فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

8 مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سال 2022

8 مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سال 2022

در دنیای امروز دلایل زیادی برای یادگیری یک زبان خارجی وجود دارد و مزایای زیادی برای مطالعه به طور خاص انگلیسی وجود دارد در حال حاضر، حدود 1.5 میلیارد انگلیسی زبان در سراسر جهان وجود دارد که یک پنجم کل جمعیت جهان را تشکیل می‌دهد. انگلیسی در برخی از کشورهای با نفوذ اقتصادی و فرهنگی در سطح جهان صحبت می‌شود و در طول قرن‌ها نه تنها به زبان اصلی ارتباطات بین المللی ، بلکه در تجارت بین المللی ، دانشگاه ، پزشکی ، علم ، فناوری و حقوق تبدیل شده است. برای پیشرفت در این راستا بهتر است از منابع آموزشی و کتابهای آموزشی با تخفیف از سایت انتشارات دهکده زبان استفاده نمایید.

وقتی این را در نظر می‌گیرید، جای تعجب نیست که بسیاری از مردم یادگیری زبان انگلیسی را به عنوان راهی برای بهبود زندگی و فرصت های موجود و همچنین تمرین مغز خود انتخاب می‌کنند! در این مقاله، هشت مورد از مزایای بسیاری را که یادگیری زبان انگلیسی در سال 2022 به شما می‌دهد، بررسی خواهیم کرد.

 

8 مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سال 2022

مزیت شماره 1: بهبود و گسترش فرصت‌های شغلی

به عنوان زبان اصلی ارتباط در سراسر جهان، مهارت در زبان انگلیسی یک مهارت بسیار مورد توجه در محیط کار بین المللی است و یکی از مزایای یادگیری زبان انگلیسی این است که فرصت‌های شغلی شما را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد.

از نظر آماری ثابت شده است که متقاضیان کار با تسلط به زبان انگلیسی در رزومه خود، پتانسیل استخدام را افزایش داده اند . این ممکن است به ویژه در سال 2021 مهم باشد زیرا بسیاری از کشورها در نتیجه همه گیری کووید-19 دچار رکود اقتصادی و بیکاری می‌شوند.

همچنین به طور گسترده ای به رسمیت شناخته شده است که افرادی که به زبان دوم تسلط دارند، چه دو زبانه باشند یا یک زبان خارجی را مطالعه کرده باشند، به طور کلی می‌توانند انتظار حقوق بالاتری داشته باشند (تا 10٪ – 15٪) نسبت به کسانی که بدون آن صحبت نمی‌کنند. شایان ذکر است که برخی از مشاغل جهانی نیاز خاصی به انگلیسی زبانان دارند، با توجه به اینکه زبان اصلی در آنها   و ارتباطات جهانی که در جوامع آنها انجام می شود، انگلیسی است.

مقاله پیشنهادی به شما  فروش کتاب زبان انگلیسی با تخفیف

البته دنیای تجارت و تجارت بین‌الملل به دلیل استفاده از زبان انگلیسی شناخته شده است، و برای مثال انگلیسی نیز از اواسط قرن بیستم به زبان بین‌المللی علم و پزشکی تبدیل شده است. انگلیسی نیز زبان اصلی اینترنت است. تخمین زده می‌شود روزانه 565 میلیون نفر از اینترنت استفاده می‌کنند و تخمین زده می‌شود که 55.5 درصد از وب سایت‌های پربازدید جهان به زبان انگلیسی نمایش داده می‌شوند.

شرکت‌های آمریکایی مانند آی‌بی‌ام، مایکروسافت و دیگر پیشگامان فناوری، کسانی بودند که اولین زبان‌های برنامه‌نویسی را اختراع کردند و انگلیسی همچنان پرکاربردترین و در نتیجه مهم‌ترین زبان در دنیای برنامه‌نویسی و کدنویسی است.

 

مزیت شماره 2: جهان را با اعتماد به نفس کاوش کنید

از آنجایی که جهان دوباره در سال 2022 باز می‎‌شود، سفر و کاوش در جهان بار دیگر در دستور کار بسیاری از مردم قرار خواهد گرفت. علاوه بر کشورهایی که انگلیسی زبان اصلی آنهاست، مانند بریتانیا، ایالات متحده، کانادا، نیوزیلند و استرالیا ، تعداد زیادی از کشورهای مختلف وجود دارند که انگلیسی را نیز به عنوان زبان رسمی فهرست می‌کنند! اینها شامل مالزی ، سنگاپور ، فیجی، کنیا، هنگ کنگ، هند، موریس و فیلیپین هستند. دانش زبان انگلیسی شما را با ابزارهایی برای سفر و برقراری ارتباط موثرتر در بسیاری از نقاط جهان مجهز می‌کند، که به نوبه خود به شما امکان می‌دهد با اطمینان بیشتری کاوش و سفر کنید و در مورد کشورها و فرهنگ‌هایی که بازدید می‌کنید بیشتر بدانید.

 

مزیت شماره 3: دسترسی به سیستم‌ها و مؤسسات آموزشی در سطح جهانی

یکی دیگر از دلایل مطالعه زبان انگلیسی و مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سال 2021، دسترسی شما به برخی از بهترین سیستم‌ها و موسسات آموزشی در جهان است. بسیاری از بهترین دانشگاه‌های جهان یا در بریتانیا و ایالات متحده آمریکا واقع شده‌اند یا از زبان انگلیسی به عنوان زبان اصلی دوره‌های خود استفاده می‌کنند، بنابراین مهارت‌های انگلیسی در هنگام درخواست بسیار مهم است. اگر می‌خواهید در دانشگاه‌های انگلیسی زبان، از جمله دانشگاه‌هایی مانند هاروارد ، استنفورد ، آکسفورد ، کمبریج یا MIT تحصیل کنید ، پس دستیابی به مهارت انگلیسی ضروری است.

مقاله پیشنهادی به شما  21 عادت بد در یادگیری زبان انگلیسی

 

مزیت شماره 4: توانایی شناختی خود را افزایش دهید (معروف به قدرت مغز!)

از مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سال 2022 افزایش توانایی شناختی است. ثابت شده است که یادگیری زبان دوم یکی از بهترین راه‌ها برای به چالش کشیدن و فعال نگه داشتن مغز شماست. مطالعات نشان داده است که مغز در حین یادگیری زبان دیگر در فعالیت های الکتریکی و حتی ساختار و اندازه تغییراتی ایجاد می‌کند. تغییراتی که هنگام یادگیری هر نوع کار یا مهارت دیگری رخ نمی‌دهد. مهم نیست از چه سنی شروع می‌کنید، یادگیری یک زبان جدید علاوه بر زبان مادری شما مزایایی نیز دارد.

اکنون مشخص شده است که افرادی که بیش از یک زبان را روان صحبت می‌کنند حافظه بهتری دارند و از نظر شناختی خلاق تر از کسانی هستند که این کار را نمی‌کنند، و علاوه بر این، مطالعات نشان می‌دهد که شروع زوال عقل و بیماری آلزایمر برای افراد دوزبانه دیرتر از افراد تک زبانه تشخیص داده می‌شود. ، به این معنی که دانش زبان دوم می‌‌‌تواند به ما کمک کند تا از نظر ذهنی برای مدت طولانی تری سالم بمانیم.

8 مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سال 2022

مزیت شماره 5: زندگی را در یک کشور انگلیسی زبان شروع کنید

یکی دیگر از مزایای یادگیری زبان انگلیسی این است که می‌تواند به شما فرصت مهاجرت به یک کشور انگلیسی زبان را بدهد. اغلب، برای تبدیل شدن به یک شهروند در یک کشور انگلیسی زبان، باید به سطح مشخصی از مهارت انگلیسی دست پیدا کنید. صحبت کردن و درک زبان انگلیسی همچنین شانس شما را برای یافتن شغل افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا با اطرافیان خود  چه در سوپرمارکت، پزشکان، یا با دوستان و همسایگان جدید مکالمه و ارتباط برقرار کنید.

 

مزیت شماره 6: مهارت های ارتباطی را بهبود بخشید

هنگامی که انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می‌گیرید، همچنین در حال یادگیری روش‌های جدیدی برای تفکر و بیان خود چه به صورت شفاهی و چه از طریق کلام هستید. یادگیری چندین زبان می‌تواند به شما کمک کند تا با نحوه کار خود زبان و نحوه استفاده از آن برای برقراری ارتباط با دیگران در انواع محیط‌های اجتماعی، آموزشی و حرفه ای، با وضوح بیشتری در هر زبانی ارتباط برقرار کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  شش روش برتر یادگیری لغات انگلیسی

 

مزیت شماره 7: دنیای سرگرمی و فرهنگ عامه را باز کنید

بسیاری از نمادین‌ترین فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی جهان به زبان انگلیسی، بیشتر آن‌ها در هالیوود تولید شده‌اند، و تسلط به زبان انگلیسی به شما این فرصت را می‌دهد که از آنها به شکل اصلی‌شان لذت ببرید و از آنها قدردانی کنید،  چه با زیرنویس یا بدون زیرنویس.

همین امر در مورد ادبیات نیز صدق می‌کند، و با بسیاری از آثار مشهور جهانی که در اصل به زبان انگلیسی تولید شده‌اند، گزینه‌های بی پایانی برای لذت بردن خواهید داشت. از جی کی رولینگ گرفته تا شکسپیر ، چیزی برای همه سلیقه ها وجود دارد!

تماشای و خواندن رسانه‌های انگلیسی زبان نیز مهارت‌های زبانی شما، به ویژه مهارت‌های شنیداری و مهارت‌های خواندن را افزایش می‌دهد. آشنایی با این نوع از فرهنگ پاپ مشهور جهان، موضوعات بی پایان گفتگو را در زمانی که به تمرین مهارت‌های گفتاری خود می‌رسید باز می‌کند!

 

مزیت شماره 8: اعتماد به نفس خود را افزایش دهید

مزیت یادگیری زبان انگلیسی در سال 2022 اعتماد به نفس است. بدون توجه به انگیزه شما برای یادگیری، توانایی صحبت کردن به یک زبان خارجی یک مهارت مورد توجه و تحسین برانگیز است. بنابراین، آخرین مزیت یادگیری زبان انگلیسی یا هر زبان خارجی دیگری، غرور و اعتماد به نفسی است که با دانستن مهارت‌های زبانی شما به وجود می آید که می‌تواند به شما کمک کند در نقاط مختلف دنیا کار و سفر کنید و با مردم از انواع فرهنگ‌ها ارتباط برقرار کنید. و پس زمینه‌ها اعتماد به نفس می‌تواند شما را در دنیای امروز به دوردست‌ها برساند و تسلط بر یک زبان جدید و مفید قطعا به شما در رسیدن به آن کمک می‌کند.

5/5 - (1 امتیاز)