فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

4 نکته برای یادگیری سریعتر یک زبان جدید

4 نکته برای یادگیری سریعتر یک زبان جدید

رفتن به چند کلاس زبان برای مسلط شدن کافی نیست. مطالعه (و تسلط!) یک زبان خارجی نیاز به تلاش، پشتکار و صبر دارد. اما با متمرکز کردن انرژی‌هایتان به روشی هوشمندانه و ایجاد چند تغییر در عادت‌هایتان، می‌توانید از زمان کلاس خود برای رسیدن به تسلط بسیار سریع‌تر استفاده کنید. برای رسیدن به هدف از کتاب های معتبر ربان انگلیسی استفاده کنید.

در اینجا نکات آزمایش شده ما برای تقویت یادگیری شما در کلاس درس آورده شده است:

1. از فهرست واژگان خود خلاقانه استفاده کنید

در حالی که به کلاس می‌روید، ممکن است فکر کنید هرگز کلمات جدیدی را که می‌شنوید فراموش نخواهید کرد. متأسفانه آنها معمولاً در مقادیری عرضه می‌شوند که با تکیه بر حافظه به تنهایی نمی‌توان آن را حفظ کرد. نوشتن را وارد عمل کنید عمل نوشتن چیزی، یادگیری را در ذهن ما تقویت می‌کند، و نگه داشتن فهرست کلمات راهی فوق العاده برای تمرین این است. اما می‌دانید چه چیزی حتی بهتر است؟ با استفاده از آن لیست ها!

برای مفید کردن فهرست واژگان خود، سعی کنید عادت به دسته‌بندی کلمات جدید و مرتبط کردن آنها با معانی آنها داشته باشید. تمرینی که به مغز شما دلیلی برای پردازش هر یک می‌دهد. برای شروع، از یکی از این تکنیک های “نگهداری بهتر لیست” استفاده کنید یا همه آنها را ترکیب کنید!

صفحه خود را به سه ستون تقسیم کنید که عبارتند از: کلمه، بخش گفتار آن (چه اسم، فعل، حرف اضافه و غیره) و تعریف. با شنیدن کلمات جدید، لیست خود را پر کنید. به عنوان مثال: “جراح”، “اسم”، “پزشکی که عمل انجام می‌دهد.” هنگام بازبینی برای امتحان خود، ستون‌ها را پوشش دهید.
کلمات جدید را با توجه به کاربردشان رنگ کنید، به عنوان مثال: قسمت گفتار، موضوع (سفر، کار، غذا)، یا کاربرد زبانی (اصطلاح عامیانه، گفتار رسمی/غیررسمی) هر کدام یک رنگ باشد. استفاده از رنگ به شما امکان می‌دهد کلمات مرتبط را به سرعت پیدا کنید و به شما در خودآزمایی کمک می‌کند.
با گنجاندن مثالی از کلمه در متن، حافظه خود را تقویت کنید. آیا معلم شما از آن در یک جمله استفاده کرده است یا یک تصویر دویدن با  روی تخته کشیده است؟ اگر چنین است، آن را کپی کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  7 مزیت پادکست برای بهبود زبان انگلیسی

 

2. برای یادگیری سریعتر یک زبان جدید از دوستان بومی خود دوری کنید

در حالی که ممکن است با یکی از دوستان خود در کلاس ثبت نام کرده باشید یا با فردی از کشور خود همنشینی خوبی داشته باشید، اگر می‌خواهید یاد بگیرید باید در برابر وسوسه جفت شدن با آنها در کلاس مقاومت کنید. چرا؟ هنگام کار با فردی که به زبان مادری شما صحبت می‌کند، خود را به چالش نخواهید کشید و در شرایط دشوار فقط وسوسه خواهید شد که به زبان خود بازگردید. از سوی دیگر، شجاع بودن و رسیدن به یک فرد جدید و متفاوت  که نمی توانید کلامی با او تقلب کنید!  شما را مجبور می‌کند برای درک و باعث می‌شود بر درک زبان جدیدتان سخت تر کار کنید.

 

4 نکته برای یادگیری سریعتر یک زبان جدید

3. صحبت کردن، صحبت کردن، صحبت کردن

حالا ما نمی‌گوییم که شما باید آن دانش آموز باشید، کسی که حرفش را قطع می‌کند، بی وقفه چت می‌کند و فقط به درس می‌چسبد. آنها با وقت همکلاسی‌های خود سخاوتمند نیستند. با این حال، اگر از تعامل امتناع کنید، هیچ لطفی در یادگیری خود انجام نمی‌دهید. به یاد داشته باشید، معلم شما برای کمک به شما وجود دارد: اگر سؤال، تردید یا سؤالی دارید  صحبت کنید! بیان مشکل خود با صدای بلند (مخصوصاً در یک زبان خارجی) به خودی خود تمرین عالی صحبت کردن است و اغلب به شما کمک می‌کند تا راه حلی را قبل از ارائه به شما ببینید. وقتی یک زبان جدید یاد می‌گیریم، نه با غرق شدن در تردیدها، بلکه با حل آنها پیشرفت می‌کنیم. و چه کسی می داند؟ شاید شخص دیگری در کلاس همین سوال را داشته باشد و از پاسخ معلم نیز بهره مند شود!

 

4.برای یادگیری سریعتر یک زبان جدید به طور مداوم آنجا باشید

شما سناریو را می‌دانید. شما برای کلاس های ماندارین، ترکی، اسپانیایی یا فرانسوی ثبت نام می‌کنید که در ابتدا در روز اول تعطیلات تابستانی هیجان زده هستید. دو کلاس اول عالی پیش می روند  اما بعد “مشکلات زندگی” اتفاق می افتد. کار سخت می‌شود دوستان تشریف بیاورند. شما به طور تصادفی از طریق زنگ ساعت خود می‌خوابید. و در پایان، هدف جدید و درخشان شما برای یادگیری یک زبان جدید گرد و خاک خواهد گرفت. بسیاری از دانش‌آموزان با اشتیاق شروع به یادگیری می‌کنند و بعد از یک هفته کلاس به روی زمین می‌افتند. مسئله این است که در حالی که هیچ کس فکر نمی کند که آنها دلسرد شوند، اکثریت دانش آموزان به پایان مطالعه طولانی مدت نمی رسند. اجازه نده این تو باشی! چگونه به خودتان انگیزه می‌دهید که به طور مداوم در کلاس شرکت کنید؟

مقاله پیشنهادی به شما  بررسی روش های تدریس زبان انگلیسی

به خود یادآوری کنید که چرا تحصیل را انتخاب کرده اید. نقل قول های الهام بخش را به رایانه یا آینه خود بچسبانید، در مورد اهداف خود با دوستان و خانواده صحبت کنید، یا خود را تصویر کنید و اینکه چقدر خوشحال خواهید شد  پس از رسیدن به هدفتان.
خود را در فرهنگ زبان انتخابی خود غوطه ور کنید. غذای آن را بخورید، فیلم تماشا کنید، درباره کشور/کشورهایی که در آن صحبت می‌شود بخوانید، و به دنبال مقالات خبری مرتبط با امور جاری در آنجا باشید.

5/5 - (1 امتیاز)