فروشگاه کتاب زبان انتشارات دهکده زبان

10 نکته برای یادگیری سریع انگلیسی

10 tips for learning English fast

زبان انگلیسی یک زبان سرگرم کننده برای یادگیری است و حتی با وجود این‌که یادگیری آن در دسترس است و نسبتا آسان در نظر گرفته می‌شود اما می‌تواند حتی ماهرترین زبان‌آموز را هم خسته کند، یادگیری سریع انگلیسی می‌تواند غیر ممکن به نظر برسد اما اینطور نیست، تا زمانی که استراتژی درستی داشته باشید، انجام این کار ممکن است. در اینجا نکات برتری در مورد چگونگی یادگیری سریع انگلیسی وجود دارد:

 

1. هر چیزی که به دستتان می‌رسد را بخوانید

ادبیات کلاسیک، روزنامه، وب سایت، ایمیل، دستورات آشپزی و.. اگر به زبان انگلیسی است، آن را بخوانید. چرا؟ چون این محتواها مملو از واژگان جدید و متنوع خواهند بود، و همچنین با بعضی از کلمات مرتبط با آن آشنایی دارید. این به شما کمک می‌کند تا به سرعت پیشرفت کنید و به یادگیری سریع انگلیسی دست یابید، قرار گرفتن مجدد در معرض واژگان آموخته شده امکان تثبیت و ماندگاری آن کلمات و نحوه استفاده از آن‌ها در جملات مختلف در ذهن شما را فراهم می‌کند، از سوی دیگر، یادگیری لغات و عبارات جدید برای گسترش واژگان شما ضروری است، به خصوص در زبانی مانند انگلیسی با کلمات بسیار زیاد و متنوعی که دارد! با این حال، تا می‌توانید فقط بخوانید.

 

2. واژگان جدید را یادداشت کنید

هنگام یادگیری کلمات جدید، ما اغلب آنقدر لذت می‌بریم که فراموش کردن آن غیرممکن به نظر می‌رسد. اما به ما اعتماد کنید، همه چیز فقط در اولین بار در ذهن شما نمی‌ماند. برای به خاطر سپردن آن کلمه جدید بهتر است در یک دفتر یادداشت به صورت جداگانه آن‌را بنویسید. هر زمان که کلمه یا عبارت جدیدی را می‌شنوید یا می‌خوانید، آن‌را در دفتر بنویسید. یعنی در یک جمله و با ذکر معنای آن! این باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود، زیرا دیگر به آن کلمه برنمی‌گردید و از خود نمی‌پرسید: “این کلمه و عبارت دوباره چه معنایی داشت؟”

مقاله پیشنهادی به شما  موثرترین راه ها برای بهبود زبان انگلیسی

 

3. زبان سیستم

زبان سیستم‌های کامپیوتر، تلفن همراه، تبلت و… خود را تغییر دهید. این به یادگیری حتی یک گروه کوچک اما بسیار ارزشمند از کلمات، به شما کمک می‌کند. این‌گونه شما به طور خودکار کلمات جدید را یاد خواهید گرفت. با این حال، این امکان را به شما می‌دهد که فقط بر گروه محدودی از کلمات مسلط شوید.

 

4. پادکست ها یا کانال های یوتیوب (به زبان انگلیسی)

طنز؟ سیاست؟ وبلاگ نویسی؟ آشپزی؟ به چه چیزی علاقه دارید؟ برای هر موضوعی که به آن علاقمند باشید یک پادکست انگلیسی زبان یا کانال یوتیوب برای آن وجود دارد. شما می‌توانید آن‌ها را در حین رانندگی گوش دهید یا در طول رفت و آمد به مدرسه یا محل کار تماشا کنید. در ابتدا، ممکن است درک و فهمیدن لهجه‌های بومی برای شما دشوار باشد، اما صبر داشته باشید، شما به زودی آن‌چه را که می‌شنوید درک خواهید کرد (و همچنین بسیاری از لغات جدید را هم یاد می‌گیرید!)

 

5. در صورت امکان سفر کنید

راه بهتری برای یادگیری زبان انگلیسی هم در حین زندگی و تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان وجود دارد،بر کسی پوشیده نیست که انگلیسی پرمخاطب‌ترین زبان در جهان است، و با فهرست طولانی از کشورها برای انتخاب، می‌توانید محیط آموزشی ایده آل خود را بر اساس نیمکره، آب و هوا یا شهر مورد علاقه خود انتخاب کنید. استرالیا ، نیوزلند ، بریتانیا ، ایالات متحده ، کانادا و آفریقای جنوبی را برای نام بردن چند مورد در نظر بگیرید ! پس در صورت داشتن امکان برای سفر از آن بهره ببرید.

10 نکته برای یادگیری سریع انگلیسی

6. از دوستان خود استفاده کنید

آیا دوستانی دارید که به زبان انگلیسی در شبکه‌های اجتماعی پست می‌گذارند؟ آن‌ها را دنبال کنید، مواردی را که به اشتراک می‌گذارند را جست و جو کنید. این مطالب می‌توانند اخبار یا مقالات مجله، ویدیوها، گفتگوها، پست‌های وبلاگ، آهنگ‌ها یا هر چیز دیگری باشند. و اگر به زبان انگلیسی باشند و موضوع مورد علاقه شما هم باشند، قطعا مفید خواهند‌بود!

مقاله پیشنهادی به شما  راز مهم یادگیری زبان

 

7. برای یادگیری سریع انگلیسی سوالات زیادی بپرسید

کنجکاو باشید! با شروع یادگیری زبان انگلیسی، به زودی با کوهی از سوالات مواجه  خواهید شد. روی شک‌های خود ننشینید، کنجکاو باشید و آن‌ها را حل کنید! اگر در دوره‌ای ثبت‌نام کرده‌اید، از معلم خود بپرسید. اما اگر به تنهایی یاد می‌گیرید، نگران نباشید، پاسخ‌ها را در وبلاگ‌ها یا وب‌سایت‌های زبان بیابید، از زبان‌آموزان دیگر بپرسید یا از طریق انجمن‌ها بخوانید.

 

8. از ستاره ها پیشی بگیرید

با انتخاب یک بازیگر یا خواننده بومی انگلیسی زبان که دوست دارید، یادگیری خود را با هم ترکیب کنید. اکنون، گوشی خود را بردارید! آنلاین شوید و مجموعه‌ای از مصاحبه‌های آن‌ها را پیدا کنید و آن‌ها را تماشا کنید! ابتدا یک‌بار به صورت کلی نگاه کنید، سپس دوباره، زمانی را برای یادداشت عبارات و کلمات جالبی که می‌شنوید اختصاص دهید. کلمات عامیانه، داستان‌ها، طنز و حکایت‌هایی که از این مصاحبه‌ها بیرون می‌آیند مطمئنا چیزهای زیادی برای یادگیری به شما می‌دهند!

 

9. با آنچه واقعا نیاز دارید شروع کنید

اگر دائما انگیزه‌های یادگیری خود را به خود یادآوری کنید، احتمالا مطالعات انگلیسی شما بسیار سریع‌تر پیش می‌رود. آیا قصد مهاجرت تحصیلی دارید؟ پس روی واژگان مرتبط با مطالعات خود تمرکز کنید. کنفرانس خارج از کشور دارید؟ از جملات شروع‌کننده مکالمه برای استفاده با سایر شرکت کنندگان استفاده کنید.

 

10. در حالی که پایین هستید به خودتان لگد نزنید

برای یادگیری سریع انگلیسی هنگامی که احساس می‌کنید کند پیش می‌روید، هرگز نگویید: «من نمی‌توانم به زبان انگلیسی صحبت کنم» یا «من هرگز این را نمی‌فهمم». در واقع این عبارات را از دایره لغات خود حذف کنید! این‌ها فقط درک شما را از پیشرفتی که دارید کم می‌کنند و شما را متقاعد می‌کنند که رویاهای شما برای خوب صحبت کردن به زبان انگلیسی غیرممکن است. به جای آن، بگویید، «من هر روز دارم انگلیسی یاد می‌گیرم و پیشرفت می‌کنم»، «همیشه آسان نیست، اما ارزشش را دارد»، «من خیلی بهتر از شش ماه پیش هستم».

مقاله پیشنهادی به شما  چرا گرامر باید به زبان انگلیسی توضیح داده شود

 

حرف آخر

یادگیری سریع انگلیسی، با تمرین مداوم و استمرار در یادگیری ممکن است. برای یادگیری هر زبانی شما باید از منابع به‌روز و استاندارد آموزشی استفاده کنید. انتشارات دهکده زبان، با در نظر گرفتن این نیاز زبان‌آموزان عزیز، نسخه اصلی کتاب‌های آموزشی معتبر و به‌روز دنیا را برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید با خرید عمده کتاب زبان، با درصدهای تخفیف بی‌نظیر و استثنایی بهره‌مند شده و به یادگیری صحیح و سریع زبان انگلیسی خود کمک کنید.

5/5 - (3 امتیاز)