاله پیشنهادی به شما  زبان انگلیسی چیست؟

شنوایی باعث می شود اندام های شنوایی با تمرکز زیاد گوش کنند. بخش Listening تافل به شدت بر غلبه بر این بخش با یادگیری استراتژی های مشارکتی تاکید دارد. TOEFL – Test of English as a Foreign Language – یک آزمون بین المللی شناخته شده برای ارزیابی مهارت های خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن به زبان انگلیسی است. Listening تاثیر بسزایی در نمره کلی تافل دارد و بنابراین فرد باید با تسلط بر استراتژی ها از طریق تمرین، صبر، پشتکار و تمرکز حواس بتواند به این قسمت تسلط یابد.

لیسنینگ شامل سوالاتی در شش متن است که هر متن بین 3 تا 5 دقیقه طول می کشد. این متون شامل گفتگو بین دو دانشجو و چهار سخنرانی یا بحث دانشگاهی است. مکالمات شامل یک دانشجو، عضو هیئت علمی یا ارائه دهنده خدمات پردیس است. سخنرانی بخش کاملی از سخنرانی عمومی دانشگاهی است که ممکن است شامل مشارکت دانش‌آموز باشد و نیازی به دانش قبلی خاصی از حوزه موضوعی ندارد. هر متن چت و گفتار فقط یک بار منتشر می شود.شرکت کنندگان احتمالاً هنگام گوش دادن یادداشت برداری می کنند و می توانند هنگام پاسخ دادن به سؤالات به یادداشت های خود مراجعه کنند.

5/5 - (1 امتیاز)