فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

10 عادت برای یادگیری موفق زبان انگلیسی

یادگیری موفق زبان انگلیسی

یادگیری هر زبانی می تواند یک چالش باشد و باید بپذیریم که پیشرفت زمان و تلاش می خواهد. برای یادگیری موفق زبان انگلیسی باید زبان جدید را بخشی از زندگی خود و بخشی از کاری که هر روز انجام می دهید قرار دهید.

در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا عادات یادگیری خوب ایجاد کنید و درس های خود را پربارتر کنید و یادگیری زبان انگلیسی را بخشی از زندگی خود کنید.

1. برای یادگیری موفق زبان انگلیسی برنامه ریزی کنید

یادگیری هر زبانی به خودی خود اتفاق نمی افتد. شما باید برای آن وقت بگذارید و برنامه ریزی کنید که چگونه و چه زمانی آن را در زندگی خود جای دهید. تکه‌های کوچک منظم مطالعه بهتر از تکه‌های طولانی کار می‌کنند، بنابراین لازم نیست زمان زیادی داشته باشید، فقط سعی کنید هر روز پنج تا ده دقیقه برای مرور واژگان خود یا انجام یک تمرین اختصاص دهید. این به همراه یک درس منظم با یک معلم به زودی به بهبود سطح شما کمک می کند.

2. از زبان برای چیزی که از آن لذت می برید استفاده کنید

اگر واقعاً در حین یادگیری از زبان استفاده کنید، می‌توانید سریع‌تر یاد بگیرید. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، اما یکی از بهترین آنها استفاده از آن برای انجام کاری است که از آن لذت می برید. چه سرگرمی شما سفر، ورزش، موسیقی، مد، هنر یا حتی خواندن اخبار باشد، سعی کنید آن را به زبان انگلیسی انجام دهید. یک مجله یا وب سایت انگلیسی آنلاین پیدا کنید که در آن بتوانید در مورد سرگرمی یا علایق خود اطلاعات بیشتری کسب کنید و هر هفته زمان خاصی را انتخاب کنید که توسعه علاقه خود را با بهبود انگلیسی خود بتوانید ترکیب کنید. می توانید مجلات آنلاین رایگان زیادی را در این آدرس بیابید: http://issuu.com

3. به آهنگ ها گوش دهید

یکی از ساده ترین و لذت بخش ترین راه ها برای یادگیری موفق زبان انگلیسی و بهبود مهارت های شنیداری گوش دادن به آهنگ هایی به زبانی است که در حال مطالعه آن هستید. می توانید موزیک ویدیوهای زیادی را به زبان انگلیسی در YouTube پیدا کنید یا از خدماتی مانند Spotify در رایانه یا تلفن همراه خود استفاده کنید. هنگام رفت و آمد، در حین انجام کارهای خانه یا حتی زمانی که سر کار هستید، با تلفن یا پخش کننده صوتی خود گوش دهید و به زودی با بهبود مهارت های شنیداری خود شروع به شناسایی کلمات و عبارات جدید خواهید کرد.

مقاله پیشنهادی به شما  تقویت مهارت Reading

4. فیلم و تلویزیون تماشا کنید

تماشای فیلم و نمایش به زبان انگلیسی راهی عالی برای ارتقای سطح شماست. هنگامی که فیلم ها را تماشا می کنید، در معرض طیف وسیعی از لهجه ها و واژگان قرار می گیرید. اگر فیلم‌ها و برنامه‌های تلویزیونی معاصر را تماشا می‌کنید، انواع عبارات معتبر انگلیسی را نیز می‌شنوید که در مکالمات روزمره استفاده می‌شوند. فیلم همچنین می‌تواند چیزهای زیادی در مورد فرهنگ زبانی که در حال مطالعه آن هستید و نحوه تعامل مردم در آن فرهنگ را به شما نشان دهد. اگر به فکر بازدید از یک کشور انگلیسی زبان هستید که در آن برخی از جنبه های فرهنگی ارتباطات و زندگی ممکن است بسیار متفاوت از کشور شما باشد، این امر دریادگیری موفق زبان انگلیسی مهم است. فقط با جستجوی «فیلم‌های انگلیسی» یا «نمایش‌های تلویزیونی انگلیسی» می‌توانید بسیاری از فیلم‌ها و کلیپ‌های تلویزیونی انگلیسی را در YouTube پیدا کنید.

یادگیری موفق زبان انگلیسی

5- نگران اشتباهات نباشید

همه به ما می گویند که اشتباهات بخشی از یادگیری است و این به ویژه در هنگام یادگیری زبان صادق است. بهترین زبان آموزان با زبان خطر می کنند و سعی می کنند خود را بیان کنند حتی زمانی که کلمات یا گرامر دقیق را نمی دانند. یک معلم خوب می تواند آنچه را که می خواهید بگویید بفهمد و سپس می تواند به شما کمک کند تا خود را با دقت بیشتری بیان کنید. اگر آن اشتباهات را مرتکب نشوید، آنها نمی توانند به شما کمک کنند تا پیشرفت کنید.

6. خودتان را ضبط و گوش دهید

زبان آموزان خوب از خود انتقاد می کنند و سعی می کنند سطح پیشرفت خود را ارزیابی کنند. شما می توانید این کار را با ضبط منظم خود و گوش دادن مجدد به ضبط های خود انجام دهید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید این کار را انجام دهید. می توانید از وب کم در رایانه خود یا دوربین فیلمبرداری تلفن همراه خود استفاده کنید. صدای خود را ضبط کنید که یک متن کوتاه را بگویید یا در مورد یک موضوع صحبت کنید. هنگامی که ضبط خود را انجام دادید، فوراً آن را تماشا کنید و در مورد چگونگی بهبود آن فکر کنید. دوباره آن را ضبط کنید و سپس تماشا کنید و با اولین ضبط خود مقایسه کنید تا ببینید بهتر است یا خیر. بهتراست ضبط را ذخیره کنید و سپس یک هفته یا یک ماه بعد دوباره آنها را تماشا کنید و دوباره صدای خودتان را ضبط کنید و ببینید آیا می توانید ضبط خود را بهبود ببخشید یا خیر. به این کار ادامه دهید و تمام ضبط های قدیمی خود را ذخیره کنید و پس از چند ماه می توانید بهبود واضحی را مشاهده کنید.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه به زبان انگلیسی علاقه پیدا کنیم

7. سعی کنید تقلید کنید

هر کسی حتی در زبان اول خود لهجه دارد و فقط تعداد کمی از مردم می توانند این لهجه را در زبانی که یاد می گیرند ریشه کن کنند. با این حال، خوب است سعی کنید گوش خود را برای شنیدن لهجه های مختلف آموزش دهید و سعی کنید آنها را تقلید کنید. شما می توانید این کار را با گوش دادن به عصاره های بسیار کوتاه از صدا یا تصویر و سپس تلاش برای کپی کردن آنها انجام دهید. اگر گوینده عصبانی، غمگین یا خوشحال است، سعی کنید بیان صدا را نیز کپی کنید. لازم نیست این کار را کاملاً انجام دهید، اما با دقت گوش دادن و تلاش برای شنیدن اینکه چگونه لهجه‌های مختلف به گوش می‌رسد می‌تواند به آموزش گوش شما برای شنیدن دقیق‌تر کمک کند.

8. یادداشت بردارید

اکثر دانش آموزان با یک دفتر به کلاس می روند و وقتی کلاس را تمام می کنند دفتر هنوز خالی است. مطمئن شوید که در طول درس از دفترچه یادداشت خود استفاده می کنید. نحوه یادداشت برداری را سازماندهی کنید. قسمت خاصی از صفحه را داشته باشید که در آن کلمات جدیدی را که در طول کلاس یاد گرفته اید اضافه کنید و از قسمت دیگری از صفحه برای یادداشت های گرامری استفاده کنید. هنگامی که کلمات جدیدی را به بخش واژگان دفتر اضافه می کنید، حتماً اطلاعاتی در مورد کلمه مانند ترجمه، قسمت گفتار (چه اسم یا فعل و غیره) اضافه کنید، هر ویژگی تلفظ خاصی را یادداشت کنید. مانند حروف بی صدا یا صداهایی که برایتان مشکل است و به یاد داشته باشید که جمله مثالی که حاوی کلمه است اضافه کنید.

9. دایره لغات خود را اصلاح کنید

افزایش دایره لغات یکی از سریع ترین راه ها برای یادگیری موفق زبان انگلیسی است. برای به خاطر سپردن کلمات جدیدی که در طول درس های انگلیسی خود یاد می گیرید، باید آنها را به طور منظم مرور کنید. تحقیقات نشان می دهد که اگر کلماتی را که یاد می گیرید در فواصل زمانی معین بعد از درس مرور کنید، بیشتر به خاطر خواهید آورد. با بررسی کلمات جدید 10 دقیقه بعد از هر درس، سپس 1 ساعت، از 1 روز و سپس 1 هفته شروع کنید. این به شما کمک می کند تا واژگان خود را بیشتر به خاطر بسپارید.

مقاله پیشنهادی به شما  موثرترین راه برای صحبت کردن و فکر کردن به زبان انگلیسی

10. اهداف خود را به اشتراک بگذارید

مردم به دلایل زیادی زبان می آموزند، چه برای تحصیل در خارج از کشور، برای کار یا سفر، و هدف از یادگیری می تواند بر نحوه رویکرد شما به یادگیری و آنچه مطالعه می کنید تأثیر بگذارد. اگر به معلم خود بگویید که چرا یاد می‌گیرید، او باید بتواند به شما کمک کند و درس‌های خود را تطبیق دهد تا مطمئن شوید که سریع‌تر به اهداف خود می‌رسید.

اتاق یا مکان خاصی را برای مطالعه انگلیسی انتخاب کنید. یک مکان یا اتاق خاص در خانه را فقط برای مطالعه و یادگیری زبان انگلیسی اختصاص دهید و فقط برای مطالعه به آنجا بروید. در طول تحصیل، از انواع مواد انگیزشی و منابع برای یادگیری زبان استفاده کنید. البته لازم نیست خود را محدود کنید، هر مکان مناسب برای کلاس ها را انتخاب کنید تا باعث حواس پرتی غیر  نشود. مثلا:

هر جا که انتخاب کردید، مرتباً برای مطالعه زبان انگلیسی به آنجا بروید و هر از گاهی می توانید با یک کتابدار یا کتابدار چت کنید و یک محیط آرام را برای خود ترتیب دهید تا هر هفته منتظر رفتن به آنجا برای مطالعه باشید یا یک کافی شاپ دنج پیدا کنید و با یک کوله پشتی پر از کتاب به آنجا بروید. یک نیمکت پارک یا یک درخت سایه دار پیدا کنید، روی نیمکت یا زیر سایه درخت بنشینید و بخوانید. به کتابخانه بپیوندید تا از منابع و پیوندهای آن استفاده کنید و در محیطی آرام مطالعه کنید.

امتیازدهی به post