فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

7 مزیت کلاس درس حضوری

7 مزیت کلاس درس حضوری

امروزه مربیگری یا تدریس خصوصی آنلاین به یک روند تبدیل شده است. در حالی که بسیاری از مؤسسات آموزشی مسیر مجازی را طی می‌کنند، هنوز مؤسسات زیادی هستند که هنوز به مزایای حفظ کلاس درس حضوری پی می‌برند. تحقیقات ثابت کرده است که تدریس در کلاس نه تنها بر دانش آموزان بلکه بر معلمان نیز تأثیر می‌گذارد. کتاب آموزشی در روند کلاس درس حضوری موثر است و تهیه بهترین کتابهای زبان با تخفیف شما را در روند یادگیری یاری می‌نماید.

 

موارد زیر به مهارت‌های تدریس کلاسی می‌پردازند که جایگزینی آموزش دیجیتال یا آنلاین دشوار است:

1. یادگیری مشارکتی را ترویج می‌کند

اساساً، محیط کلاس برای ترویج و تحریک یادگیری مشارکتی ضروری است. یادگیری مشارکتی، خودآگاهی دانش‌آموز را در مورد نحوه یادگیری سایر دانش‌آموزان افزایش می‌دهد و آنها را قادر می‌سازد تا آسان‌تر و مؤثرتر یاد بگیرند و آنها را به یادگیرندگان مشتاق در داخل و خارج از کلاس تبدیل کند.

وقتی دانش آموزی به صورت فیزیکی در کلاس حضور دارد، گفتگو و پاسخ های دانش آموز به دلیل ارتباط مستقیم آنها با یکدیگر افزایش می یابد. دانش آموزان در کلاس People با همکلاسی های خود روابط بهتری دارند که به بهبود روابط عمومی دانش آموزان کمک می کند.

هر دانش آموزی می تواند در یک موضوع استعداد و تجربه داشته باشد که فرصت خوبی برای تبادل تجربیات فراهم می کند. دانش آموزان بیشتر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند، در مورد مسائل مختلف بحث می کنند و تجربیات خود را به اشتراک می گذارند تا سایر دانش آموزان بتوانند از این تجربه استفاده کنند. دانش آموز ممکن است تجربه ریاضی بیشتری داشته باشد که به دیگران کمک کند موضوع این درس را یاد بگیرند.

 

2. مهارت های تفکر انتقادی را تقویت می‌کند

مهارت‌های تفکر انتقادی دانش آموزان را افزایش می‌دهد. تدریس در کلاس به دانش آموزان این فرصت را می‌دهد تا در بحث های زنده شرکت کنند که در آن آنها مجبور هستند از مهارت‌های تفکر انتقادی خود برای تدوین نظرات یا استدلال‌ها استفاده کنند.

 

3. مهارت های اجتماعی را بهبود می‌بخشد

در داخل کلاس، دانش آموزان تعاملات اجتماعی با همسالان خود را تجربه می‌کنند و با معلمان ارتباط برقرار می‌کنند. کمک به رشد اجتماعی کودکان یک جنبه مهم در حوزه آموزش آکادمیک آنهاست.

مقاله پیشنهادی به شما  چگونه نمرات زبان انگلیسی را در مدرسه بهبود دهیم؟

 

4. مهارت‌های سازمانی را ایجاد می‌کند

تدریس در کلاس به دانش‌آموزان می‌آموزد که چگونه مهارت‌های سازمانی خود را توسعه دهند، از جمله موارد اولیه، مانند رسیدن به موقع به مدرسه. در یک کلاس درس زنده، دانش‌آموزان به دلیل آمادگی برای انجام کارهای مدرسه، که شامل انجام تکالیف خود در شب قبل، آماده بودن برای آزمون‌های پاپ، انجام تکالیف در موعد مقرر و آماده شدن برای بحث‌های درون کلاسی است، پاسخگو هستند. در واقع، دانش آموزان یاد می‌گیرند که چگونه زمان خود را سازماندهی کنند، تکالیف خود را اولویت بندی کنند و تکالیف خود را انجام دهند.

7 مزیت کلاس درس حضوری

5. کلاس درس حضوری دانش آموزان را تحریک می‌کند

حضور فیزیکی معلم دانش آموزان را از طریق فعالیت‌های تعاملی و جالب تحریک می‌کند. این امر به دانش‌آموزان امکان می‌دهد تا مطالب بیشتری را در طول یک جلسه یاد بگیرند.

 

6. سبک تدریس با توجه به مسائل دانش آموز قابل تغییر است

معلمان می‌توانند سبک تدریس خود را بر اساس انواع یادگیرندگان در کلاس خود تغییر دهند، یعنی فعالیت‌های کلاس می‌تواند به یادگیرنده بصری کمک کند، تعاملات می‌تواند به یادگیرندگان شنیداری کمک کند، و غیره. در عین حال، دانش‌آموزان می‌توانند بلافاصله قبل از حرکت در یک موضوع، تردیدهای خود را روشن کنند.

 

7. مهارت های مهم شخصیتی و شغلی را توسعه می‌دهد

تدریس در کلاس، مهارت‌های حل تعارض، مهارت‌های ارائه را در ارائه ایده‌های خود با اطمینان در مقابل همسالان تقویت می‌کند، روحیه تیمی را توسعه می‌دهد و به آنها یاد می‌دهد که با افراد دارای پیشینه‌های فرهنگی متفاوت کنار بیایند. چنین تجربیاتی در شکل دادن به مهارت‌های ارتباطی و شنیداری دانش آموزان و همچنین رشد و بلوغ عاطفی ارزشمند است.

این نکات نشان می‌دهد که اگرچه هند به دلیل ظهور دیجیتال هند و افزایش محبوبیت edutech در تعداد زیادی به سمت آموزش آنلاین حرکت می‌کند، تدریس در کلاس درس دارای نکات مثبت خاصی است که آموزش آنلاین به سادگی نمی‌تواند جایگزین آنها شود.

 

4 مزیت کلیدی یادگیری در کلاس درس حضوری

روش استاندارد آموزش کودکان به دلیل مزایای فوق العاده آن علیرغم در دسترس بودن گزینه هایی مانند آموزش در خانه با پیشرفت فناوری، همیشه یادگیری در کلاس بوده و خواهد بود. مزایای کلیدی یادگیری در کلاس چیست؟ و چرا ما گاهی اوقات در تحقق این مزایا شکست می خوریم؟

مقاله پیشنهادی به شما  10 عادت برای یادگیری موفق زبان انگلیسی

 

1-معلم می تواند دانش آموزان را بخواند

وقتی معلم و دانش آموزان با هم در یک اتاق هستند بهتر می‌تواند زبان بدن و لحن صدای دانش آموز را تفسیر کند. از کودکی خواسته شد که بدون هیچ کمکی کتاب‌های کار را به تنهایی بخواند و روی آن کار کند. هیچ کس مبارزاتی را که دانش آموز در مورد یک مشکل با آن روبرو می‌شود مشاهده نمی‌کند. کودکی که در یک ارائه آنلاین اسلایدها را ورق می‌زند، تا زمانی که در آزمون آنلاین شکست نخورده باشد، هیچ بازخوردی دریافت نمی‌کند. بنابراین معلمان نقش بسزایی دارند. معلمانی که حضور دارند و وظیفه شناس هستند، می توانند در حالی که بچه ها شروع به مبارزه می‌کنند، با آنها درگیر شوند تا وقتشان را برای کشف چیزی تلف نکنند و بعد به طور کلی از این موضوع صرف نظر نکنند. با این حال، این مستلزم داشتن معلمی است که به جای پایبندی به برنامه درس، مراقب بچه‌ها باشد و زمان و منابع لازم برای کار جداگانه با بچه‌ها را داشته باشد.

 

2- تعامل اجتماعی می‌تواند بچه ها را درگیر نگه دارد

تعامل کلاس با دانش آموزان دیگر می‌تواند بچه ها را درگیر کند. این می‌تواند حفظ اطلاعات را بیشتر از آنچه که آنها به خاطر بسپارند، اگر فقط در یک سخنرانی بنشینند، بهبود بخشد. یکی از راه‌هایی که این اتفاق می‌افتد، در جلسات پاسخ‌گویی به سؤال است که بچه‌های دیگر به سؤالات معلمان پاسخ می‌دهند و معلم بازخورد و اصلاحات را ارائه می‌دهد. کودکی که به دلیل بی نظمی هراسی تمایلی به پاسخ دادن ندارد، ممکن است اشتیاق دیگران را نیز نسبت به موضوع دریافت کند و باعث شود که آنها بیشتر علاقه مند شوند. درس‌ها و فعالیت‌های گروهی بر مطالب تدریس شده در کلاس تأکید می‌کنند که در نتیجه در ایجاد مهارت‌های اجتماعی کلی کودک مفید است.

 

3- آنها یاد می گیرند که چگونه با شکاف های دانش خود کنار بیایند

در محیط کلاس، فرزند شما یکی از ده تا چهل دانش آموز تحت نظارت معلم است. این می‌تواند نفس آنها را تعدیل کند. همچنین اشتباه کردن را ایمن می کند، زیرا همه چند سوال در آزمون را از دست دادند یا در بحث کلاس پاسخ اشتباه دادند. آنها یاد می گیرند که از معلم یا دیگران بپرسند که پاسخ درست چیست و یاد می گیرند که چگونه با ناامیدی موقت ناشی از اشتباه کنار بیایند. این برای عزت نفس بلندمدت آنها بهتر است تا اینکه آنها فکر کنند هرگز اشتباه نمی‌کنند زیرا به حداقل رساندن اشتباهات یا پنهان کردن آشکار آنها باعث می‌شود بچه‌ها دیگران را به خاطر شکست‌های خود سرزنش کنند.

مقاله پیشنهادی به شما  10 نکته برای یادگیری سریع انگلیسی

 

4- در کلاس درس حضوری مهارت های سازمانی را مربی می کند

هنگامی که کودکی در خانه آموزش می‌بیند یا تحت آموزش است، معمولاً در مرکز توجه قرار می‌گیرد، یعنی آنها کسانی هستند که به آنها توجه می‌شود. آنها ممکن است یک کتاب کار یا یک سخنرانی آنلاین دریافت کنند، و تمام، آنها اهرم و استقلال کامل در مورد وقفه ها را دارند که می‌خواهند. در حالی که کلاس‌ها از یک برنامه مشخص پیروی می کنند و در حالی که کودکان ممکن است هر چند وقت یکبار کمک دریافت کنند، باید مسئولیت خود را بر عهده بگیرند. آنها باید کتاب و سایر وسایل را به مدرسه بیاورند. آنها باید به موقع حاضر شوند و در یک زمان مشخص به کار بپردازند. و عدم انجام این کارها عواقبی را به دنبال دارد. برای کودکان ضروری است که این درس ها را در اوایل زندگی بیاموزند، زیرا کودک شما وقتی فکر می‌کند می‌تواند هر زمان که بخواهد وارد محل کار شود و تا زمانی که خلق و خوی مناسب نداشته باشد، نمی تواند در محل کار، کار کند. و اگر نتوانند به نتیجه برسند ممکن است در کار شکست بخورند.

از این رو، کلاس درس که روش استاندارد آموزش کودکان است، همیشه برای طولانی مدت مفید است. یادگیری در کلاس را می‌توان با فناوری جدید و ساده ای که امروزه به طور گسترده در بازار موجود است، اصلاح کرد . این کمک می‌‍کند تا محیط سنتی کلاس را دست نخورده نگه دارید و در عین حال آن را با برخی از روش های مدرن یادگیری تکمیل کنید.

5/5 - (2 امتیاز)