فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

8 نکته برای تحقق یک زبان جدید در سال جدید

8 نکته برای تحقق یک زبان جدید در سال جدید
اگر برای اینکه این سال را به بهترین سال تبدیل کنید، به الهام گرفتن برای تحقق یک زبان جدید نیاز دارید، به جای درستی آمده اید: یادگیری یک زبان جدید باید هدف شما برای سال جدید باشد. چرا؟ اساساً به شما قدرت‌های فوق العاده می‌دهد و سال پیش رو را بی نهایت جالب‌تر و سرگرم‌کننده تر می‌کند. همچنین کتاب ها و رمان‌های جالب که می‌توانید برای تهیه آن‌ها به سایت معتبر انتشارت دهکده زبان مراجعه نمایید و با خرید عمده کتاب از تخفیف 62 درصدی بهره مند گردید.

ما هشت نکته را گردآوری کرده‌ایم تا امسال سالی باشد که یک زبان جدید یاد می‌گیرید:

1. آن را واقعی نگه دارید

 برای تحقق یک زبان جدید در عرض یک هفته یا حتی یک ماه به زبان انگلیسی مسلط نخواهید شد، اما می‌توانید یاد بگیرید که در یک هفته تا 100 بشمارید یا یاد بگیرید که چگونه 10 فعل نامنظم را در 10 روز به هم متصل کنید. هرچه اهداف شما دست یافتنی‌تر باشد، راحت‌تر به آنها خواهید رسید، که کل تجربه را بسیار رضایت بخش‌تر می‌کند.
اگر اهداف زبانی خود را به مراحل کوچکتر تقسیم کنید، در یک لحظه به بخشی از روال روزمره شما تبدیل می‌شوند و پس از چند هفته، بدون اینکه حتی به آن فکر کنید، تکالیف چینی خود را در طول رفت و آمد یا تمرین انجام خواهید داد.

2. مشخص باشید و برنامه داشته باشید

گفتن اینکه می‌خواهید انگلیسی یاد بگیرید وضوح بسیار خوبی است، اما برای رسیدن به یک هدف خاص مؤثرتر است: شاید بخواهید تا پایان سال یک فیلم آمریکایی بدون زیرنویس تماشا کنید، بدون استفاده از فرهنگ لغت کتاب بخوانید. یا به لندن سفر کنید و مانند یک بریتانیایی واقعی ماهی و چیپس سفارش دهید؟
قطعنامه های خوب (و با ارزش) نتایج ملموسی دارند، بنابراین مطمئن شوید که برنامه یادگیری زبان شما هدف خاصی دارد و می‌تواند به مراحل کوچک تقسیم شود. در اینجا نحوه محاسبه این مراحل با برنامه ای برای چگونگی مسلط شدن در یک سال آورده شده است.
8 نکته برای تحقق یک زبان جدید در سال جدید

3. روش خود را انتخاب کنید

ابزارهای زیادی برای یادگیری زبان وجود دارد، فایل‌های صوتی، پادکست، برنامه‌ها، سفرهای تحصیلی خارج از کشور، یادگیری پشت سر هم و البته کلاس‌های آنلاین و آفلاین. مطمئن شوید که روشی را انتخاب می‌کنید که برای شما بهتر است: اگر دوست ندارید به تنهایی یاد بگیرید، ممکن است پادکست بهترین راه نباشد، در عوض، یک دوست هم هدف پیدا کنید یا به یک کلاس بپیوندید. پیدا کردن روش عالی یا ترکیبی از روش ها ممکن است کمی طول بکشد، اما این بخشی از تجربه یادگیری است و به شما کمک می‌کند تا به هدف خود برسید.

4. برای دست اندازهای جاده برنامه ریزی کنید

روزها یا حتی هفته‌ها وجود خواهند داشت که هیچ چیز سرگرم کننده نیست، و شما فوق‌العاده مشغول مدرسه یا کار هستید، دستور زبان ایتالیایی آخرین چیزی است که به ذهن شما می‌رسد، مهم نیست که چقدر ناامیدانه می‌خواهید به رم بروید و در حالی که کولوسئوم را تحسین می‌کنید، ژلاتو بخورید. . اگر برای یک یا دو هفته زمان یا انرژی لازم برای نگرانی در مورد صفت ها و قیدها را ندارید، کاملاً مشکلی نیست. از شکست ها دلسرد نشوید و از برنامه خود دست بکشید، در عوض، گرد و غبار خود را پاک کنید و از جایی که آن را رها کرده اید ادامه دهید. بالاخره رم در یک روز ساخته نشد.

5. برای تحقق یک زبان جدید بر پیشرفت خود نظارت کنید

حتی اگر تست‌ها چندان سرگرم کننده نیستند، پیگیری دستاوردهای خود بسیار مهم است. بسیاری از برنامه‌ها و کلاس‌ها آزمون‌های یکپارچه‌ای دارند که باید قبل از ادامه تحصیل، آن‌ها را با موفقیت پشت سر بگذارید، اما آزمون‌های رایگان مختلفی نیز وجود دارد که به شما کمک می‌کند سطح زبان خود را در طول مسیر ارزیابی کنید. اگر نمی‌خواهید مورد آزمایش قرار بگیرید، اما همچنان مصمم هستید که فیلمی را بدون زیرنویس با موفقیت تماشا کنید، سعی کنید کلیپ‌های کوتاه‌تر کارتون‌ها را تماشا کنید تا بررسی کنید که چقدر قبلاً متوجه شده‌اید.

6. اهداف خود را به مردم بگویید

اگر با یک دوست در یک کلاس درس می‌خوانید، به طور خودکار برای انجام تکالیف خود کمی تحت فشار همسالان خواهید بود، اما اگر ترجیح می‌دهید خودتان مطالعه کنید، حتما به دوستان، خانواده یا کلاس خود در مورد برنامه های خود اطلاع دهید. بنابراین می‌توانید پاسخگو باشید و آنها می‌توانند پیشرفت شما را بررسی و نظارت کنند. به اشتراک گذاشتن به‌روزرسانی‌های منظم در مورد واژگان انگلیسی‌تان یک ابزار انگیزشی عالی و ضربه‌ای است که گاهی اوقات به آن نیاز داریم.

7. خودتان را درمان کنید و لذت ببرید

تحقق یک زبان جدید وقتی اتفاق میفتد هنگامی که اهداف خود را به مراحل کوچکتر تقسیم می‌کنید، دیدن نتایج آسان‌تر خواهد بود و اندازه گیری آنچه به دست آورده اید. هر بار که به یک معیار رسیدید، از خودتان پذیرایی کنید، چه یک کیک کوچک یا یک پیراهن جدید مد روز برای تعطیلات آینده خود در خارج از کشور. البته، شما همچنین می‌توانید با رفتن به یک رستوران عالی و تمرین آنها در زندگی واقعی، تمام آن عبارات جدید انگلیسی را جشن بگیرید.

8. مسیر مستقیم (و در عین حال دیدنی) را انتخاب کنید و در خارج از کشور تحصیل کنید

اگر می‌خواهید سریع‌تر پیش بروید و تقریباً بلافاصله تمام ابرقدرت‌های ذکر شده در بالا را تجربه کنید، یادگیری زبان در خارج از کشور ممکن است برنامه‌ای عالی برای سال جدید باشد. یادگیری کلمات جدید و کشف گرامر در سفر به دنیا و پر کردن پاسپورت خود با مهرهای جدید بسیار سرگرم کننده تر است.
5/5 - (1 امتیاز)
مقاله پیشنهادی به شما  یادگیری مکالمه زبان انگلیسی